Home Новини сучасних технологій Чому акумулятор на ноутбуці може здутись та що з цим робити?

Чому акумулятор на ноутбуці може здутись та що з цим робити?

0

На жодному із пристроїв акумулятор не може ідеально працювати вічно. В одних ноутбуках він просто швидше починає розряджатись, інші працюють лише увімкненими у розетку, по іншому ніяк, але з цими проблема все одно можна далі користуватись пристроєм. Інша справа – здута батарея. Це дійсно серйозно та може нашкодити. Чому таке трапляється, що робити і чим шкідливо? Читайте нижче у статті.

Чому ж здуваються батареї? Насправді це не дуже поширене явище, але все таки трапляється. Стається це через ряд проблем:
1.Акумулятор постійно перегрівався. Таке може траплятись коли користувач не бережно використовує пристрій, нехтує правилами та не слідкує за перегрівом.
2.Акумулятор був пошкоджений якимось чином.
3.Акумулятор був з самого початку несправний (це не відразу можна визначити при покупці).

Цікаво: Відомо, чим шкодить зарядка пристроїв через USB ноутбука

Здування відбувається із-за того, що літій-іонові частинки випускають спеціальний газ всередині акумулятора, щоб той не загорівся від високих температур. Саме по цій причині батарея стає більших розмірів, що тяжко не помітити ззовні. Така батарея однозначно деформує корпус, окрім цього можна помітити і інші зміни в роботі, такі як швидке розряджання, сильний перегрів, погана робота сенсора, а також збої в роботі ноутбука при вимкненні зарядки з розетки. Якщо ви помітили якісь із цих ознак, то обов'язково прийміть міри.

Взагалі, здутий акумулятор несе більше загрози, ніж кожен собі уявляє. По-перше, є великий шанс, що окрім акумулятора вийдуть з ладу інші деталі, а це вже дорогий ремонт або повна заміна ноутбука. Якщо акумулятор здувся і дуже гріється, то і інші частини будуть грітись, а вони не можуть виносити високі температури, тому ламаються. По-друге, здута батарея це завжди загроза пожежі. Ноутбук просто може спалахнути, а із ним інші речі, що знаходяться в квартирі. Надто велика плата виходить за просту необережність.

Що ж робити, якщо ви вже помітили, що з батареєю щось не те? Якщо ви з тих людей, які не бояться і хоча б трошки розбираються в будові техніки, то ви можете як мінімум самостійно дістати акумулятор та подивитись чи точно проблема в ньому. Якщо так, то далі його потрібно викинути по усіх правилах. Просто звичайний смітник не підійде, адже там також буде великий шанс загорання. Є спеціальні місця, де батареї приймають та переробляють як потрібно.

Якщо ж ви поняття не маєте як розбирається ноутбук та виймається батарея, то відключіть пристрій від живлення, залиште охолонути та несіть у сервісний центр. Майстер подивиться та скаже причину поломки, при потребі замовить новий акумулятор та встановить його. Пам'ятайте, якщо пристрій новий, то ви завжди можете скористатись гарантійним талоном та отримати безкоштовний ремонт.

Варто знати: Найпоширеніша причина поганого функціонування ноутбука чи комп‘ютера

Чи можна якось уникнути проблем із батареєю? На 100% уникнути точно не вдастся хоча б тому, що акумулятор може бути не в ідеальному стані уже під час покупки. Ви цього не дізнаєтесь точно. Але є певний перелік того, що залежить від користувача і цього точно варто дотримуватись. Ну найголовніше, це не допускати перегрівів.

Якщо ви помітили, що ноутбук став гарячим, краще вимкніть його на трохи та дайте відпочити. Так усі елементи будуть збережені.

Наступне правило стосується зарядного пристрою - він повинен бути оригінальний та підходити під параметри.Не потрібно вмикати ноутук в розетку і заряджати його сутками. Це не стаціонарний комп'ютер, який вимагає постійної енергії. Окрім цього не варто повністю розряджати батарею, краще ставити на зарядку, коли залишилось кілька відсотків заряду.

Ну і останнє - читайте відгуки про акумулятор перед покупкою ноутбука. Буває так, що в конкретних моделях він поганий. Люди про це точно напишуть в інтернеті, щоб вберегти інших від таких проблем.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

NO COMMENTS

Exit mobile version