Всі ми знаємо, що в світі розвелася величезна кількість шахраїв. Всі бояться аби не потрапити в їх схеми. Буває так, що людині приходить повідомлення з банку з інформацією про списання коштів. Якщо людина нічого не оплачувала, то виникає питання хто це зробив і що далі робити? Відповімо зразу, не завжди такі сповіщення є ознакою шахрайської діяльності. Нижче можна ознайомитись із найбільш поширеними причинами.
Цікаво: В клієнта ПриватБанку шахраї викрали близько 1000 доларів.
Перше, що потрібно перевірити, чи не загубили ви свою банківську картку. Може бути таке, що хтось її знайшов, побачив, що нею можна розрахуватись через чіп без пароля і оплачує свої покупки. В такому випадку зміст смс стане відразу зрозумілий.
Якщо ж картка на місці, то можливо, списання відбулося по вині банку. Інколи в усіх установах трапляються збої. Так і тут. Для вирішення непорозуміння зверніться на гарячу лінію або ж зайдіть в відділення.
Дуже розповсюдженими є платні підписки. Часто люди переходять на якісь сайти, підключають пробні версії послуг, а далі навіть не знають про те, що після пільгового періоду, кошти почнуть списуватись автоматично. Або ж дехто взагалі забуває про платні підписки і не розуміє куди ж поділись кошти. Перш ніж панікувати і вирішувати проблему, переконайтесь, що не ви самі підписались на якусь послугу.
Ну і останній варіант, звісно, шахраї. Не потрібно виключати можливості натрапити на зловмисників. Вони постійно щось вигадують, щоб нашкодити людям. Найгірше, що у них велика кількість схем. Найчастіше вони працюють по декількох. Наприклад, телефонують до людини, кажуть що це працівник банку і вимагають дані картки. Звісно не просто так, пояснюють це якимись збоями або ж для підвищення безпеки. Не ведіться на таку схему, працівник банку ніколи не буде просити особисту інформацію.
Цікаво: Українцям розповіли, як не постраждати від обману блогерів-шахраїв?
Далі, шахраї можуть надсилати повідомлення про списання коштів, а під текстом залишати номер телефону. Після дзвінка ви або витратите гроші на хвилини, або ж вас попросять продиктувати дані для підтвердження особистості чи вияснення деталей. Зрозуміло, що інформація піде до шахрая.
Ну і остання популярна шахрайська схема - фішингові сайти. Людина заходить на сайт, він виглядає нормальним, схожим до справжнього, а насправді це все зловмисники. Тому, оформляючи підписки чи будь-що інше де потрібні дані картки, дивіться уважно, чи не викликає сторінка підозри.
Цікаво: Українцям розповіли, як шахраї використовують номер банківської картки в своїх цілях.
З основними причинами надходження смс з незрозумілим змістом про списання ми розібрались. А що ж робити після того, як таке повідомлення вже прийшло? Найголовніше зберігати спокій і виконати декілька послідовних дій. Вони допоможуть вирішити проблему швидко і якісно.
Перше - переконайтесь, що смс прийшло з номера банку. Якщо ж номер звичайний із 11 цифр, а в кінці є телефон для уточнення інформації, то це точно шахраї. Можете не сумніватись. Далі зайдіть у свій інтернет-банкінг і подивіться, чи точно гроші списались. Можливо, вас просто лякають подібними повідомленнями або ж надіслали помилково.
У випадку, якщо гроші дійсно знялись, негайно блокуйте картку і телефонуйте банку для повідомлення усієї інформації. Після цього варто написати заяву для повернення коштів. Говоримо відразу, схвалюють її дуже рідко, але такі випадки траплялись. Ця процедура займає довгий час, не завжди вдається знайти підтвердження, що людина дійсно нічого не платила. Але спробувати повернути гроші завжди варто.
Також нещодавно було названо 10 правил, які вбережуть дітей від шахраїв в інтернеті.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.