На сьогоднішній день банківські картки ПриватБанку мають більшість українців, дехто навіть по кілька штук. Кількість власників карток постійно зростає. Зберігати гроші на картці надійніше, ніж тримати їх вдома, або розпихувати по кишенях. Також безготівкові розрахунки є зручним способом оплати за будь-що, тому вони активно витісняють готівку на фінансовому ринку.
Розвиток технологій істотно спрощує наше життя, проте додає нам і нові ризики, до яких треба бути готовими. Не варто забувати, що при здійсненні фінансових операцій, ми найчастіше використовуємо домашні комп’ютери або смартфони, а це і є джерело небезпеки. Користувачі карток найчастіше скаржаться на випадки шахрайства, пов’язані з мобільними банківськими додатками, серед яких найпопулярнішими є Приват24 та MonoBank.
У цій статті ми не будемо говорити про старі прийоми шахраїв, які багатьом відомі. Як правило, це випадки соціальної інженерії – коли люди самі добровільно передають дані карток зловмиснику, нічого при цьому не підозрюючи.
Цікаво: Українці скаржаться на неможливість пройти “Новорічний квест” від ПриватБанку.
Методи шахрайства постійно вдосконалюються, вигадуються нові прийоми для обману. Останнім часом алгоритми зловмисників вийшли на новий рівень. Тепер вони навчилися отримувати гроші з банківської картки взагалі без Вашої участі. Про це ми і поговоримо більш детально.
Сучасний метод шахрайства, який сьогодні найбільш розповсюджений
В цьому році активно розвивається шахрайство зі зміною SIM-карт. Справа в тому, що більшість абонентів в Україні користуються передплаченим зв’язком, а не контрактним. Оператори мобільного зв’язку нічого не знають про таких клієнтів. Це дає можливість шахраям, видаючи себе за клієнта, замінити номер SIM-карти у банку.
Ну а далі все просто – зловмисник отримує всю інформацію з інтернет-банкінгу, йому приходять повідомлення з кодами для здійснення тих чи інших фінансових операцій з Вашою карткою. А Ви в цей час перестаєте отримувати сповіщення від банку і не знаєте, що відбувається з Вашим рахунком в реальному часі.
Що для захисту Ваших карток робить Приватбанк?
Більшість власників карток вважають, що Приватбанку ( та й іншим банкам) все рівно, якщо у Вас викрадуть кошти з картки. Насправді це не так.
По-перше, відповідні нормативні документи національного банку вимагають від працівників усіх фінустанов дотримання певних правил безпеки. Порушення їх тягне за собою відповідальність.
По-друге, дохід банку насамперед залежить від кількості клієнтів, яких вони мають. Тому репутація для банку дуже важлива. Якщо про нього піде погана слава, що там можуть викрасти кошти, то клієнти перейдуть у інший. Через це банки стараються піклуватися, аби кошти клієнта були надійно захищені і сам він був задоволений роботою банку.
Цікаво: Українці скаржаться на видачу неплатіжних купюр в ПриватБанку.
Ось які рівні захисту використовують банківські установи, аби вберегти Ваші картки від зловмисників. Ними варто скористатися, аби краще захистити власні кошти.
1. Брати картки з чіпом, бо його складніше копіювати.
2. Замовляти іменну картку, але з обов’язковим PIN-кодом.
3. Встановити ліміт на оплату карткою в інтернеті і збільшувати його лише під час покупки.
На сто відсотків Приватбанк не може захистити Ваші кошти, бо з розвитком алгоритмів захисту банківських карток, удосконалюється також і вигадливість шахраїв. Тому, аби Ваші кошти були надійно захищені, Вам теж потрібно бути пильними, доклавши певних зусиль.
Що маєте робити Ви, аби захистити власні кошти від шахраїв?
Не дивлячись на фантазію аферистів та різноманітність схем викрадення, Ви самі можете істотно знизити ризики, дотримуючись кількох простих правил. Ось перелік прийомів, дотримуючись яких, Ви покращите безпеку Вашої картки.
Використання двофакторної аутентифікації або ідентифікації. Цей метод вимагає від користувача надання двох або більше доказів його особистості, щоб отримати доступ до свого облікового запису. І тільки після введення всієї цієї необхідної інформації, Ви зможете увійти до свого мобільного банківського додатку. Ця можливість додаткового захисту картки є у всіх банківських додатках. Ви затратите лише трохи більше часу, ввівши код з sms, яке відправив Вам тільки що банк.
Цікаво: Українцям розповіли, як припинити дзвінки з Приватбанку.
Складний PIN-код на смартфон. Як правило, користувачі не сильно заморочуються, коли прописують пароль на телефон. У декого він складається з чотирьох однакових цифр. Аби зловмисники не мали можливості доступу до Ваших даних на смартфоні та відповідно доступу до банківських карт — придумайте складний пароль для входу. Це навіть дасть Вам час подзвонити в банк та заблокувати Ваші картки, в тому разі, якщо хтось його викраде.
PIN-код на SIM-картку. Багато хто цього не робить взагалі. Оператори мобільного зв’язку також ігнорують це сьогодні. І в результаті Ваша SIM-карта доступна для зловмисників. Рекомендуємо Вам чим найшвидше це змінити і встановити пароль на «сімку».
Захист за допомогою розпізнавання обличчя та сканеру відбитка пальця. Не випадково такий спосіб захисту є зараз у всіх дорогих та в більшості нових смартфонів. Він є одним з найефективніших на сьогоднішній день. Підробити це майже неможливо, а тому доступ злодіїв до онлайн-банкінгу закритий.
Вимкнення показу вхідних повідомлень на екрані. Я думаю, Вам зрозуміло, що коли на заблокований екран приходить сповіщення, а Ви знаходитесь в людному місці, то будь-хто може його прочитати. Аби цього не сталося, потрібно вимкнути цю функцію на телефоні.
Відв’язка карти від номера телефона. Цей прийом потрібно робити обов’язково, коли на Вашій банківській карті знаходиться велика сума грошей. Крім усього, що ми Вам порадили, для захисту Ваших банківських карток, також потрібно дотримуватися елементарних правил кібербезпеки – використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення, регулярно його оновлювати, не переходити за підозрілими посиланнями, не відкривати вкладення від сторонніх осіб, використовувати засоби антивірусного захисту тощо.
Якщо Ви робитимете всі вищеописані прийоми та спільно з зусиллями, які робить банк, можна реально захистити себе від ризику шахрайства з карткою, або хоча б звести цей ризик до мінімуму. Надіємося, що інформація, викладена в статті, була для Вас пізнавальною та корисною.
Також нещодавно стало відомо, що в клієнта ПриватБанку зникли 4500 грн з банківської картки і ніхто не знає де вони.
Не забудьте подписаться на нашего Главного Редактора в Instagram, или на нашу официальную страницу в Facebook, канал в Telegram и в Twitter. Также следите за нами в Google News.