Реклама

Названо принцип роботи пошукової системи, завдяки якому, вона знає все

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Інтернет це така річ, без якої зараз не обходиться жоден користувач смартфона, ПК або ноутбука. Кожного дня користувачі щось шукають в інтернеті, але цей пошук був би неймовірно складним, якби нам в цьому не допомагали пошукові системи, серед яких варто виділити Google. Він найпопулярніший не тільки в Україні, а й у всьому світі. Практично всіх цікавить, за яким принципом пошуковик пропонує нам ті чи інші результати пошуку, але на жаль, конкретних алгоритмів його роботи вам не назве ніхто, оскільки це засекречена інформація. Ми ж, в свою чергу, можемо назвати принцип роботи пошукової системи, завдяки якому, вона знає все.

Пошукова система може підтягувати сайт двома способами:

  • Знаходить новий сайт через посилання зі знайомих платформ, або ж власник ресурсу самостійно додає його в пошукову систему, використовуючи спеціальний особистий кабінет.
  • Використовує результати, отримані від спеціальних програм, які сканують та індексують сайти.

Сама по собі пошукова система неймовірно складна і в ній використовується велика кількість алгоритмів, які й вирішують, який сайт вам краще показати. Фактично, можна виділити 3 складові, а точніше трьох роботів, від яких і залежить, що ви побачите в пошуковій видачі. Детальніше про них читайте нижче.

  1. Пошуковий робот
    Інша назва - веб-павук або «краулер» (обхідник). Дозволяє пошуковій системі отримати нову інформацію за рахунок її завантаження на сервери пошуковика через HTTP-запити. Веб-павук заходить на сайт, заносить весь вміст в індекс, вишукує посилання для переходу на інші сторінки.
    «Краулер» весь час в роботі і лише чекає від браузера з вбудованим пошуком, аналітики від Google чи Метрики від Яндекса, початковий список адрес документів, щоб просканувати нову сторінку і передати їх вміст на опрацювання роботу – індексатору.
  2. Робот-індексатор
    Програма аналізує вміст сторінок, заносить інформацію в пошукову систему, паралельно присвоюючи їй індекс для швидкого пошуку і ранжуючи сайти через порівняння з сайтами-конкурентами та спеціальних обчислювань з використанням декількох сотень чинників: унікальність контенту, обсяг трафіку, поведінка відвідувачів, швидкість генерації сторінок тощо. Адекватне і неупереджене ранжування відіграє важливу роль в створенні природної конкуренції між сайтами і покращення якості контенту загалом. Робот-індексатор – найбільш складна частина пошукової системи.
  3. Пошуковик
    Підсумкова складова системи, яка передбачає пряму взаємодію з користувачем для швидкої видачі результатів пошуку на підставі його запиту. Пошуковик враховує мову запиту, тип пристрою з якого працює користувач, геолокацію і ще цілий ряд чинників, в тому числі названий фільтр міхур з урахуванням минулої поведінки кліків користувача та історію його пошуку для того, щоб результат видачі був максимально релевантний до запиту і мав найкращу візуалізацію відповідно до типу пристрою (смартфон, планшет, ПК). В спрощеному розумінні, пошуковик – це форма, яку бачить користувач при виведенні результатів запиту. Іноді пошуковик може надати додаткову інформацію про сайт: дату індексації, збережені копії сторінок, тощо.

Також варто нагадати, що пошукова система (Google, Bing та інші) завжди підкоряються чинному законодавству країни, в якій вони працюють. Відповідно, через деякі обмеження, пошукова система може не показувати той чи інший сайт, або ж його деякий вміст, який порушує чинне законодавство країни. Зазвичай, в процесі пошуку якоїсь інформації, внизу сторінки видачі результатів, ви зможете побачити текст, в якому йдеться про те, що було видалено певну кількість сторінок, які порушують законодавство.

Як ви вже могли зрозуміти, пошукова система неймовірно складний механізм, на роботу якого впливає велика кількість факторів. Пошуковики весь час модернізуються, щоб наблизити результати видачі до 100%-відповідності інформаційним потребам користувача.

Щоб ви в будь-який час змогли знайти потрібну вам відповідь в мережі, пошукова система постійно збільшує свої ресурси: до тисячі серверів і сотень тисяч накопичувачів інформації по всьому світу.

Також нещодавно стало відомо, як прибрати стеження Google на Android-смартфонах.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо два випадки, коли рекомендується вимикати інтернет на смартфоні

В більшості випадків, після покупки нового смартфона, користувачі користуються стандартним набором функцій і часто, більшість таких функцій залишаються активними...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -