Home Лайфхаки при користуванні гаджетами та додатками Який краще купити антивірус в 2021 році?

Який краще купити антивірус в 2021 році?

0
Який краще купити антивірус в 2021 році?

Який краще купити антивірус в 2021 році? Питання, яке повинно турбувати усіх, хто дбає про безпеку своїх даних та пристроїв загалом. Чому саме купити антивірус? Так тому, що завантажуючи безкоштовний ключ антивірусу із сторонніх обмінників, ви лише наражатимете себе на додаткову небезпеку через велику ймовірність зараження ваших ґаджетів вірусами, шкідливим програмним забезпеченням, тощо. А якщо ви ще й працюєте дистанційно, то такими діями ви можете нанести шкоду не лише собі, а й компанії на яку працюєте. Сьогодні питання безпеки повинне бути одним із перших, враховуючи розвиток шахрайських схем, розробку програм чи сайтів, які неправомірно збирають вашу конфіденційну інформацію, викрадають ваші паролі і так далі. В таких випадках, якраз антивірусне програмне забезпечення і відіграє основну роль в плані захисту системи загалом, окремих файлів та іншої вашої інформації. Правильно обраний антивірус допоможе вам почувати себе безпечно, а враховуючи сучасні можливості антивірусних програм, то захист поширюватиметься не лише на ваш персональний комп’ютер, а й на пристрої ваших рідних та дітей.

Враховуючи усі переваги користування антивірусами, в даній статті ми поговоримо про те, на що варто звертати увагу при виборі антивірусу, розглянемо наявні сьогодні в мережі типи загроз для вашого комп’ютера та інших пристроїв, тощо. Але для початку ми хочемо вам запропонувати уже готовий список, а вірніше топ-10 антивірусів в 2021 році, на які варто звернути увагу. Даний топ-10 буде корисний для тих, кому потрібен захист уже зараз і він немає наміру самостійно його обирати. Можливо ви в даному рейтингу знайдете уже ті програми, якими користувались раніше або ті, про покупку яких задумувались. На випадок, якщо вас не задовольнить ні один варіант із представлених нами топ-10, далі в статті ми поговоримо окремо про критерії вибору антивірусного програмного забезпечення, що б ви змогли обрати для себе справді найкращий варіант.

ТОП-10 антивірусів в 2021 році

McAfee LiveSafe

Який краще купити антивірус в 2021 році?

Першу сходинку в рейтингу займає антивірус, який у 2020 році був одним із лідерів по продажах. І це антивірус McAfee LiveSafe, який є крос-платформним варіантом для забезпечення захисту практично всіх ваших пристроїв, які працюють на платформах Windows, Mac OS, Android і iOS. Даний антивірус є чудовим варіантом для захисту від вірусів, надає оптимальний захист вашому персональному комп’ютеру, веб-серфінгу та іншій персональній інформації. Також McAfee LiveSafe надає можливість батьківського контролю, включає в себе фаєрвол та хмару. Ключ до антивірусу є недорогим, а враховуючи можливість надання захисту для всіх ваших ґаджетів, то варіант справді вартий уваги.

Окрім цього, McAfee LiveSafe є лідером не лише в плані персонального захисту, так як він пристосований і для захисту бізнесу. Знову ж таки, ціни досить гнучкі, при цьому функціонал для захисту в розрізі компанії справді великий.

Системні вимоги McAfee LiveSafe до операційної системи та апаратного забезпечення такі:

  • Microsoft Windows 10, 8.1, повністю виправлена ​​(32- і 64-розрядна);
  • Збірка 4.10.1 або новіша: macOS 10.15 і вище;
  • Збірка 4.9.0.2: macOS 10.12 - 10.14;
  • Смартфони та планшети Google Android 7 та новіших версій;
  • Apple iOS 13 або новішої версії;
  • 2 ГБ оперативної пам'яті;
  • 500 Мб вільного місця на диску;
  • Процесор 1 ГГц.

Щодо браузерів, то тут присутня підтримка Internet Explorer 11.0, Firefox, Google Chrome, Safari (лише для macOS та iOS) та Microsoft Edge (Chromium-based).

Avast Premium Security

На другому місці розмістився антивірус Avast Premium Security, який надасть захист портативним пристроям, жорсткому диску, носіям DVD, тощо. Також від чудово справляється з виявленням онлайн-атак та ефективно бореться з ними. Єдине про що не можна не згадати, так це те, що в процесі його роботи додатки починають працювати дещо повільніше, а саме на 14% при середньому значенні показника 10%. Те саме стосується швидкості копіювання, яка знижується на 4% при середньому значенні 2%.

