В більшості сучасних телефонів є можливість розраховуватись будь-де безконтактно. Це забезпечує технологія NFC. Разом із її появою виникло багато запитань. І найбільш хвилююче, чи зможуть шахраї використати дану можливість в своїх цілях? Про це сьогодні розповімо.
Існує теорія, що в громадському транспорті ходять зловмисники і за допомогою терміналів непомітно зчитують гроші з чужих карток. Відразу скажемо, це практично неможливо. Для початку поговоримо про сам термінал. Він досить дорогий, а злочинці такого роду не мають великих коштів та і не хочуть їх витрачати. Плюс до цього, термінал має бути на когось зареєстрований, тобто не офіційно ним скористатись не вийде. А де ви бачили шахрая, який працює офіційно?
Цікаво: Цікаві функції NFC модуля про які ви не знали.
Навіть якщо у злочинця і є термінал, то потрібно його непомітно у транспорті піднести до телефона, відстань має бути дуже мала, а це тяжко зробити так, щоб ніхто не помітив. Окрім цього, телефон для списання коштів має бути розблокований і то декілька секунд. Тому, зрозуміло, що такий варіант дуже складний.
У випадку, якщо смартфон хтось вкрав або ви просто його загубили, то крадіжка грошей більш вірогідна. Для того, щоб жоден шахрай не скористався вашими коштами, треба поставити пароль або відбиток пальця на свій телефон, також поставити пароль на саму програму для платежів та ліміт на оплати. В такому випадку, навіть якщо хтось і вкраде телефон, то не зможе отримати доступ до карток. У разі втрати пристрою без паролів, краще відразу блокувати усі картки.
Ну і останнє за що бояться люди - крадіжка грошей після оплати в магазині. Багато хто думає, що телефон передає усі дані карток під час оплати через NFC. Це не так. Є спеціальна система, яка зчитує потрібну інформацію, але до неї неможливо отримати доступ. Також сам термінал неможливо зламати. Саме тому, коли платите в магазинах за допомогою смартфона, не бійтеся, що хтось скористається вашими грошима.
Сміливо можна використовувати NFC для розрахунку будь-де. Це не завдасть шкоди ані вам, ані вашим рахункам. Саме головне поставте кругом паролі та ліміт.
Також нещодавно ми розповідали, що таке NFC-мітка і чи потрібна вона вам взагалі.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.