В 2021 році, коли кількість активних користувачів вимірюється мільярдами, проблема захисту персональних даних стоїть неймовірно гостро. Практично кожного тижня, на шпальтах новинних ресурсів можна зустріти новини про те, що в мережі розповсюджується база даних користувачів з великою кількістю особистої інформації і тому подібне. Зазвичай, таке трапляється не без допомоги шкідливого програмного забезпечення, яке завантажується на смартфони потенційних жертв, яке зберігає всі дані про власника смартфона і передає її розробникам цього ПЗ. Щоб якось вберегтися від цього та запобігти поширенню особистої інформації в інтернеті, фахівці з ITechNews розповіли, як легко виявити “шпигуна” в смартфоні.
В першу чергу, фахівці радять спостерігати за поведінкою свого смартфона, оскільки наявність шкідливого ПЗ не може не відобразитися на його роботі. Для прикладу, якщо ваш смартфон під час вимкнення або перезавантаження не запускає ці процеси одразу, а тільки через певний проміжок часу, то існує ймовірність, що шкідливе ПЗ шукає спосіб передати нещодавно зібрану інформацію своєму розробнику і цим запобігає перезавантаженню або вимкненню смартфона.
Ще фахівці радять періодично перевіряти свій смартфон на появу нових додатків, які там з'явилися без вашого відома. Якщо такі будуть виявлені, то необхідно зразу видалити його і заборонити смартфону завантажувати додатки з усіх джерел, окрім Google Play.
Рекомендуємо: Відомо, як в користувачів Android-смартфонів викрадають кошти з рахунків.
Також фахівці рекомендують інколи перевіряти додатки, які вже завантажено на смартфон, на кількість дозволів, які їм необхідні. Досить часто, шкідливі додатки маскуються під простенькі додатки (для прикладу Будильник або Ліхтарик) і при цьому вимагають дозволи до Камери, Мікрофону, Галереї і тому подібне. Якщо виявите такі додатки, то для початку, варто їх вимкнути, щоб дізнатися, чи справді їм потрібні ці дозволи.
Ще один непоганий спосіб виявлення такого типу додатків, є використання спеціальних додатків, які розроблені спеціально для виявлення шпигунського ПЗ. Такими додатками інколи варто користуватися, але тримати їх на смартфоні на постійній основі однаково не варто. Те саме стосується й інших додатків, якими ви користуєтеся дуже рідко, або ж якими взагалі не користуєтеся - їх краще взагалі видалити.
В загальному, щоб захистити себе від можливого розповсюдження конфіденційної інформації, радимо користуватися тільки тими додатками, які вам справді потрібні і які мають хороший рейтинг та велику кількість відгуків від користувачів. Так не варто завантажувати додатки з невідомих джерел і тим більше, якщо мова йде про піратські додатки. Також не варто переходити на сумнівні посилання в смс, повідомленнях в месенджерах і тому подібних сервісах, оскільки шанс натрапити на шкідливе ПЗ різко підвищується.
Також нещодавно було названо 3 причини, чому шанувальники Apple ненавидять Android.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.