Реклама

Рассказываем, что вы можете сделать с портом USB вашего маршрутизатора

Последние новости

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Можливо, ви помітили, що ваш мережевий маршрутизатор має порт USB на задній панелі, але ви не можете бути впевнені, для чого він призначений. Відповідь на це питання залежить від моделі вашого маршрутизатора, але цей маленький порт неймовірно універсальний!

Перш ніж ми розглянемо різні речі, які ви можете робити з портом USB вашого маршрутизатора, важливо зрозуміти, що те, що ваш маршрутизатор має порт USB, не означає, що ви можете використовувати порт для всіх перерахованих нижче функцій.

Це буде залежати від того, які функції реалізує виробник маршрутизатора. Деякі типи функцій USB вимагають більш потужного обладнання, ніж дешевий маршрутизатор, тому виробники не реалізують його.

Цікаво: Швидкісний діапазон 6 ГГц у оновленому Wi-Fi 6E та його розширені можливості.

У деяких випадках апаратне забезпечення маршрутизатора  залежить від  цього, але виробник вирішує не впроваджувати його в свої бюджетні пристрої, щоб відрізнити їх. Якщо цей маршрутизатор підтримує спеціальне програмне забезпечення, таке як DD-WRT або Tomato, їх можна розблокувати, але, як завжди, користувальницьке програмне забезпечення несе ризик «блокування» вашого маршрутизатора.

Перевірте документацію вашого маршрутизатора, щоб перевірити, які функції USB він підтримує. Якщо ви зацікавлені в установці спеціального програмного забезпечення, перевірте список сумісності моделі вашого маршрутизатора і подивіться, чи можна розблокувати ці функції таким чином.

Налаштування функцій USB-маршрутизатора

Перш ніж ви зможете використовувати певний USB зі своїм маршрутизатором, вам, ймовірно, потрібно буде ввімкнути та налаштувати функції USB на маршрутизаторі. Конкретний процес буде відрізнятися для кожної моделі, але загальний процес однаковий. Після підключення пристрою до порту USB просто увійдіть у веб-інтерфейс свого маршрутизатора або скористайтеся його мобільним додатком, якщо він у вас є.

Потім знайдіть меню для налаштування USB. Маршрутизатор повинен визначити, чи підключено сумісний пристрій, і дозволити вам увімкнути ці функції. Тоді ви готові скористатися перевагами розширених можливостей вашої мережі.

Цікаво: Модем проти маршрутизатора: чим вони відрізняються і що вони роблять.

Спільний доступ до жорсткого диска USB

Хоча найкращий спосіб поділитися жорстким диском з усіма у вашій домашній мережі — це використовувати виділений пристрій NAS (Network-Attached Storage) . Якщо вам потрібно лише обслуговувати невелику кількість клієнтів, підключення USB-накопичувача до наявного маршрутизатора є економічно ефективним рішенням.

У меню вашого маршрутизатора, ймовірно, буде один або кілька варіантів спільного використання диска. Однією з можливостей є підключення диска до операційної системи. Іншим є те, що ви можете додати диск як джерело FTP.

Інформаційна сторінка USB маршрутизатора повинна надавати всю інформацію, необхідну для доступу до диска з інших пристроїв. Наприклад, дані для входу на FTP, щоб ви могли використовувати їх із програмою, як-от VLC , на пристрої Android TV.

На додаток до обміну файлами між усіма в мережі або доступу до медіа, цей підключений диск є ідеальним місцем для резервного копіювання ваших комп’ютерів у мережі.

Налаштуйте медіа-сервер

Деякі маршрутизатори пропонують функцію медіа-сервера , з якого пристрої для відтворення медіа в мережі можуть виявляти та відтворювати вміст. Ефективність вашого маршрутизатора як медіа-сервера буде залежати від швидкості ваших процесорів, але, наприклад, для невеликої потокової передачі на один або два смарт-телевізори це може бути відмінним рішенням.

Спільний доступ до принтера в мережі

Принтери з підтримкою Wi-Fi або Ethernet не є особливо дорогими або рідкісними, але якщо у вас уже є принтер, який підтримує лише USB, ваш маршрутизатор може діяти як сервер друку, дозволяючи будь-кому в мережі друкувати зі свого пристрою.

Якщо ваш роутер не має цієї функції, не розчаровуйтеся. Дуже легко надати спільний доступ до будь-якого принтера через комп’ютер, під’єднаний до мережі. Основний недолік – для роботи принтера розглянутий комп’ютер потрібно ввімкнути.

Цікаво: Відомо, як перетворити старий маршрутизатор на розширювач Wi-Fi.

Використовуйте стільниковий модем

Ваш маршрутизатор, ймовірно, підключається за допомогою DSL або волокна , але навіть ці технології не забезпечують 100% безперебійної роботи. Якщо ви не можете дозволити собі відключення, тому що працюєте вдома або вам потрібно забезпечити доступ до мережі ззовні для віддаленого робочого столу, ви можете підключити стільниковий USB-модем.

Ця функція USB-маршрутизатора є відносно рідкісною, і зазвичай існує лише обмежена кількість модемів, підтримуваних даним маршрутизатором. Тим не менш, якщо у вас є правильна комбінація маршрутизатора та модему, резервне копіювання стільникового зв’язку може гарантувати, що ваші критичні мережеві служби ніколи не вимикаються.

Цікаво: Названо спосіб підключення смартфона до маршрутизатора.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Случайные записи

Как в Facebook найти ранее заблокированных людей

Сегодня расскажу вам, как можно увидеть заблокированных вами пользователей Facebook. Возможно, вы решите кого-то разблокировать. Далее последуют инструкции о...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -