Головна Новини сучасних технологій Бізнес новини Українцям розповіли, чим безпечніше оплачувати покупки: банківською карткою чи смартфоном

Українцям розповіли, чим безпечніше оплачувати покупки: банківською карткою чи смартфоном

0
Українцям розповіли, чим безпечніше оплачувати покупки: банківською карткою чи смартфоном

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

В цій статті ми хочемо поговорити про переваги телефону перед банківською карткою при розрахунках за товар у магазині. Що є безпечнішим для покупця, аби не викрали його кошти.

На нашу думку, безпечнішою є оплата смартфоном через встановлену систему NFC

Що ж стосується оплати банківською карткою через термінал, то тут є певні ризики. Якщо Вашими коштами захочуть скористатися злодії, то зробити це цілком реально. Такі випадки уже були. Продавці супермаркетів, до яких Ви постійно ходите, можуть поступово записати усі цифри з Вашої картки – номер, дату, до якої вона діє та код CVV. Далі, з допомогою цих даних, Вони можуть придбати товар в Інтернет-магазині. Щоб якось захистити своїх клієнтів, банки почали перестраховуватися від таких випадків, присилаючи власнику картки код на телефон, який є доступом для того, щоб підтвердити покупку.

Цікаво: Українцям розповіли, коли банківською карткою небезпечно розраховуватися.

Але такі функції є не у всіх Інтернет-магазинах. Якщо ж шахраї зацікавилися Вашими кодами, то будьте певні - вони точно знають, де Ваші гроші можна використати.

Крім цього, можна викрасти Вашу банківську картку та скористатися нею швидко і взагалі без проблем. Нові картки випускаються чіпованими без пароля. Ви не встигнете моргнути, як по Вашій картці розрахуються в будь-якому магазині.

На відміну від картки, скористатися Вашим телефоном, аби поцупити з нього кошти, буде вкрай складно.

Якщо хтось викраде Ваш телефон, то думаю, Ви помітите це набагато швидше, ніж відсутність картки. До Ваших банківських карток на телефоні зловмиснику ще треба буде дістатися. Адже, усі зараз користуються відбитками пальців, або паролем для доступу до інформації на смартфоні. Можливо, Ви навіть матимете час, щоб встигнути подзвонити в банк та заблокувати картки.

Цікаво: Українців попередили про новий вид шахрайства з оплатами в інтернеті.

Система NFC, встановлена на телефоні та за допомогою якої Ви оплачуєте покупки, влаштована наступним чином. Банк присвоює

Вашим карткам відповідний ID номер, та лише він прописаний у телефоні в системі NFC. Коли Ви проводите розрахунки за товар, лише Ваш ID номер фіксується в магазині. По ньому відбувається ідентифікація Вас у банку та списання коштів з карток. Тому інформацією про номери та інші дані карток ніякий продавець чи інший співробітник магазину скористатися не зможе, так як вона для нього недоступна.

Систему NFC почали встановлювати на смарт-годинники. Це ще один аргумент в користь її безпеки. Такий варіант оплати за товар у магазині є взагалі найбільш надійним, адже загубити причеплений до руки пристрій вкрай складно, а викрасти його у Вас теж непросто.
Висновок один – оплата через систему NFC є однозначно безпечнішою від розрахунків банківськими картками при оплаті за товар у магазині.

Також нещодавно стало відомо, чому може не проходити оплата покупки банківською картою.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