Home Лайфхаки при користуванні гаджетами та додатками Правильно вибрати WI-FI роутер (маршрутизатор)

Правильно вибрати WI-FI роутер (маршрутизатор)

0
Правильно вибрати WI-Fi роутер (маршрутизатор)

В наш час, важко уявити життя без такої необхідної штуки як Wi-Fi. Він зараз всюди, в кафе, в торгових центрах, в магазинах, в поїздах і тому подібне. Ми підключаємось до нього через телефон, планшет, комп’ютер.
Для початку потрібно розібратися що таке Wi-Fi роутер (він же маршрутизатор) — це пристрій який отримує інтернет і роздає його іншим пристроям — ноутбукам, планшетам, телефонам і іншим пристроям.
Надзвичайно часто можна зустріти запитання на тему Wi-Fi маршрутизатора.
Так ось, сьогодні я постараюсь відповісти на найважливіше запитання : “Як правильно вибрати Wi-Fi роутер (маршрутизатор) для квартири або для дому”.
Зараз на ринку надзвичайно великий вибір роутерів і для того щоб легше було щось підібрати, необхідно звернути увагу на основні характеристики.
В першу чергу, необхідно розібратися в технічних характеристиках роутерів.
Ну що, почнемо тоді.

Як вибрати WAN-порт?

Для того , щоб правильно вибрати Wi-Fi роутер (маршрутизатор), потрібно звернути свою увагу на WAN – порт. Їх можна розділити на 4 групи:

  • 1. ETHERNET – це найпоширеніший вид роз’ємів. Він використовує стандартний мережевий конектор RJ – 45. На даний момент практично всі роутери мають такі роз’єми.
  • 2. GPON — роутерів з такими портами важко знайти через його дорожнечу. Маршрутизатори з такими портами дають найбільшу швидкість передачі даних.
  • 3. ADSL – для звичайних користувачів, роутери з таким підключенням,мало чим відрізняються від ETHERNET. Зазвичай такі роутери беруть в таку місцевість де нема можливості провести оптичне волокно. ADSL має невелику пропускну здатність.
  • 4. 3G або 4G – маршрутизатори яким непотрібне ніяке підключення через кабель, вони працюють через мережу мобільного зв’язку.


Швидкість сучасних маршрутизаторів

Під швидкістю маршрутизатора (роутера) необхідно вважати максимальну теоретичну швидкість вай-фай інтерфейсу. Для прикладу : 200 Мбіт/c. Це означає, що реально, він зможе віддавати не більше ніж 150 Мбіт/с по бездротовому інтерфейсу. Фактично, такої швидкості для дому буде вистачати.
Також, швидкість ще залежить від характеристик LAN – портів. Стандартом вважається 100Мбіт/с. Для дорожчих роутерів такий поріг буде вищим.

Якої частоти повинна бути Wi-Fi мережа?

Підтримувана частота Wi-Fi мережі – 2.4 ГГц і 5 ГГц. Більшість недорогих роутерів підтримують роботу тільки 2.4 ГГц. Такі роутери виконують свою роботу дуже добре, але не варто покладати на них великих надій. Дуже часто, коли йде велике навантаження і до маршрутизатора приєднано багато пристроїв, вони можуть просто відключитися).
Найкращим, в даному випадку, є пристрій з підтримкою частоти в 5 ГГц. А ще краще, якщо він дводіапазонний із коефіцієнтом підсилення сигналу 5dBi.

Який радіус покриття Wi-Fi?

В даному випадку необхідно експериментувати. Все залежить від того, де ви розмістите маршрутизатор. Чим більше стін необхідно проходити сигналу, тим він буде слабкішим (крім випадків, коли є підсилення сигналу).
В ідеалі необхідно вибирати такий роутер, щоб в нього було мінімум 2 антени, а краще 3.
Перед тим як вибирати роутер, необхідно вирішити де Ви будете його розміщувати.
Як правильно розмістити вай-фай роутер дома, читайте ТУТ.

Яка вартість роутерів?

Якщо вибирати роутер за ціною, то відкривається великий вибір. Від найдешевших “народних”, до дорожчих з різними додатковими функціями.
Все залежить від того, який бюджет ви готові потратити на роутер.
Найдешевші та найпростіші роутери виконують всі необхідні функції. Якщо є можливість купити трошки дорожчий , але з додатковими і корисними функціями, то краще не пожаліти грошей.
Підбірку роутерів , які актуальні у 2019 році, я підготував в іншій статті.
Але в даному випадку не завжди те що дорожче, може бути краще. Тому перед покупкою добре вивчіть його функціональність. Зазвичай в дорогі роутери засовують багато непотрібних і зайвих функцій.

І тому, надіюсь, я зміг допомогти вам вибрати Wi-Fi роутер .

Exit mobile version