З додаткових можливостей Avast Premium Security можна виділити захист веб-камери, утиліту File Shredder, яка направлена на безпечне видалення файлів, Data Safe, що забезпечує шифрування ваших персональний даних та надає можливість захистити їх паролем та модуль, який направлений на блокування спаму.

Мінімальні системні вимоги вашого пристрою для роботи із антивірусом Avast Premium Security повинні бути такі:

  • Windows 10, 8.1, 8, 7 (SP2) (32-розрядна або 64-розрядної версії), 1 Гб оперативної пам'яті та 2 Гб вільного простору на жорсткому диску;
  • macOS 10.10 (Yosemite) або новіша версія, 750 Мб вільного простору на жорсткому диску;
  • Google Android 5.0 (Lollipop, API 21) або новіша версія;
  • iOS 12.0 або новіша версія.

Microsoft Windows Defender

Третє місце в рейтингу топ-10 антивірусів в 2021 року отримав Microsoft Windows Defender. Цей антивірус зможе забезпечити захист від шкідників на 100%, при цьому, на відміну від попереднього варіанту, не так сильно, вірніше практично не впливає на швидкість використання додатків чи копіювання. Єдиний момент, при якому робота пристрою сповільнюється, це при установці, і показник сповільнення становить 44%, тоді як інші варіанти показують близько 33%.

З додаткових функцій тут присутній сервіс Find My Device, що надає можливість підключатись до загубленого вами пристрою, відповідно є можливість заблокувати його та видалити всі дані. Також є функція SmartScreen, яка спрямована на захист вашого пристрою від заражених чи фальшивих сайтів.

Bitdefender Internet Security

Четверте місце зайняв Bitdefender Internet Security, який окрім надійності, пропонує ще такі функції як VPN, батьківський контроль та опцію безпечного браузера. Присутній тут і Ransomware Repair. Це інструмент, який забезпечить захист вашої конфіденційної інформації, документам, фото матеріалам, тощо.

Щодо мінусів, то Bitdefender Internet Security вповільнює відкриття сайтів, а в ході проведення тестувань він показав помилкові спрацювання під час використання додатків та установці ПО.

Мінімальними системними вимогами для Bitdefender Internet Security є операційна система Microsoft Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1, Windows 10; Dual Core 1.6 GHz процесор; 1 Гб оперативної пам’яті; 1,5 Гб вільного місця на жорсткому диску.

BullGuard Internet Security

BullGuard Internet Security – антивірус, який займає п’яте місце в рейтингу топ-10 антивірусів 2021. Даний антивірус не сповільнює роботу додатків, а установка вповільнює лише на 20%, це при середніх показниках в 30%. Присутній в даному антивірусі батьківський контроль, сканер, вбудований веб-браузер, режим плеєра.

Системні вимогли до операційної системи: Windows 10, 8.1, 8, 7 SP1 32 | 64-bit; Mac OS X 10.11 і вище; Android 4.0 і вище (планшети і смартфони). Технічні вимоги будуть такі – 1 Гб оперативної пам’яті; 850 Мб вільного простору на жорсткому диску.

Avira Antivirus Pro

Шосте місце отримав справді потужний антивірус Avira Antivirus Pro, який здатен захистити систему як від старших вірусів, так і від сучасних шкідників. Даний антивірус пропонує як отримання безкоштовної версії, так і оплачуваної більш просунутої версії Avira Antivirus Pro 15.0. Присутні тут такі функції як менеджер паролів, VPN, варіанти для оптимізації та відновлення пошкоджених файлів. Щодо впливу на загрузку веб-сайтів та відкриття додатків, то його практично немає.

Мінімальні системні вимоги до вашого комп’ютера будуть такі:

  • операційна система Windows 7 і вище;
  • 2 Гб оперативної пам’яті;
  • не менше 2 Гб вільного місця на жорсткому диску;
  • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 або вище (з підтримкою для набору команд SSE2).

Norton Security

Сьоме місце в рейтингу належить Norton Security. Як і попередній представник, антивірус Norton Security має змогу виявляти різного роду атаки, включаючи старі версії та наднові. Робота додатків сповільнюється всього на 8%. З вбудованих функцій даний антивірус отримав менеджер паролів, а також ви отримуватимете повідомлення про можливі спроби отримання доступу до вашої веб-камери. Також Norton Security зможе запропонувати вам 10 Гб хмарного копіювання для ПК, а також анонімний перегляд з використанням VPN.

Вимоги до операційної системи, для користування антивірусом Norton Security, є такими:

  • Microsoft Windows 10 (всі версії);
  • Microsoft Windows 8 / 8.1 (всі версії);
  • Microsoft Windows 7 (всі версії) з пакетом оновлень 1 (SP 1) або більш пізнім.

Malwarebytes for Windows

На восьмому місці знаходиться антивірус Malwarebytes for Windows, в якого досить широка база визначення шкідливих програм, куди входять як різного роду шпигунські програми, так і рекламні програми та й загалом він здатен виявити загрози різного рівня та звільнити ваш пристрій від них. З додаткових функцій, то Malwarebytes for Windows отримав набір інструментів для очищення комп’ютера, декілька рівнів захисту пристроїв від шкідливого програмного забезпечення, а ще оптимальні варіанти виявлення загроз. Щодо оплати, то Malwarebytes for Windows можна використовувати в повному функціоналі протягом двох тижнів, надалі можливості в безкоштовному плані будуть суттєво обмежені.

Даний антивірус вимагає наявність таких програмних вимог:

  • Windows 10 (32/64-bit);
  • Windows 8.1 (32/64-bit);
  • Windows 8 (32/64-bit);
  • Windows 7 (32/64-bit).

А вимоги до апаратного забезпечення наступні:

  • ЦП 800 МГц або більш потужний, з технологією SSE2;
  • 2048 МБ (для 64-бітних ОС), 1024 МБ (для 32-бітних ОС);
  • 250 МБ вільного місця на жорсткому диску.

360 Total Security

Дев’яте місце - 360 Total Security в версії Преміум. Це справді сучасний та надійний антивірус, який беззаперечно справлятиметься з різного роду мережевими черв’яками, троянами та надасть гідний захист вашого пристрою від шифраторів. Рівень безпеки тут справді на високому рівні, який дозволяє налаштувати оптимальну продуктивність, очистить ваш пристрій від сміття, усуне нав’язливу рекламу та надасть вам безпечний досвід користування різноманітними соцмережами, інтернет-магазинами, тощо.

Системні вимоги до ОС: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista 32 bit, Windows XP 32 bit. А ще 512 Мб оперативної пам’яті, 1.6 ГГц процесор та 600 Мб вільного простору на диску.

ESET Internet Security

І останній в рейтингу, проте ніяк не найгірший, антивірус ESET Internet Security. Отримав даний антивірус оновлений підхід до безпеки персонального комп’ютера, фаєрвол, батьківський контроль, надає захист вашої домашньої мережі та платежів онлайн. Також даний антивірус повідомлятиме вам про шкідливі програми та різного роду атаки, які можуть нанести шкоди вашому ПК. А ще запобігатиме атакам троянів, черв’яків, рекламному програмного забезпеченню, при цьому не знижуючи системну продуктивність.

Системні вимоги ESET Internet Security є такими:

  • Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7 з встановленим SP1;
  • macOS 11 (Big Sur), macOS 10.15 (Catalina), macOS 10.14 (Mojave), macOS 10.13 (High Sierra), macOS 10.12.x (Sierra);
  • Android 4.1 і вище.

Рейтинг кращих антивірусів уже сформовано і ви з ним ознайомились, а як щодо критеріїв, на основі яких був складений даний рейтинг. Давайте розглянемо і їх.

Для початку розглядався рівень захисту, який може забезпечити кожен із наявних у рейтингу антивірусів. В даному випадку увага зверталась не лише на можливість антивірусними програмами знаходити віруси, які уже всім відомі та є в базах даних, а й розглядалась їх робота із надновими загрозами.

Ефективність – це наступний критерій відбору, який базувався на процесі роботи та оновленні інформаційних баз. Звісно, в роботі обраних антивірусів повинні були бути відсутні проблеми в роботі системи, а також враховувався рівень їх впливу на роботу додатків, веб-сайтів, вплив на процеси завантаження файлів та копіювання. І як додатковий критерій було розглянуто статистику щодо продажів даних антивірусів, а також відгуки їх користувачів.

Як самостійно обрати антивірус та на що варто звертати увагу

Тема захисту вашого ПК та інших пристроїв питання справді варте уваги, саме тому давайте ще дамо відповідь на питання, на що звертати увагу при виборі антивірусу та як самостійно обрати найкращий для себе варіант. Дані рекомендації ми надамо на випадок, якщо ви не змогли обрати жоден антивірус із представленого рейтингу вище.

