Головна Новини сучасних технологій Бізнес новини Відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою

Відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою

0
Відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Зараз існує дуже багато шахрайських схем, від яких важко повністю себе убезпечити. Якщо мова йде про банківські карти та операції по них, то усі користувачі спокійні, адже всі транзакції потрібно підтверджувати за допомогою коду з смс.

Скажемо відразу, це не настільки надійно, як здається. Буквально недавно з'явилась в інтернеті ще одна реальна історія людини, яку обікрали. Далі ми розповімо як це було.

Один із клієнтів звернувся в банк, так як помітив, що його коштів на рахунку стало значно менше. З його карти зробили покупки через інтернет в двох магазинах з одягом, купили підписку в онлайн кінотеатрі та розрахувалися в електронній бібліотеці. Працівник банку порадив клієнту звернутись на пряму туди, де відбулись покупки. Спочатку це здалося дивним, але таки допомогло повернути частину коштів. Магазини з одягом відмінили замовлення без проблем. А от з іншими двома сервісами виникли проблеми. Тому, клієнту потрібно буде ще написати заяву в банк про крадіжку, щоб повернути другу частину своїх грошей.

Цікаво: Названо додатки-блокатори спам-дзвінків та дзвінків від шахраїв на Android.

Добре, що ситуація вирішилась відносно легко, але залишаються дивними деякі нюанси, про які ми далі і поговоримо.

По-перше, чому не прийшов код для підтвердження? Як підтверджувати покупку вирішує не сам банк, а сайт на якому ви купуєте ту чи іншу річ. Магазинам вигідніше не просити додаткових згод для оплати, бо так у людини буде більше часу подумати та передумати. В такому випадку вистачає просто ввести дані карти і все.

По-друге, як магазини так швидко все вирішили і повернули? Дуже просто. Якщо сайт не хоче вимагати додаткових підтверджень оплати, то повинен по закону сам нести відповідальність за кошти. Так чи інакше магазин повернув би кошти, але вони обрали простіший і правильний спосіб - усе зробити відразу і швидко.

Якщо вам цікаво, як не потрапити в таку ситуацію, то особливих секретів тут немає. Звісно, не треба ніде говорити свої дані карти, а краще взагалі мати окрему карточку для покупок онлайн.

Також нещодавно ми розповідали, як не натрапити на шахраїв та вберегти себе і свої кошти від них.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