Реклама

Чому месенджер Viber забиває пам’ять смартфону та як її звільнити

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Viber – один з месенджерів, які за замовчуванням зберігають всі отримані файли на телефон. Через це пам’ять стрімко заповнюється непотрібними листівками, фотографіями та переглянутими відеороликами, які десятками відправляються в загальні чати. В результаті сумарний обсяг цих файлів може досягти декількох гігабайт, а на справді важливі програми і файли місця не залишиться.
Розповідаємо, як Viber забиває пам’ять телефону, і що з цим робити.

Як Viber забиває пам'ять телефону?

Як і багато інших месенджери, в Viber вбудоване автоматичне скачування файлів. Це означає, що відкриті один раз файли (фотографії, малюнки, відеоролики, голосові повідомлення) моментально зберігаються в пам'ять телефону.

Крім файлів в пам'яті телефону зберігається кеш месенджера, історія чатів, дзвінків, а також контакти і їхні фотографії профілю. Ці дані важать хоч і не так багато, але при тривалому використанні Viber на одному телефоні їх розмір значно збільшиться. Дізнатися розмір кешу програми можна в налаштуваннях телефону, а розмір надісланих файлів за допомогою диспетчера файлів.

Що робити, якщо Viber забив пам'ять смартфона?

Якщо власник телефону не зробить ніяких заходів, месенджер продовжить автоматично зберігати файли і тим самим забивати пам'ять смартфона. Убезпечитися від цього легко: достатньо зайти в Viber, відкрити його настройки, а потім вибрати пункт "Дані та мультимедіа". Саме в ньому можна налаштувати параметри автозавантаження.

Щоб месенджер перестав самостійно зберігати всі файли на телефон, необхідно прибрати галочки з пунктів:

1. Зберігати в галерею.
2. Автозавантаження в мережі GSM (збереження з використанням інтернет-трафіку).
3. Автозавантаження по Wi-Fi (збереження при включеному загальнодоступному з'єднанні Wi-Fi).

Крім того, можна налаштувати пункт "Якість фото". Якщо потрібно, щоб фотографії та картинки зберігалися, але займали менше місця, необхідно знизити якість фото.

Ці дії допоможуть запобігти автоматичне збереження файлів у майбутньому. Однак ті дані, які збереглися до цього, доведеться видаляти самому.

Очищення файлів в Viber

Якщо спочатку в налаштуваннях стояла галочка навпроти пункту "Зберігати в галерею", то саме через неї можна очистити пам'ять телефону від непотрібних файлів. Щоб це зробити, потрібно:

1. Відкрити галерею.
2. Вибрати "Альбоми".
3. Знайти альбом "Viber" і очистити його.

Більш швидкий і ефективний спосіб видалення файлів в Viber - через диспетчер файлів. У ньому потрібно відшукати папку "Viber", далі "Media". Всередині неї лежить кілька папок з різними файлами: "Viber Images" (зображення), "Viber Videos" (відеофайли) і деякі інші. Щоб очистити пам'ять, не потрібно видаляти самі папки - необхідно зайти в кожну окремо, виділити всі файли і видалити їх.

Очищення кешу Viber

У кеші Viber знаходяться тимчасові файли, які поступово накопичуються і теж займають багато місця. Щоб очистити кеш, необхідно:

1. Відкрити параметри смартфона.
2. Знайти список всіх завантажених додатків і вибрати Viber.
3. Натиснути на пункт "Очистити кеш".

Важливо пам'ятати, що після очищення кешу деякі файли в месенджері будуть завантажуватися довше, ніж зазвичай.

Підсумки

Якщо після очищення всіх перерахованих пунктів Viber все ще займає надто багато місця, напевно, причина полягає в іншому.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Вчені розробили пристрій, який зможе врятувати від інфаркту

Американські вчені розробили пристрій, який зможе врятувати від інфаркту. Вони створили ультразвукову "дриль", яка може розбивати згустки крові за...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -