Я думаю ви не раз помічали у багатьох користувачів ноутбуками заклеєну наклейкою чи чимось іншим веб-камеру. Для чого вони це роблять зрозуміло, що б уникнути стеження за собою. Але чи доцільно це? В принципі, відповідь так, оскільки веб-камеру справді можуть зламати. Саме тому сьогодні ми спробуємо розібратись, як визначити, що вашу веб-камеру зламали.
Для початку хочемо зазначити, що зламати веб-камеру не так просто, як ви можете подумати. А сам злом відбувається через троянські програми, уразливі місця в Wi-Fi мережі, тощо. Але якщо це відбулось, то злочинець зможе стежити за вами, поки ввімкнений ваш монітор, відповідно може отримувати відео з вами. Надалі такі матеріали можуть використовуватись для шантажу, тобто потрапити в таку неприємну ситуацію може будь-яка пересічна людина. Тепер щодо ознак того, що ваша веб-камера зламана.
Індикатор камери включається тоді, коли вона не використовується
На кожній камері є світлодіодний індикатор, який вмикається, коли камера починає працювати і світить до завершення її використання. У випадку довільного вмикання даного індикатора, це свідчитиме про те, що хтось отримав до неї доступ та має можливість дистанційно нею керувати.
Також у випадку довільного вмикання камери, варто перевірити фонові додатки на вашому пристрої, а саме їхні дозволи. Зазвичай вони не повинні вмикати камеру без вашого дозволу, але якщо це відбувається, краще їх видалити.
Розширення в браузерах
Це також часта причина безпричинного ввімкнення камери. Якщо вона вмикається при запуску браузера, це означатиме, що одне із встановлених розширень отримало доступ до вашої камери та активно нею користується. В даному випадку говорити точно, що розширення збирає ваші особисті дані в шахрайських цілях, повністю не можна. Можливо, що воно просто неправильно спроектовано. Проте, в будь-якому випадку, його варто видалити.
Відбулись зміни в налаштуваннях безпеки
Це також може вказувати на злом вашої веб-камери. Тут варто перевірити параметр самої камери, її налаштування (особливо налаштування пароля), а також перевірте налаштування антивірусної програми в плані функції захисту веб-камери, у разі злому вона може бути обмежена, або повністю вимкнена.
Ви помітили відеофайли з вашої веб-камери на своєму ноутбуці чи комп’ютері
Записані відеофайли з вашого пристрою повинні десь зберігатись, і цим місцем спочатку є безпосередньо ваш ноутбук чи комп’ютер. Далі уже вони пересилаються хакеру та видаляються з вашого пристрою. Проте досить часто файли пересилаються, а з видаленням бувають проблеми. Перевірити наявність таких відео ви можете в папці, де за замовчування вони повинні зберігатись. Правда не всі можуть помітити такі файли, так як в багатьох користувачів, відверто, панує сильний безлад в робочих папках.
Підозріла активність при скануванні пристрою антивірусними програмами
В даному випадку рекомендується використовувати не лише автоматичну перевірку, а й запускати сканування вручну. Після проведення сканування варто переглянути усі результати, які стосуються доступу до веб-камери, так як там ви можете помітити троян, який використовується для впровадження системи віддаленого адміністрування.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.