Реклама

Українцям розповіли, як правильно зняти готівку із картки різних банків

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Всі помітили, що останнім часом все більше людей користуються банківськими картками. Ними можна оплатити будь-що. Але не дивлячись на це, готівка також не втрачає свою актуальність. Сьогодні в даній статті ми спростуємо декілька міфів про зняття готівки, також поділимось порадами.

Часто люди думають, що зняти кошти можна лише в банкоматах від певного банку. Наприклад, якщо картка ПриватБанк, то і банкомат повинен бути їх. Насправді дуже помилково так думати. Справа в тому, що знімати кошти можна в будь-якому банкоматі, який впав в очі. Питання в тому, яка буде комісія. Є, наприклад, банки, які оплачують комісію замість свого клієнта не зважаючи на те, де була знята готівка. Єдиний нюанс - ліміт на зняття. Банки ставлять обмеження для не своїх клієнтів по зняттю коштів в банкоматі. Якщо вам потрібна невелика сума, до 1000 грн, то можете зняти будь-де. Якщо ж більше, то краще скористатись банкоматом свого банку.

Ще однією важливою деталлю є міжнародна платіжна система - Mastercard чи Visa. Це грає роль лише у випадку зняття коштів в банкоматах не від вашого банку. Чужі банкомати дають за раз більше готівки з карток Visa, тому краще оформити її, якщо ви знаєте, що готівка буде потрібна часто. Mastercard менше подобається банкоматам, бо там менша комісія.

Якщо ж ви впевнені, що будете знімати кошти лише в банкоматах від свого банку, то можете не зважати на платіжну систему.

Окрім банкоматів, можна знімати кошти у відділеннях Нової пошти та в магазинах на касі. Ця послуга відносно нова, тому не всі про неї чули. Насправді, це дуже зручно. Буває, що банкомату немає поруч, а магазинів завжди вистачає. Таким способом можна зняти кошти в великих мережах таких як Сільпо чи АТБ (зазвичай вказано при вході або на касі).

Якщо ви вирішили зняти готівку в відділенні Нової пошти, то вам для цього потрібен лише паспорт (може бути в додатку Дія). Обмежень по сумі зняття немає, але комісія буде 2%+20 грн.

У випадку зняття грошей в магазині, потрібно купити щось, прийти на касу та повідомити про бажання отримати кошти з картки. Комісія буде така ж як при знятті в банкоматі (або взагалі відсутня), але тут вже існують певні обмеження - до 6000 грн.

Цікаво: Українцям розповіли, як правильно користуватися банківськими картками в період війни.

Важлива порада для тих, хто постійно знімає кошти - тримайте при собі кілька карток (не кредитних). Справа в тому, що різні картки мають різну комісію при знятті та поповненні. Це питання потрібно уточняти в працівника банку. Є картки, які взагалі не беруть комісію, вони найвигідніші в даному випадку. Але ж бувають випадки, коли картка загубилася чи ви її забули, чи зіпсували. Тоді краще мати іншу запасну, щоб не виникло проблем.

Що стосується кредитних карток, то при знятті з них готівки береться комісія 4%. Раніше існували варіанти зняття без комісії, зараз таких немає по єдиній причині - не вигідно банку. Єдиним рішенням є не знімати готівку, а розраховуватись безпосередньо карткою.

Це були загальні правила зняття готівки, а тепер поговоримо окремо про кожен банк.

Цікаво: Правила безпеки в користуванні банківськими картками.

Зняття готівки в українських банках

ПриватБанк. Максимальна сума зняття готівки на день - 100 000 грн. Це правило почало діяти в умовах війни. Зняти за раз можна 20 000 грн, тобто потрібно знімати декілька разів якщо потрібна більша сума, але не частіше ніж раз в годину. По картці для виплат комісії немає, Універсальна ж бере 0,5% зараз, до війни це був 1%.

Монобанк. Тут ситуація трохи інша. Знімати кредитні гроші зараз не можна бо війна, ці обмеження встановив сам банк. Власні кошти можна зняти з комісією 0,5%, не важливо чи картка "Чорна", чи "Біла". На рахунок лімітів по зняттю в день сказати тяжко, адже власних банкоматів Монобанк не має, тому все залежить від інших банків.

Ощадбанк. Якщо вам постійно треба знімати великі суми, то краще не беріть картку в даному банку. В ньому в місяць можна зняти лише 20 000 грн без комісії. Якщо потрібно більше, то комісія вже буде 1%.

Пумб. Ліміт зняття в день загальний - 100 000 грн. Зняти за раз звісно не можна, потрібно це робити поступово по 10 000 грн. Такі правила у даного банку.

Альфа-Банк. Даний банк дає можливість в день зняти в банкоматі 20 000 грн. Якщо потрібно більше, варто звернутись в касу у відділенні. Це не зовсім зручно.

Якщо ж говорити окремо про кожну картку, то White картка дає можливість зняти до 30 000 грн без комісії. Black до 100 000 грн, а Graphite до 150 000 грн.

Цікаво: Що не варто робити із банківськими картками після закінчення терміну придатності.

Райффайзен Банк. З картки даного банку можна так само зняти до 100 000 грн в день, але потрібно робити це в касі в відділенні. Якщо ви хочете зняти кошти в банкоматі, при тому не важливо якому, то максимум це 30 000 грн за сутки. Комісія не береться взагалі.

Отож, чи знімати кошти, чи ні, це справа кожного. Навіть в воєнний час українські банки працюють як раніше, дотримуючись додатково правил безпеки. Тому можна не боятись за гроші, які зберігаються на картках. Якщо ж ви вирішили все таки брати готівку, то враховуйте вищенаписані правила і зможете максимально вигідно отримати кошти.

Цікаво: Названо причини, чому в магазинах часто не працюють термінали для оплати банківськими картками.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Эксперт рассказал, как делать лучшие фотографии на смартфоне

Стаття доступна українською...Для многих телефоны полностью заменили специальные цифровые камеры, но даже профессионалы иногда прибегают к своим iPhone или...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -