Реклама

Надійшло повідомлення «банківська карта скомпрометована». Що з цим робити?

Последние новости

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Перед тим, як ми підійдемо до самої теми сьогоднішньої статті, давайте розпочнемо з початку. Отже, коли клієнт приходить до будь-якої фінансової установи, з метою зробити собі кредитну (звичайну банківську) картку, спеціалізований працівник, який займається оформленням Вашої картки, нагадує загальні правила її використання. До них входить нерозголошення будь-якої приватної інформації, що стосується банківської картки. Якщо Ваші особисті дані потрапляють до іншої людини (випадково чи навмисно), може статися крадіжка коштів із рахунку. Це і має назву «скомпрометованість кредитної карти».

Як вже було вказано вище, приватна інформація щодо Вашої картки чи паспортні дані, до шахраїв можуть потрапити випадково (до прикладу при її викраденні) та по вині самого потерпілого (тобто власник картки самостійно надав все необхідне для здійснення крадіжки). Проте, іноді в системній базі самої фінансової установи, може трапитись збій, що призведе до розповсюдження особистих комбінацій паролів та кодів.

Цікаво: Українцям розповіли, що робити, якщо банківська карта зазнала пошкоджень.

Отже, можна зробити висновок, що необхідно попередньо захистити конфіденційність і безпеку банківської картки.
Нижче буде наведено, яку саме приватну інформацію потрібно уберегти від інших.

1) Символи, що викарбувані на пластиковій картці.
Насамперед, обов‘язково беріть до уваги, що стороннім людям можна знати лише Ваш номер банківської картки. Будь-які інші особисті дані, ні в якому разі не можуть бути загальновідомими. До прикладу, CVC2-код, CVV2- код і так далі (на карті кожного банку, мається різна комбінація цих цифр і літер).

2) Запасне слово, вказане на випадок втрачення банківської картки.
Часто громадяни стикаються з тією ситуацією, коли працівники банку вимагають назвати запасне слово, яке мають знати лише власники картки. І це обов’язково, так як тільки після правильно вказаного слова-паролю, спеціаліст повинен обслуговувати людину, тому, що у випадку випадкового потрапляння особистих даних до зловмисника, офіційний користувач може залишитись без фінансів.

Цікаво: Українцям розповіли, чим відрізняється іменна банківська карта від неіменної.

3) Код до кредитної картки.
Всі знають, що для здійснення будь-якої покупки та іншої діяльності з пластиковою карткою, необхідно обов‘язково ввести ПІН-код, відомий тільки власнику.
Отже, щоб забезпечити конфіденційність і зберегти кошти на своєму рахунку, код-пароль, в жодному разі не повинен потрапити до рук шахраїв та аферистів.

З даними, конфіденційність яких потрібно захищати й тримати в секреті — розібралися. Тому далі піде мова про те, як саме вони можуть опинитися у зловмисників (іншими словами: як картку можуть скомпрометувати).
Нижче буде наведено приклади таких ситуацій та варіанти їх вирішення.

Цікаво: Українцям розповіли, як в них викрадають дані банківських карт.

1) Зловмисник може знаходитись між присутніми клієнтами біля пристрою, де Ви будете вписувати комбінацію цифр свого паролю до картки.
Тому перед введенням пін-коду в людних місцях, перевіряйте чи не шпигує за Вами сторонній.

2) Тримати шматочок паперу з написаним кодом до банківської картки біля неї — це теж погана ідея, так як при випадковій втраті гаманця чи сумки, зловмисник може скористатися отриманою інформацією та розплачуватися чужою кредиткою.

3) Клієнт може ненавмисно залишити свою пластикову картку у банкоматі. Після цього інформація 100% не залишиться конфіденційною.

4) Мало хто знає, але коли громадянин підключається до незрозумілої та ненадійної мережі Інтернет (тобто WI-FI), його приватна інформація може піддатися взлому, що в подальшому призведе до анулювання банківських рахунків потенційного потерпілого.

5) Також, не дуже відомим є факт, що паспортні чи банківські дані можуть розголошуватися, якщо громадянин переходить на незахищений веб-сайт (в тому випадку, якщо людина вводить їх на сервері).

6) Обов‘язково потрібно перевіряти місце, де клієнти окремого банку знімають готівку на перелік камер спостереження. Так як, отримавши необхідний код-пароль, зловмисник може легко скористатися карткою (що вже було вказано вище).

Чи може фінансова установа відшкодувати втрачені кошти після крадіжки зловмисників?

Є тільки два варіанти відповіді на дане запитання:

1) У випадку, коли анулювання рахунку трапилося через помилку системної бази або працівника фінансової установи, банк може відшкодувати втрачені кошти. Зрозуміло, що для початку вони перевірять чи дійсно це сталося через їхню провину, і вже після проведеної експертизи, кошти можуть повернутися на банківський рахунок потерпілого.

2) Ну і другий варіант відповіді на вищенаведене запитання: крадіжка сталась через те, що потерпілий самостійно повідомив всі необхідні приватні дані для здійснення афери (зазвичай, постраждалий навіть не підозрює, що віддав цю інформацію).
Отже, зрозуміло, що в цьому випадку, банк повертати гроші не буде.

Найдієвіші способи, як повернути конфіденційність банківської картки.

1) Зателефонувати на номер телефону фінансової установи, якою користуєтесь та заблокувати кредитну картку.
2) В мобільному додатку, який постійно використовується в повсякденному житті, змінити всі логіни, паролі, коди доступу і так далі.
3) Звернутися до банківської установи, з проханням оформити нову картку їхньої установи.

Висновок

Аналізуючи всю вище надану інформацію, можна зробити висновок, що потрібно зберігати конфіденційність приватних даних, дотримуючись всіх рекомендацій, про які розповіли в сьогоднішній статті.

Також нещодавно стало відомо, для чого масово скуповують старі банківські картки і чи безпечно їх продавати.

Не забудьте подписаться на нашего Главного Редактора в Instagram, или на нашу официальную страницу в Facebook, канал в Telegram и в Twitter. Также следите за нами в Google News.

Надійшло повідомлення «банківська карта скомпрометована». Що з цим робити?

Новини Партнерів
Реклама

Случайные записи

Что такое наушники для спорта и как их правильно выбрать

Беспроводными наушниками уже никого не удивишь. Люди ими активно пользуются для прослушивания музыки или телефонных разговоров. Они разной формы,...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -