Крім найбільш поширених стандартних перекладів, кожне бюро перекладів отримує замовлення на всі види спеціалізованих текстів. Попит на цей вид послуг постійно зростає. Причиною цього є:
- розвиток технологій,
- зовнішня торгівля,
- економічна міграція,
- міжнародна діяльність компаній,
- обмін товарами та послугами між країнами.
Переклади: що слід пам’ятати
Хоча звичайні текстові переклади добре працюють із простим змістом, таким як переклад резюме або фрагментів літератури, юридичний чи офіційний переклад вимагає професійних знань від перекладача.
Багато спеціалізованих перекладів підпорядковуються суворим правилам та стандартам, яким вони повинні відповідати. Бюро перекладів https://macroglobal.in.ua/ здійснює переклади у різних галузях та гарантує якість та точність готових текстів.
Характеристики та види спеціалізованих перекладів
Для перекладу спеціалізованого контенту недостатньо володіти іноземною мовою досконало. Спеціалізовані переклади використовують термінологію, специфічну для конкретної галузі. Тому важливо, щоб перекладач був знайомий зі спеціалізацією, в якій йому доведеться працювати. Такі переклади вимагають наявності словникового запасу з певної області та вмілого перекладу тексту на цільову мову.
Багато областей вимагають спеціалізованих перекладів, оскільки звичайний переклад не відображає суті питання у змісті. Є багато видів спеціалізованих перекладів:
- спеціалізовані технічні переклади – насамперед це переклади, у яких вихідний текст пов'язані з технічними аспектами: керівництвами, сертифікатами, патентами, листами специфікацій. Технічні документи повинні послідовно створювати переклад для кожної мови, яка не заважатиме розумінню та не вводитиме одержувача в оману. Процес перекладу вимагає відповідної підготовки від автора та зобов'язує його знати предмет, яким він займається у своїй роботі;
- спеціалізовані медичні переклади – карти пацієнтів, медичні рекомендації, рецепти, призначене лікування – це лише частина змісту, з яким доводиться мати справу медичним перекладачам. Часто такими фахівцями стають лікарі. Хто, як не вони, має знання необхідні у цьому типі контенту. Кожен медичний перекладач працює під тиском та усвідомлює, що неправильний переклад може вплинути на здоров'я та життя пацієнта;
- спеціальні юридичні переклади – сюди входять: нотаріальні акти, юридичні документи, акти чи правові норми тощо. Для цього типу спеціалізованих текстів найчастіше залучаються присяжні перекладачі. Часто доля іншої людини може залежати від правильного перекладу;
- спеціалізовані туристичні переклади – здавалося б, для туризму не потрібні спеціалізовані переклади. Чи вимагає довідник туристичних агенцій особливе ставлення до перекладів? А флаєр морського курорту? Так, у такому контенті часто обговорюються обмеження в цих місцях відпочинку, скорочені правила користування і навіть заборони та закони в країні. Безсумнівно, у цьому випадку спеціалізований переклад має велике значення;
- спеціалізовані IT переклади – сучасний світ не існував би без комп'ютерів. Звичайні користувачі та великі корпорації зазнають тиску з боку цифрового світу. Пристрої стають все кращими та більшими, і, отже, вони стають все більш складними, щоб полегшити повсякденне життя. Для цього потрібні спеціалізовані переклади, щоб можна було застосувати можливості, які пропонує ІТ-індустрія;
- спеціалізовані економічні переклади – економіка повсюдна, а її мова специфічна і складна. Робота перекладачем-фахівцем у галузі економіки – справжній виклик. Числа, таблиці, діаграми, формули — лише майстер лінгвістики може взяти він непросте мистецтво перекладу економічного змісту.
З розвитком галузей, у яких працюють люди, зростає попит на спеціалізовані переклади. Якщо раніше не був потрібний цей вид послуг, то сьогодні його не можна ігнорувати. Глобалізація, різні закони держав, вимоги безпеки — все це та багато іншого означає, що світ не міг би існувати без спеціалізованих перекладів у тій формі, якою вони відомі зараз.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.