Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Cleaner – робот-пилосос з чудовим дизайном, великою кількістю датчиків та зручним управлінням. В Україні придбати даний робот-пилосос можна близько 10-11 тис. грн. На момент написання статті ми зустрічали пропозиції із знижками, в яких ціна становила 8 тис. грн. Огляд Xiaomi Mijia Mi Robot розпочнем із технічних характеристик.
Характеристики Xiaomi Mijia
- тип прибирання: сухе;
- об’єм баку для пилу: 500 мл;
- фільтр НЕРА;
- рівень шуму: 55дБ;
- датчики: лазерний далекомір, гіроскоп, акселерометр, компас, датчик стін та інші;
- режими очищення: автоматичний з подальшим поверненням на док-станцію, за розкладом, локальний;
- ємність акумулятора: 5200mAh;
- час роботи: 150 хв.
У комплекті ви отримаєте зарядну станцію, кабель живлення, інструмент для чистки основної щітки, інструкція.
Для порівняння, Xiaomi RoboRock Sweep One S50 працює набагато тихіше.
Дизайн робота-пилососа
Дизайн лаконічний, робот-пилосос круглої форми. На верхній панелі розташована кнопка-качалка, яка відповідає за живлення та повернення додому. Якщо припідняти верхню кришку, то там ви помітите дуже маленьку кнопку скидання та індикатор підключення через Wi-Fi, а також тут розташований бак для пилу. Передня частина обладнана бампером, ультразвуковим датчиком виявлення перешкод. Справа знаходиться допоміжний датчик, що дозволяє роботу максимально близько наближатись до перешкод та здійснювати прибирання. На задній частині розташовані контакти для зарядки. Нижня частина обладнана чотирма датчиками перепаду висоти, однією боковою щіткою, основною турбо-щіткою, двома основними колесами та центральним роликом. А також, те чого ми не спостерігали на інших роботах-пилососах, — роз’єм Micro-USB.
Ну і звісно, не можливо не помітити в конструкції невелику башню, яка знаходиться на верхній частині робота. Тут розташований лазерний скануючий далекомір. Завдяки цьому датчику, Mi Robot Vacuum Cleaner отримує інформацію про перешкоди з оглядом на 360 градусів. Таке дистанційне визначення прешкод дозволяє роботу ще й складати карту приміщення, визначати де уже прибрано, а де ні, та визначати де знаходиться його док-станція.
Управління Mi Robot’ом
Початок роботи Mi Robot за допомогою фізичної кнопки досить простий — нажавши на неї, робот починає прибирання. Щодо такого типу прибиранння, то він спочатку пройдеться по периметру, а тоді уже буде прибирати кімнату зигзагами.
Дистанційне керування можна здійснювати за допомогою додатка MiHome для iOS та Android. Саме тут можна налаштувати прибирання за розкладом, вибрати день чи декілька днів та час, коли потрібно здійснювати прибирання. Також тут можна переглянути створену карту приміщення роботом та є можливість вносити в неї зміни. Є тут і можливість змінювати режими прибирання (тихий, нормальний, активний), при цьому рівень шуму міняється, але усе-одно залишається низьким і коливається від 54 до 59 дБ.
Прибирання
Mi Robot Vacuum Cleaner чудово справляється з гладкими поверхнями, так само і з килимовим покриттям проблем не виникне. Висота робота із башнею становить 9,5 см, що, в принципі, не багато, але й не так і мало. Загалом, з прибиранням під меблями він справляється добре. Також він чудово обертається навколо себе та входить в невеликі прогалини між меблями завдяки датчику наближення до стін. Тобто прибирання в будь-якому випадку залишається на висоті. Єдине що потрібно самостійно проконтролювати, це наявність кабелів та мокрих місць, на які може наїхати робот та засмоктати. Щодо перешкод, Mi Robot Vacuum без проблем переходить через пороги чи ніжки стільців до 1,8 см. Про стан роботи чи виникнення певних проблем, робот-пилосос сповіщає світловим (навколо основної кнопки на корпусі) чи голосовими сповіщеннями, правда на китайській мові. Офіційних прошивок на інші мови немає, але це ніколи не заважало вибрати із запропонованих в мережі).
Час роботи
Час роботи від одного повного заряду становить 2,5 години. Цього абсолютно достатньо для прибирання будинку чи квартири. Якщо Mi Robot Vacuum не встигне здійснити заплановане прибирання за чей час, або за умови зниження заряду до 20%, він повернеться на док-станцію для підзарядки. Після повторної зарядки він почне прибирати ті ділянки, на яких закінчив. На станцію він повертається дуже акуратно, особисто у нас, ніколи не виникало проблем і з цим, навіть більше, він ніколи не зсовував її з місця.
Вирок
Огляд Xiaomi Mijia Mi Robot вже майже закінчено і тепер можемо зробити висновок стосовно цього робота-пилососа.
Mijia Mi Robot Vacuum Cleaner — це справді хороший робот-пилосос, який обладнаний чудовою системою орієнтації, робота у додатку зручна, є можливість регулювання потужності вентилятора та прибирання за розкладом. Єдиний негатив, як для нас, це мінімальна комплектація, тобто відсутність будь яких запасних частин.