Статей щодо шахрайських дій зараз як ніколи багато, і на це є причини. Останні кілька років вони настільки активувались, що не говорити про них просто неможливо. Вони викрадають наші особисті дані, паролі, кошти, тощо. Так давайте розберемось з тим, де варто зберігати паролі для сайтів, щоб максимально убезпечити себе від їх викрадення.
Перше, що ми не можемо не згадати – для кожного сайту у вас повинен бути створений інший пароль. Ні в якому разі не використовуйте однакові паролі для сайтів, електронних адрес, месенджерів, тощо. Роблячи це, ви просто допомагаєте зловмисникам в їх діях.
Найпростішим методом зберігання паролів є папір. Якщо це справді важливі паролі, то їх варто записати на папері, що б не забути. В такому випадку вони будуть максимально захищені. Окрім цього, для збереження паролів можна використовувати менеджери паролів. Це спеціальні програми, де можна зберігати усі комбінації пароль – логін. А щоб увійти в даний менеджер паролів вам уже потрібно буде запам’ятати лише один майстер-пароль. Такі програми використовують багато користувачів, проте вони інколи також страждають від злому, відповідно зловмисник зможе отримати одразу всі ваші паролі.
Зберігати паролі також можна в хмарних сховищах. Це також хороший варіант, але знову ж таки, хмару можуть зламати, якщо на ваш пристрій буде завантажена троянська програма.
Отже, варіантів зберігання паролів є декілька, вибір залишається за вами. Щодо зломів хмари та спеціальних менеджерів паролів, то в принципі, вони є досить рідкісними, але все ж виключати їх не варто. Тобто можна зробити висновок, що використання будь-якого пристрою з виходом до мережі, потенційно може привести до втрати ваших паролів. Відповідно рекомендується зберігати їх на пристроях, які не мають виходу в інтернет або ж на самому простому папері.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.