При виборі антивірусу ви повинні визначити для себе, які елементи захисту повинен включати антивірус, чи повинен бути режим батьківського контролю, на які пристрої повинен поширюватися захист даного антивірусу, тощо. Звісно, вам потрібно буде визначитись і з тим, чи шукаєте ви безкоштовну програму, чи готові платити за захист ваших пристроїв. Безкоштовні версії зазвичай надають базовий пакет захисту та й чудово справляються із своєю основною задачею, правда надалі їх функціонал може зменшуватись. Перевага платних антивірусних програм полягає в більшому наборі додаткових функцій захисту та добре підходить для комплексного захисту усіх пристроїв в вашій сім’ї. Якщо ви маєте за мету отримати максимальний захист своїх дій в мережі, тоді вам варто обирати антивірус в комплекті з VPN. Ще ряд антивірусів можуть запропонувати вам інтегровану мережеву пам’ять, що надасть вам можливість створювати резервні копії у хмарі. Тобто тут уже все залежатиме від ваших потреб.

Щодо питання сповільнення роботи вашого комп’ютера при використанні антивірусної програми, то на даний аспект також варто звертати увагу. В деяких антивірусних програмах сповільнення роботи незначне, а в деяких – відчутне. Якщо питання швидкості роботи вашого ПК є одним із основних, то тут варто переглянути тестування того чи іншого антивірусу на сторонніх ресурсах, до прикладу тестування AV-Test.

Також при виборі антивірусу варто звертати увагу і на певні набори додаткових функцій, таких як:

  • захист від фішингу;
  • захист від шкідливих посилань;
  • забезпечення захисту під час веб-серфінгу;
  • батьківський контроль;
  • надійний брандмауер;
  • використання пам’яті;
  • ефективність ідентифікації;
  • параметри резервного копіювання.

Типи антивірусних програм

Так як ми досить обширно розглядаємо тему антивірусів та їх вибору, то одразу поговоримо і про типи антивірусів. Фахівці в даній галузі виділяють п’ять типів антивірусних програм, і це монітори, сканери, імунізатори, аудитори змін та блокувальники.

  1. Сканери. Принцип роботи даного типу антивірусу полягає в тому, що він сканує оперативну пам’ять, файли, завантажувальні секцій на наявність програмного коду вірусу, тобто масок вірусу. Ми про це згадували вище, що кожен антивірус має свою базу уже відомих вірусів, проте сьогоднішні антивірусні програми уже пристосовані до виявлення навіть наднових вірусів, яких ще в їх базах немає.
  2. Монітори. Це один із різновидів сканерів, що постійно відслідковують дії, які відбуваються із пам’яттю та диском. Знову ж таки, вони в певній мірі є залежними від нових версій вірусів, тобто є ймовірність обходу моніторів певними вірусами, саме тому рекомендується купувати комплексні антивірусні програми.
  3. Імунізатори. Інша назва даного типу антивірусних програм – вакцини. Основна їхня ціль – це запобігати зараження файлами. Знову ж таки, в такому вигляді, імунізатори або вакцини можуть застосовуватись лише до вже відомих вірусів, так як вони здатні модифікувати програму чи диск, після чого вірус не може проникнути в них. Сьогодні такий тип не є поширеним серед користувачів, так як функціонал в нього досить обмежений.
  4. Аудитори змін. Принцип даного типу антивірусної програми полягає в здійсненні підрахунку контрольних сум для уже присутніх в системі та на диску файлів. Таким чином формується певна база даних антивірусу і при наступному запуску такі аудитори змін звіряють уже наявні значення із новими підрахованими. У випадку розбіжностей, ви будете повідомленні про зараження вірусом. Нинішні версії аудиторів отримали можливість виявляти раніше не відомі їм віруси та не допускаючи їх поширення видаляти.
  5. Блокувальники. Це резидентні програми, які перехоплюють та не дають розповсюджуватися небезпечним елементам, відповідно в разі такої ситуації ви зразу будете повідомлені. Таким чином вони не дають розповсюджуватися вірусу, допоки він не буде знищений, та й виявлення вірусів відбувається на самій ранній стадії.

Типи загроз, з якими ви можете стикнутись

Продовжуючи тему вибору антивірусу давайте розглянемо і типи загроз, від яких зможе захистити ваш пристрій сучасне програмне антивірусне забезпечення. Дещо раніше фактично усі говорили лише про віруси, проте сьогодні в більшості випадків використовується термін шкідливого програмного забезпечення. Нинішні антивірусні програми здатні захистити ваш ПК та інші пристрої, окрім вірусів, ще від:

