Скільки годин в день ви проводите в інтернеті? 1,2,3 чи 5 год?Якщо порівняти перебування в інтернеті декілька років тому і зараз, то різниця буде неймовірною. В інтернеті ми проводимо свій вільний час, працюємо, розважаємося і багато інших справ. Цілком логічно, що при такому активному використанні мережі, необхідно захистити свою персональну інформацію. Тому рекомендуємо переглянути основні рекомендації для захисту особистої інформації в інтернеті.
5 простих способів допомогти вам захистити вашу особисту інформацію
- Використовуйте паролі для своїх пристроїв
Якби ви залишили свій смартфон у кафе чи таксі, чи міг би той, хто його знайшов, отримати доступ до того, що на ньому? Це страшний сценарій. Втратити смартфон – це одне, але надання доступу до всього, від електронної пошти та облікових записів у соціальних мережах до всієї особистої інформації, яку ви могли зберігати на пристрої, може зіпсувати життя. Обов’язково використовуйте пароль, щоб захистити свої програми, облікові записи та особисту інформацію. Зробіть те ж саме для своїх ноутбуків і навіть настільних комп’ютерів.
- Створіть надійні та унікальні паролі для своїх онлайн-акаунтів
Якщо у вас є обліковий запис в Інтернеті в компанії, яка зазнала порушення даних, в ідеалі цей обліковий запис - ваша єдина проблема. Але якщо ви використовуєте однакові облікові дані для входу в інших облікових записах, то цей інцидент одного порушення може надати хакерам доступ і до інших ваших облікових записів. Ось чому має сенс використовувати унікальний пароль для кожного з ваших онлайн-акаунтів.
Якщо ви схожі на мене і у вас занадто багато наборів облікових даних в Інтернеті, щоб зафіксувати їх у пам'яті, подумайте про використання менеджера паролів для відстеження цих багатьох унікальних паролів. Є кілька з різними цінами та планами, але це не повинно зайняти занадто багато часу, щоб зрозуміти, який з них найкраще підходить для вас. Просто виконайте пошук в Інтернеті для «менеджерів паролів» і подивіться, що відповідає вашим потребам.
- Обмежте спільний доступ до соціальних мереж
Надмірне надсилання в соціальних мережах може передати вашу особисту інформацію в чужі руки. Зверніть увагу не лише на фотографії та публікації, якими ви ділитесь, але й на свої налаштування конфіденційності, щоб ви обмежили кількість людей, які бачать те, чим ви ділитесь. Якщо ваші діти перебувають у соціальних мережах, ви можете також перевірити їх налаштування конфіденційності. А коли справа стосується публікацій, переконайтеся, що вони розуміють, чим можна безпечно ділитися, а чим ні.
- Остерігайтеся безкоштовного Wi-Fi
Ви отримуєте те, за що платите, так? Хороший приклад - безкоштовний громадський Wi-Fi. Звичайно, це зручно, але з точки зору безпеки більшість безкоштовних загальнодоступних мереж Wi-Fi не пропонують багато. Це означає, що за допомогою відповідних інструментів будь-хто інший у тій самій мережі Wi-Fi може «підслуховувати» вашу діяльність в Інтернеті. Враховуючи це, ви хочете увійти на свій банківський рахунок або ввести номер кредитної картки, перебуваючи в загальнодоступному Wi-Fi? Відповідь - ні!
Навіть захищена паролем мережа Wi-Fi настільки ж безпечна, як і люди, які мають пароль. Зберігайте транзакції, коли ви перебуваєте в захищеній мережі, можливо, вдома. Якщо вам потрібно увійти в систему або здійснити транзакцію в Інтернеті за допомогою загальнодоступного Wi-Fi, використовуйте VPN (віртуальна приватна мережа), яка шифрує вашу активність, щоб інші в одній мережі не могли легко бачити, що ви робите.
- Закрийте невикористані рахунки
Подумайте про всі онлайн-рахунки, які ви відкрили з часом. Тепер подумайте, які з них все ще відкриті, але які ви ніколи не використовуєте. У разі порушення одного із цих суб’єктів хакери можуть мати доступ до будь-якої особистої інформації, пов’язаної з цим обліковим записом. Наприклад, у старому обліковому записі електронної пошти міститься будь-яка кількість минулих банківських виписок та бланків охорони здоров’я - і ці документи можуть заповнюватися особистими даними, які можуть призвести до крадіжки особистих даних. Вкладіть трохи часу у виявлення невикористаних онлайнових акаунтів, а потім, їх закриття. Чим менше особистої інформації ви зберігаєте в Інтернеті, тим краще.
Ніхто не може запобігти крадіжці особистих даних, але, скориставшись цими порадами, ви зможете зберегти свою особисту інформацію трохи більш “особистою” в Інтернеті - і в цей цифровий вік до цього потрібно прагнути.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.