Реклама

Названо 10 правил, які вбережуть дітей від шахраїв в інтернеті

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Ми піклуємося про безпеку своїх дітей. Стараємось їх вберегти від зловмисників на вулиці, вдома і на просторах інтернету. Але не завжди програма батьківського контролю, встановлена на гаджет, убереже від шахрайства. Є правила, яких необхідно навчити своє дитя, щоб не трапилось лиха.

1. Не можна розповідати особисті відомості. Поясніть дітям, що таке персональні дані (П.І.П, адреса, номер мобільного, номер банківської картки та паролі). Навчіть, що таких даних ні в якому разі не можна повідомляти стороннім особам. Ні на вулиці, ні в переписці. Якщо хтось просить поділитись такою інформацією, нехай дитина повідомить, що спитає дозволу в батьків. Така відповідь зазвичай відлякує зловмисників.

2. Не вірити одразу в прохання грошей від друзів. Такі повідомлення потрібно перевіряти. Можна зателефонувати і перепитати або спитати поради у дорослих. Бо бувають випадки зламу сторінок соціальних мереж, всім друзям надсилаються однакові повідомлення з проханням позичити трохи коштів. Дитина повинна знати, що це може бути обман.

Цікаво: Відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою.

3. Не переходити на сумнівні посилання. Особливо це стосується реклами та листів на електронній пошті, де йдеться про "неймовірні виграші в лотереях", "безкоштовні товари та послуги в інтернет-магазинах" та схожих повідомленнях сумнівного характеру. Переходячи за подібним посиланням з повідомлення існує ризик підхопити небезпечний вірус.

4. Не можна додавати в друзі незнайомців. Ми вчимо дітей не спілкуватись з чужими на вулицях, по такому ж принципу повинно відбуватись спілкування в інтернеті. Але в житті дитина бачить, що перед нею дорослий дядько, а от в мережі зловмисник може бути підписаний дівчачим ім’ям і мати пухнастого котика на аватарці. В переписці він видасть себе за ровесника, буде розпитувати про те, якої моделі в тебе телефон і скільки ПК вдома, коли батьки повертаються з роботи і таке інше. Обов’язково розкажіть дитині про це. Щоб у вашу відсутність не сталось крадіжки чи ще якоїсь біди.

Цікаво: Українцям розповіли, чи можуть шахраї взяти на них кредит.

5. Розкажіть дитині, що легкого заробітку не буває. Це більше стосується підлітків, які прагнуть бути незалежними і заробляти самостійно. Поясніть, що одразу великих заробітків бути не може, даром ніхто не платитиме. А також те, що роботодавець не може просити передплату за оформлення на роботу. Постарайтесь разом з дитиною знайти підходящий для неї варіант підробітку.

6. Не оплачувати нічого в мережі. В інтернеті існує безліч платних ігор і додатків. Заздалегідь домовтесь, що таку оплату дитина повинна погоджувати з вами. Або підключіть собі послугу про інформування в банківському додатку, щоб контролювати коли і на що витрачаються кошти.

7. Не можна вірити у щасливий виграш. Діти часто беруть участь у розіграшах, можуть повірити, що їм пощастило. Але необхідно пояснити, що оплачувати комісію, щоб забрати подарунок – це видумки шахраїв. Домовтесь, що оплачувати щось дитина має лише спитавши у вас.

8. Не всім повідомленням можна вірити. Розкажіть дитині, що обманом може бути повідомлення: «Я ненароком поповнив рахунок вам, а не собі, поверніть, будь ласка, кошти». В такому випадку дитина повинна порадитись з дорослими, щоб не зробити подарунок шахраям.

Цікаво: Шахраї дістались і до СІМ-карт. Як захиститися?

9. Не можна під фото позначати місце перебування. Розкажіть дитині, що не варто в соціальних спільнотах розповідати про кожен свій крок. За геомітками зловмисники можуть дізнатись адресу проживання чи школу дитини. Розповсюджувати таку інформацію небезпечно. Доцільним буде ставити геомітку лише з екскурсії чи з іншого визначного місця, яке не розкриває ніякої особистої інформації.

10. Не можна нічого завантажувати з сторонніх ресурсів. Необхідно навчити дитину користуватись Google Play або App Store. При цьому пояснити, що завантаживши гру чи додаток з якогось іншого сайту, можна отримати на додачу вірус або відкрити для зловмисників доступ до ваших ПК та банківських карток. Дитина повинна знати, що у будь-якій незрозумілій ситуації, їй слід звернутись до вас за порадою. Вона повинна завжди розраховувати на вашу допомогу.

Також нещодавно стало відомо, чи можуть шахраї з банківськими терміналами вкрасти гроші з вашої банківської картки.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Відомо, чи можна заряджати різні смартфони одно зарядкою

На сьогоднішній день сучасні користувачі почали зустрічати проблему неповної комплектації коробки, після покупки певного смартфона.Проте, варто відмітити, що ті...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -