В цій статті ми хочемо зробити огляд бездротових мишок. Ми коротко опишемо Вам, які бувають види цих девайсів за типами сенсорів, видами живлення та способами їх підключення до комп’ютера чи ноутбука. Щоб Ви, при купівлі цього пристрою, орієнтувалися, якій з них віддати перевагу. Адже асортимент запропонованих на ринку моделей дуже великий.
Зручність та популярність безпровідних мишок ніхто не може заперечувати. Тому що провід завжди плутається та заважає. Будь-то при користуванні цим девайсом, чи іншим – наприклад, навушниками. Тобто, безпровідність забезпечує мишкам більшу мобільність. Звичайно ж, знайдуться свої прихильники і у дротових пристроїв. Вони знайдуть аргументи в сторону безпечності. Адже, використання бездротових мишей вимагає акуратності.
Якщо Ви будете неуважними, то вона може впасти та побитися. Так, випадки бувають і аксесуар може серйозно пошкодитися. Але, ми все рівно радимо Вам придбати таки бездротову мишку задля Вашого комфорту і бути при цьому акуратним у її використанні.
Цікаво: Декілька секретів про комп’ютерну мишку
Які існують види живлення бездротових мишок?
За способами живлення бездротові мишки діляться на два типи. Перший з них працює на батарейках, а інший підзаряджається при допомозі додаткової док-станції.
Ті моделі мишок, які працюють на батареях, або акумуляторах можуть використовувати для роботи як звичайні батарейки АА/ААА, так і акумуляторні з блоком для підзарядки. Якщо Ви купуєте потужні батарейки, то їх ресурс використовується довше, ніж одна підзарядка акумуляторних. Проте, акумуляторні можна один раз придбати і довго ними користуватися.
Другий тип мишок, які живляться від док-станції, дехто любить більше. В цьому випадку мишку не потрібно під’єднувати до комп’ютера за допомогою пристрою USB. Станція підзарядки живиться від розетки та підзаряджає мишку по мірі необхідності. Ви просто періодично ставите її на підставку док-станції і користуєтесь далі.
Цікаво: Історія комп’ютерної миші: як вона створювалась та змінювалась з роками.
Типи сенсорів
Існують такі типи сенсорів – оптичні, лазерні маніпулятори та гіроскопічні. Останні зовсім не популярні, тому ми про них не говоритимемо.
Порівнюючи два перші типи, відмітимо лазерний. Він енергоекономний і дуже точний. Кому важливий останній показник, той однозначно купуватиме мишку з лазерним сенсором, не дивлячись на її більшу вартість. Переваги переміщення точного курсору користувачі оцінять.
Оптична мишка має коротший термін підзарядки, так як світлодіод, який в ній вбудований, споживає більше енергії. Щодо точності переміщення курсору, вона дещо відстає. Проте, якщо Ви економите кошти, то ціна оптичної миші Вас приємно здивує.
Які технології бездротового зв’язку використовуються в мишках
З розвитком технологій радіоканалу, вдосконалювались і бездротові миші. Зв’язок, який використовувався раніше при роботі цього девайсу, зазнав еволюції від недосконалого першого покоління до покращеного сучасного третього. Ось які особливості кожного з них.
Перше покоління бездротових мишей – робота на частоті 27 МГц. Дуже багато недоліків мали ці пристрої. Це і стрибки курсора, і збої в роботі через фізичні перешкоди, таке інше. Дехто навіть стикався з ситуацією, коли купував дві мишки одного виробника, під’єднував їх до різних комп’ютерів, а управляти можна було однією мишкою. Тобто одна мишка відображалася однаково у двох різних ПК. Така плутанина в роботі дуже бісила. Ми би їх не описували взагалі, так як їх більше не випускають. Проте, раптом Ви ще десь на них натрапите, наприклад на дешевих китайських торгових площадках, то точно їх не купуйте.
Цікаво: Названо найкращі ігрові мишки з підсвіткою в 2021 році.
Друге покоління зв’язку – робота на частоті 2,45 ГГц. Це сучасні вдосконалені мишки, в яких виправлені усі недоліки пристроїв першого покоління. Працюють вони коректно та точно. Особисто у мене є такий девайс і я ним задоволений.
Працюють бездротові миші цього покоління в парі з USB-донглом. Це маленький прямокутний пристрій, який необхідний для того, щоб комп’ютер «бачив» мишку. Він вставляється в USB портал в ПК та приймає сигнал від миші. Старайтеся не загубити цей маленький важливий елемент, так як підібрати для Вашої миші аналог буде майже нереально.
Третє покоління – це Bluetooth-миші. При їх розробці були також враховані усі недоліки попередніх типів підключення. Принцип роботи таких маніпуляторів не залежить від USB-донгла, вони співпрацюють з вбудованим у ПК Bluetooth-модулем. Проте недолік у таких мишей все ж таки є – купувати їх можна для користування ноутбуком, а от зі всіма ПК вони працювати не будуть. При відсутності Bluetooth-модуля в системному блоці, використовувати таку мишку буде неможливо.
Окремим видом бездротових мишей є комбіновані пристрої. Вони розроблені таким чином, що можуть підключатися до комп’ютера як за допомогою USB-пристрою, так і за допомогою Bluetooth-модуля. Деякі ще й працюють через Wi-Fi. Така універсальність не змогла не відобразитися на ціні девайсів – вона значно вища від ціни на простіші моделі.
Цікаво: Названо спосіб зробити із смартфона комп’ютерну мишку.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.