  • черв’яків (автономних програм, які розмножуються та досить швидко поширюються для зараження комп’ютерів, без необхідності сторонніх дій. Такого типу програми можуть шифрувати дані для атак-вимагачів, видаляти файли в хост-системі, красти інформацію, тощо);
  • троянів (або троянський кінь; здатен проникати у вашу систему під виглядом нешкідливого файлу, а після його встановлення надаватиме доступ до вашої системи кіберзлочинцям. Далі уже все залежатиме від мети злочинця, так як він зможе як викрадати дані, так і встановлювати інше шкідливе програмне забезпечення, красти фінансову інформацію чи модифікувати файли);
  • рекламного та шпигунського програмного забезпечення (шпигунське ПЗ стежитиме за вашою активністю в мережі та збиратиме інформацію про ваші дії. Рекламне ПЗ збиратиме дані про вас, виводитиме на екран комп’ютера небажану рекламу, перенаправлятиме вас на рекламні сайти, а також може змінювати параметри вашого браузера);
  • фішингу (тобто шкідливих веб-сайтів, які збирають особисті дані, паролі для входу і зазвичай поширюються через повідомлення, електронну пошту чи соцмережі у вигляді посилань);
  • фармінгу (в даному випадку шкідливе програмне забезпечення перенаправлятиме вас із офіційного сайту на шкідливий);
  • програм-вимагальників (при завантаженні певних програм ви можете стикнутись із блокуванням доступу до певних файлів, за розблокування якого стягуватиметься (вимагатиметься) певна плата).

Повертаючись до вірусів, то думаємо варто зазначити, що віруси також бувають різних видів, до прикладу файлові, завантажувальні, мережні, макро-віруси, резидентні, нерезиденті, віруси-невидимки, тощо. А як щодо найвідоміших вірусів, які в свій час завдали великої шкоди та залишили згадку про себе в історії. Чи знаєте ви хоча б один такий? Я думаю так, оскільки найвідомішим вірусом став вірус ILOVEYOU, який навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Він був визнаний як найбільш руйнівний вірус в світі. Даний вірус у 2000 році зміг інфікувати більше 3 мільйонів пристроїв та за підрахунками завдав шкоди приблизно на 10-15 мільярдів доларів. Окрім цього, даний вірус мав змогу розмножуватись із кожним перезавантаженням Windows, викрадав знайдені паролі, які в подальшому перенаправляв на електронку зловмисникам, а також записував вірусний код на місце ним же видалених зображень чи інших медіа файлів.

Враховуючи сьогоднішній розвиток технологій, хакери та інші зловмисники в мережі, щораз більше працюють над розробками шкідливого програмного забезпечення для виманювання коштів, отримання персональних даних та іншої конфіденційної інформації. Тобто загрози постійно оновлюються та ще й створюються нові типи, відповідно при виборі антивірусу потрібно обирати ті, які здатні виявляти наднові віруси.

Висновок

На основі опрацьованої інформації ми ще раз переконались в тому, що загроза в плані інформаційного ресурсу існує і з кожним днем вона все більше росте та розвивається. Окрім уже наявної великої кількості вірусів, троянів, шкідливого програмного забезпечення, з кожним днем зловмисники працюють над розробкою нових типів загроз, які в подальшому допомагатимуть їм проникати у ваші системні файли, викрадати особисту інформацію, паролі та блокувати діяльність ваших пристроїв. Саме тому, питання вибору антивірусу сьогодні є настільки важливим та справді необхідним для кожного користувача комп’ютерами, смартфонами, планшетами та іншою технікою.

У оприлюдненій нами підбірці топ-10 кращих смартфонів в 2021 році знаходяться справді варті уваги антивірусні програми, які є комплексними рішеннями та зможуть захистити ваші дані не лише від уже відомих нам вірусів, а й від сучасних та наднових загроз. Звісно, ми рекомендуємо обирати платну версію антивірусних програм, оскільки безкоштовні версії або несуть за собою досить обмежений функціонал, або в подальшому потребуватимуть ключ, який швидше за все ви завантажуватимете із сторонніх ресурсів, що само собою також несе загрозу.

На випадок, якщо вас не влаштовує жоден із розглянутих нами антивірусів, то ви можете самостійно обрати той, який підійде вам найкраще. Для цього, ми в ознайомлювальних цілях розглянули критерії, на які варто звертати увагу при виборі антивірусу, додаткові функції антивірусних програм, які вам стануть в нагоді, а ще коротко описати типи антивірусних програм та й окремо типи загроз, з якими ви можете стикнутись.

Загалом, точно знайдуться користувачі ПК, які не використовують антивірусів узагалі та можуть переконувати вас, що купівля антивірусу та його встановлення, це лише марна трата грошей та пам’яті вашого пристрою. Але пам’ятайте, що безпека ваших даних та здоров’я ваших пристроїв лише у ваших руках. Бажаємо зробити вам правильний вибір!

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

NO COMMENTS

Exit mobile version