Люди раз на декілька років звикли змінювати смартфони. Це логічно, адже технології не стоять на місці, постійно додаються нові функції та можливості, які необхідні в сучасному світі. З кожним роком стає все тяжче обрати смартфон. Виробники випускають їх таку величезну кількість із різним начинням та програмами, що у покупців очі розбігаються. Особливо проблемно тим, хто не дуже розбирається в характеристиках. В цій статті ми спробуємо максимально доступно описати критерії по яких варто обирати смартфон в 2022 році.
Цікаво: Чому вважається, що Android-смартфони підходять тільки малозабезпеченим.
Почнемо із процесора. Це однозначно найважливіша частина телефона. Саме від нього залежить якість роботи пристрою. Насправді, не так важливий виробник чіпа, як його характеристики. Найкраще щоб процесор був на 8 ядер, потужний та невеликий. Окрім цього, потрібно ще й ознайомитись із самими ядрами. Їх характеристики теж грають велику роль. Опис кожного процесора можна побачити в інтернеті, просто написавши назву.
Є відомі назви брендів, які займаються виготовленням чіпів, такі як Snapdragon та Qualcomm, а є менш знані - MTK. Не має значення якого виробника ви оберете, усі вони можуть бути доволі якісні. Важливо звертати увагу саме на можливості та характеристики.
Наступним важливим критерієм є оперативна пам'ять. Раніше програми на телефонах займали менше місця та не забирали так багато оперативки. Зараз ситуація дуже змінилась. Щоб працювати за телефоном і не злитись на повільну роботу, треба брати мінімум 4 Гб оперативної пам'яті. Але це самий мінімум. Найкраще, щоб було 6 або 8 Гб. Справа в тому, що при закінченні оперативної пам'яті, починає працювати накопичувач, а він вже не забезпечує таку ж швидку і якісну роботу пристрою. Тому відразу дивіться і обирайте моделі де обсяг пам'яті більший.
Цікаво: Названо найбільші недоліки середньобюджетного смартфону Xiaomi Redmi Note 11 Pro.
Далі поговоримо про екран. Ця частина дуже важлива, адже саме на нього ви постійно дивитесь при роботі в смартфоні. Є дисплеї IPS, OLED та AMOLED. Різняться вони виглядом та цінами. IPS зазвичай ставлять на дешевші моделі смартфонів, але це не означає, що вони погані. Смартфони з таким екраном добре передать усі кольори та не втомлюють очі, що дуже важливо. А от OLED та AMOLED будуть коштувати дорожче, але варто добре дивитись чи підходять вони для ваших очей. Для цього подивіться на екран при різних рівнях яскравості. Такі дисплеї використовують менше заряду акумулятора та передають величезну кількість кольорів, але нюанси все одно є. Тому перш ніж обрати тип екрану, варто уважно подивитись і оцінити.
Не менш важливою частиною смартфона є акумулятор. Він повинен мати великий об'єм. Більш ніяких критеріїв немає. А от зарядку краще взяти швидку, це зекономить витрачений час та менш буде псувати саму батарею.
І останнє, на що потрібно звертати увагу, це камера. Люди часто ведуться на велику кількість мегапікселів, але поняття не мають, що ця інформація ще ні про що не говорить. Роль грає не кількість, а величина пікселів. Саме від цього залежить якість фото. Звісно потрібно ще дивитись на матрицю, її розміри, на наявність зуму, ширококутної камери, фокус і т.д. Все це вже залежить від того, що саме хочете знімати.
Окрім важливих характеристик є ще й ті, на які не потрібно витрачати час. Ось наприклад, зовнішній вигляд та корпус. Все це немає ніякого значення, якщо ви вирішили купити із телефоном чохол. Краще приділіть більше часу на вибір аксесуарів, адже видно буде саме їх. Різні додаткові функції, які лише збільшують ціну, але не міняють роботу смартфона теж не мають ніякого сенсу. Різні нові стандарти зв'язку, стереозвук та інші характеристики, які так люблять нав'язувати покупцям, не мають також нічого спільного із якістю роботи смартфона.
Цікаво: Огляд нового бюджетного смартфона Samsung Galaxy A03.
Для того, щоб обрати телефон, який буде служити довго, варто самому детально вивчити характеристики, поклацати по екрані, подивитись можливості і лише тоді визначатись із вибором. Ніякий друг чи продавець не зможе підібрати смартфон так, як це зробите ви самі.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.