Ми не задумуємось про те, що автоматичне підключення до Wi-Fi може спричинити крадіжку особистих даних та коштів з рахунків. До чого ще воно може призвести та як себе захистити розглянемо далі.
Багато людей полюбляють працювати на вулиці. Для економії гігабайтів мобільного інтернету краще підключитись до Wi-Fi. Але автоматичне підключення до суспільних точок може потягти за собою масу неприємностей.
Трапляється, що не запароленим Wi-Fi користуються злочинці, щоб викрасти ваші особисті дані. В них навіть є для цього свої схеми. Одна з них така: ви підключаєтесь до точки Wi-Fi і відправляєте комусь файл або меседж, а злочинці тим часом перехоплюють все на шляху до маршрутизатора. Або ж вони створюють фальшиву точку доступу під назвою якогось кафе, щоб не виникло підозр. І коли ви відправите будь-яку інформацію, вона буде також перехоплюватись.
Цікаво: Відомо, що більше виснажує акумулятор смартфона – Wi-Fi чи 4G.
Чим небезпечне автоматичне підключення Wi-Fi?
Головною загрозою є те, що користувач не проконтролює підключення і використовуватиме телефон як завжди. При цьому, він заходитиме на особисті сторінки та в мобільний банк і не підозрюватиме, що його паролі стають відомі зловмисникам. А надіслані комусь фото чи файли можуть стати приводом для вимагання коштів.
Як не наштовхнутись на небезпеку?
По-перше, для цього краще відключити автопідключення і підключатись кожного разу до мережі Wi-Fi самотужки.
По-друге, коли не вдається вимкнути автоматичне підключення, то старайтесь його контролювати.
По-третє, перебуваючи в кафе, перепитуйте про достовірність назви точки Wi-Fi та краще обирайте ті, які мають пароль.
Ну, і наостанок, використовуйте антивірус. Можливо на 100% захист він і не запропонує, але від більшості вірусів він точно захистить.
Також нещодавно було виявлено досить серйозні небезпеки пов’язані з вразливістю Wi-Fi.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.