Реклама

Що таке Dolby Vision?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.
Що таке  Dolby Vision?

Що таке Dolby Vision? Яка різниця між Dolby Vision і HDR10?
На ці ,та інші запитання, ми постараємось дати відповідь в сьогоднішній статті.
Dolby зіграв ключову роль у розробці HDR як для комерційного кіно, так і для додатків домашнього кінотеатру. З точки зору домашніх розваг, найважливішим внеском компанії стала вдосконалена форма HDR (High Dynamic Range), відома як Dolby Vision.

Dolby Vision має потенціал покращити досвід перегляду споживачів, постійно оптимізуючи спосіб передачі телевізорами HDR-знімків – як і конкурентний формат HDR10 + . Це також дає виробникам контенту більше контролю над тим, як їх програмування HDR з’являється на телевізорах. І потихеньку теж йде до смартфонів і планшетів.

Dolby Vision — що це таке?

Що таке  Dolby Vision?

Dolby Vision – це торгова марка високого 4К-формату динамічного діапазону (HDR), розробленого та просунутого людьми, які принесли нам Dolby Surround та всі його наступні перестановки. Щоб використовувати логотип Dolby Vision на телевізорі чи програвачі Blu-ray, виробники повинні платити за сертифікацію своєї продукції та ліцензію на ім’я. Формат Dolby HDR використовується також у виробництві відео, що робить його професійним, а також споживчим брендом.Як оновлення, HDR був представлений як спосіб телевізорів відображати більшу кількість кольорів (за рахунок збільшення кольорової гами) та більш інтенсивних кольорів (за рахунок підвищення конкретних рівнів яскравості).

Сьогоднішні LCD-та OLED-набори мають здатність відображати набагато більше кольорів, ніж старі набори, але вони не змогли досягти свого повного потенціалу, поки HDR не з’явився.

Яка різниця між Dolby Vision і HDR10?

Яка різниця між  Dolby Vision і  HDR10?

Найбільш істотною перевагою Dolby Vision HDR перед HDR10 є додавання динамічних метаданих до основних даних HDR зображення.

Ці метадані містять вказівки по сценах, які може використовувати дисплей, здатний на Dolby Vision, щоб відобразити вміст максимально точно. Телевізори Dolby Vision поєднують інформацію по сценах, отриману від джерела, з усвідомленням власних можливостей щодо яскравості, контрасту та кольорових характеристик.

З вмістом HDR10 ваш телевізор HDR отримує лише статичні метадані.

HDR10 також не має тієї самої можливості для постійної оптимізації зображення відповідно до можливостей екрана, на якому він відображається.

Ядро Dolby Vision

Dolby Vision побудований на тому ж ядрі, що і HDR10. Це означає, що Ultra HD Blu-ray з підтримкою Dolby Vision також може відтворювати HDR10 на телевізорах, які підтримують лише цей формат.

Dolby Vision дозволяє виробникам контенту мати один або два “шари” даних; один несе лише сигнал HDR, а інший, несе сигнал стандартного динамічного діапазону (SDR). Цей єдиний підхід до робочого процесу HDR / SDR робить Dolby Vision зручним інструментом для творців вмісту та телерадіомовників.

Ще одна перевага Dolby Vision полягає в тому, що метадані вбудовані у відеосигнал, а це означає, що вони можуть працювати через “застарілі” HDR-з’єднання аж до версії 1.4b. Незважаючи на використання лише статичних метаданих, HDR10 вимагає сумісності HDMI 2.0a.

Що стосується виробництва вмісту, Dolby Vision виглядає більш орієнтованим на підштовхування HDR до своїх технічних меж. Мінімальна специфікація для майстерності Dolby Vision вимагає використання контрольних моніторів з контрастним співвідношенням 200 000: 1, пікової яскравості 1000 ніт, кольорового діапазону “наближення” до стандарту Rec 2020 та підтримки формату HDP SMPTE ST-2084 HDR.

Однак Dolby також розробив монітор “Pulsar”, який забезпечує контрастне співвідношення 800000: 1, пікову яскравість 4000 ніт та так звану кольорову гаму P3, що використовується в цифрових кінотеатрах.

Хто не підтримує Dolby Vision?

Samsung – найбільший бренд обладнання, який поки що не підтримує Dolby Vision на жодному із своїх продуктів.

Існує проблема щодо збільшення витрат на виробництво за рахунок ліцензійної плати, і Samsung заявив, що довіряє власній обробці телевізора та можливостям власного обладнання, аргументуючи це тим, що він оптимізує зображення HDR10 досить ефективно без Dolby Vision.

Але головна причина, по якій Samsung зараз не ухвалює Dolby Vision, полягає в тому, що він підтримує динамічні метадані HDR-системи, що не має роялті, яка називається HDR10 +.

Розроблений Samsung, а також 20th Century Fox та Warner Bros в якості партнерів по ліцензуванню HDR10 + іншим виробникам, він є прямим конкурентом Dolby Vision.

Хоча Долбі відмовився від розмови про будь-яку можливу форматну війну з HDR10, позиціонуючи свою технологію як пропозицію “доданої вартості” по відношенню до HDR10. Але HDR10 +, безумовно, є конкурентом Vision.

Вирок

Що таке Dolby Vision?, Хто не підтримує Dolby Vision?.
Надіюсь ми дали вам відповідь на ці два запитання.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Чим небезпечні камери в ноутбуці і смартфоні?

Є дуже багато людей, які постійно хвилюються за свою безпеку, при чому інколи це стосується дуже дивних речей. Таких...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -