Платежі за електроенергію лякають мабуть кожного українця, адже незважаючи на помірну вартість за 1 кВт, платежі за місяць становлять дуже пристойну ціну. Тому давайте розберемося, як же раціонально використовувати електроенергію.
В кінці дня ми лягаємо спати, щоб відновити сили для наступних звершень. Так і електроприлади потребують відновлення, тому щоб збільшити термін експлуатації техніки, її живлення потрібно відключати наніч. Знеструмлення приладів усуває ризик короткого замикання та економить на послугах ЖКГ. Наприклад - телевізор, виключаючи його пультом ми не задумуємось, що він в режимі очікування споживає електроенергію. Звичайно, набагато зручніше вимкнути телевізор пультом дистанційного керування, ніж вставати з ліжка та вимикати з розетки, але насправді таким способом телевізор продовжує споживати електроенергію, хоч навіть не велику.
Цікаво: Чи безпечно залишати на зарядці заряджений смартфон.
Безглуздо тримати включеним комп'ютер, якщо ним ніхто не користується. Також часто люди помиляються, коли ставлять ноутбук або телефон заряджатися на всю ніч, в цьому немає необхідності, адже після досягнення акумулятора 100%, живлення не обривається, а як тільки заряд знижується, воно кожного разу поновлюється. З часом це призводить до зниження ємності акумулятора. Ще важливим моментом є своєчасне відключення зарядного пристрою від мережі.
Наприклад у мене, це як шкідлива звичка – я телефон або ноутбук відключаю від шнура живлення, проте сам зарядний пристрій залишаю увімкнений в розетку, хоча добре розумію, що цього робити не варто.
Ще рекомендовано відключати шнур живлення Wi-Fi маршрутизатора наніч, він не тільки споживає енергію весь час, а й виробляє електромагнітне випромінювання. В день ми виходимо в інтернет через Wi-Fi, проте в нічний час в цьому немає потреби, тим більше, ніякої користі в тому, що на роутері буде горіти індикатор підключення до мережі – немає.
Цікаво: Чи правда, що не можна користуватися смартфоном під час заряджання.
Одним із способів, що допоможе економити електроенергію є освітлення. Ще з дитинства мене вчили, що виходячи з кімнати – потрібно вимикати світло. В цьому є певна логіка, хоч вимкнені лампочки споживають небагато електрики, в загальній масі це веде до перевитрат, тим більше, якщо у вас будинок, де багато кімнат. Не обов’язково встановлювати потужні лампи розжарювання, зараз великий вибір неяскравих світлодіодних ламп, які споживають досить небагато електроенергії та мають термін експлуатації до трьох років.
Відключення від мережі дрібної побутової техніки, також допоможе економити. Якщо ви цілий день знаходитесь на роботі, то зовсім не доречно залишати ввімкненими в мережу мікрохвильову піч, електричний чайник, кофеварку, тостер та деякі інші побутові прилади. Це все призводить до перевитрат електроенергії.
Намагайтеся взяти за звичку, своєчасно висмикувати шнур побутових приладів з розетки, це продовжить їх життєвий цикл і допоможе економити на рахунках за електроенергію. Якщо почати змінюватися вже сьогодні, то майбутнє покоління виросте з розумним ставленням до навколишнього середовища.
Також нещодавно в Xiaomi розповіли, чи варто заряджати смартфони всю ніч.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.