Все більше користувачів ОС обирають Linux замість Windows. В мережі Інтернет також розповсюджена думка, що найкраще розуміння алгоритму роботи комп’ютера приходить після того, як Windows замінена на Linux.
І це не перебільшення. Всі звикли до того, що Windows все робить самостійно, не дозволяючи пересічному користувачу втручатись у внутрішні процеси. Архітектура Linux зовсім інша і дозволяє швидко перетворити користувача ПК із звичайного в просунутого юзера, який розуміє і вміє налаштовувати ОС під свої вподобання. На початку роботи, необхідність введення англійських команд в непривітне діалогове віконце дещо лякає, але поступово приходить розуміння того що робиш, а за ним і приємне почуття придбання нових знань, підвищення рівня комп'ютерної грамотності.
Якщо виділяти 6 основних причин переходу з Windows на Linux, перелік буде наступним.
1. Сумісність
Для встановлення і використання Linux на ПК не потрібно видаляти Windows. Обидві ОС можуть використовувати загальний інсталяційний простір не заважаючи роботі один одного.
Цікаво: Названо основні переваги Windows 11.
2. Мінімум ресурсів
Linux – одна з найшвидших ОС, завдяки нехтуванням графіки. На відміну від Windows 10, а особливо свіженької 11-ї версії, Unix-подібний софт не «їсть» ресурси, не вимагає надмірні обсяги операційки. ПК завантажується швидко без додаткових процесів, які не потрібні користувачу. Найбільш спритні, мінімізовані збірки з посередньою графікою, які оптимізовані під слабкі ПК. Але користувача ні до чого ніхто не примушує. Він завжди може сам розставити пріоритети і налаштувати ОС під свої уподобання, в тому числі як по якості графіки, так і по забороні завантаження непотрібного зараз софта.
3. Linux не такий складний, як здається
Може здатись, що на початку знайомства та інсталяції Linux, користувача чекають деякі труднощі в плані недостатності спеціальних знань. Але ця проблема швидко вирішується завдяки великому масиву інформації в літературі та інтернеті. Вже через місяць нова ОС виглядає привітною, зрозумілою і максимально прозорою. Насправді система не складна і має важливу освітню складову: швидко навчає користувача необхідним навичкам.
4. Дружна спільнота
Різноманіття ресурсів та спільнот Linux дійсно вражає. Під впливом і за допомогою спільнот нові користувачі Linux швидко отримують необхідний досвід та розвивають свій кругозір. Чистої води ентузіасти готові завжди ділитись знаннями та софтом. Спільноти Windows теж достатньо згуртовані, але не такі відкриті та дружні, оскільки багато програм потребували грошових вкладень. Учасники спільнот Linux більш контактні та відкриті, що дозволяє завести цікаві знайомства, знайти однодумців, швидко і якісно вирішити програмні проблеми.
Цікаво: Названо найкращі безкоштовні антивіруси для Windows в 2021 році.
5. Безпека експлуатації
Для ядра Linux майже не створюється вірусів, що багаторазово знижує ризики занесення на ПК якихось шкідливих програм. Майже весь потрібний софт є в загальному репозиторію, який весь час моніториться спільнотою «Лінукс».
6. Дешево
Ліцензія Microsoft EULA достатньо дорога. Крім того, більшість супутних програм також платні. В свою чергу переважна кількість збірок Linux – безкоштовна. При цьому ОС завжди сучасна та підтримує всі передові тренди. Лиш незначна частка вузько специфічних програм під Linux потребують купівлі. Решта, а це більшість, розповсюджуються безкоштовно. Користувачу потрібно лише звикнути до унікального інтерфейсу, але якщо адаптація пройшла вдало, надалі він не будете мати ніяких нарікань, оскільки софт Linux дуже надійний і зручний.
Найбільш повні збірки Linux, для вирішення спеціальних завдань, відразу укомплектовані максимальним набором безкоштовних програм, що вигідно їх відрізняє від Windows.
Навіть, якщо Microsoft і хотів би конкурувати в цьому плані, він не зможе через обмеження антимонопольних органів, які намагаються зменшити можливість нав'язування користувачам непотрібного їм софта. В свою чергу, Linux зі своїми безкоштовними програмами звільнений від таких турбувань і може комбінувати збірки на на свій розсуд.
Також нещодавно було названо 10 найкращих версій Windows, які ви могли пропустити.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.