Mini-LED проти MicroLED – яка різниця?

0
Mini-LED проти MicroLED – яка різниця?

Mini-LED проти MicroLED – яка різниця? А різниця між ними дійсно велика, обєднує їх тільки назва LED.
MicroLED та Mini-LED мають досі схожі назви, проте це дві технології з принципово різними аспектами.

MicroLED технологія

MicroLED — це технологія дисплея, яка виробляє власне світло та має здатність до нескінченного контрастного співвідношення. Це технологія наступного покоління. Порівнюючи з OLED-дисплеями, то MicroLED буде яскравішим, а також можна буде налаштовувати їх роздільну здатність та співвідношення сторін. MicroLED — це технологія, яка ще не адаптована до споживчого ринку, це так би мовити майбутнє.

MicroLED використовує самовипромінювальні мікроскопічні сітлодіоди. Також дана технологія не має органічних матеріалів, тобто турбуватись про вигорання зображення не потрібно. Ще, дані дисплеї, порівнюючи з OLED, здатні підвищувати випромінювання яскравості, відповідно ви отримуєте кращі деталі у світлих тонах для якнайкращого перегляду HDR. І що цікаво, вони можуть мати унікальну модульну характеристику, завдяки якій ви зможете налаштовувати розмір екрана, з’єднувати декілька панелей разом. Щодо пікової яскравості, то OLED-панелі сьогодні можуть досягати близько 1000 ніт, а от MicroLED, потенційно, до 5000 ніт. Наразі, продають MicroLED дисплеї Sony та Samsung. LG поки працює над даною технологією.

Mini-LED технологія

Mini-LED замінює світлодіодне підсвічування на РК-дисплеях на міні-світлодіодне підсвічування, відповідно сприяє збільшенню коефіцієнта контрасності, часу відгуку, тощо. Mini-LED не будуть кращими за OLED технології, проте будуть дешевшими. Загалом, це технологія відображення між OLED дисплеями та стандартними РК-дисплеями. У виробництві вже є декілька моделей Mini-LED, до прикладу ASUS PG27UQX. Дана модель буде мати 3030 міні-світлодіодів, розділених на 576 зон, тобто 4 світдодіоди на зону.

Порівняння MicroLED і Mini-LED

  • MicroLED немає обмеження щодо розміру, тоді як Mini-LED має такі самі обмеження як традиційні світлодіодні дисплеї;
  • MicroLED надзвичайно дорогі, компанія Samsung навіть не зазначає ціни на офіційних сторінках, тоді як Mini-LED є доступними;
  • з MicroLED ви отримаєте чудову яскравість та ідеальні чорні кольори.

Вирок

Отож, ці дві технології справді вражають і якщо порівнювати їх, то перевагу буде мати MicroLED. Є лише одне але, і це те, що Mini-LED є доступнішими, і в майбутньому ми швидше зможемо ознайомитись із Mini-LED технологією, ніж з MicroLED.

NO COMMENTS

Exit mobile version