Home Огляди гаджетів для геймерів Огляд Lenovo Tab M10 (Gen 3) – бюджетний планшет, що вартий уваги

Огляд Lenovo Tab M10 (Gen 3) – бюджетний планшет, що вартий уваги

0

Планшет Tab M10 (Gen 3) – бюджетний варіант планшета відомої компанії Lenovo. Зазвичай, маючи обмежений бюджет та необхідність в придбанні планшета, ми звертаємо увагу на низку невідомих чи маловідомих фірм. В даному випадку, за ціну близько 7000-8000 грн, ви можете придбати дійсно вартий уваги пристрій – Lenovo Tab M10. Звісно, у ньому є й певні недоліки, без цього ніяк. Тут уже вам вирішувати в плані ваших потреб та вимог до нього. Отож, розпочнемо наш огляд.

 Характеристики

  • екран IPS розміром 10,1 дюймів з роздільною здатністю 1920 х 1200 пікселів;
  • співвідношення сторін 16:10;
  • частота оновлення 60 Гц;
  • процесор UNISOC T610 8 x 1,8 – 2 ГГц, Cortex-A75 / A55;
  • оперативна пам’ять 4 Гб;
  • внутрішня пам’ять 64 Гб;
  • операційна система Android 12 (під час огляду наш планшет уже отримав нову версію. Поставлявся пристрій із Android 11)
  • основна камера на 8 Мп та фронтальна на 5 Мп;
  • акумулятор ємністю 5100 мАг.

Комплектація пристрою передбачає наявність зарядного пристою, USB-кабелю до нього, інструкції та шпильки для відкривання слоту під картки.

Зазначимо, що ми оглядали пристрій із пам’яттю 4Гб/64 Гб та без підтримки LTE.

Зовнішній вигляд та корпус

Вигляд у планшета Tab M10 третього покоління від Lenovo чудовий. Він добре лежить в руці. Його вага становить всього 460 грам, що досить добре для 10-дюймового пристрою. Задня частина корпусу розділена на дві частини, одна з яких матова металева, інша із текстурованого пластику для покращення роботи в плані передачі даних та отримання сигналів. Таким чином задній корпус виглядає досить добре за рахунок цього контрасту. На пластиковій частині розташований логотип Lenovo. А з протилежного боку розташована камера. Також є маркування щодо підтримки Dolby Atmos. Передня частина, тобто сам екран, обрамлений рамкою. Вона досить помітна, проте це ніяк не псує загальний вигляд планшета та й досить зручно в плані запобігання випадкових натискань.

Щодо інших деталей корпусу, то з правого боку розташований мікрофон, роз’єм 3,5 мм, порт USB-C та місце під карту. З лівого боку розташована кнопка ввімкнення та регулятор гучності. У верхній частині знаходяться динаміки по обидва боки.

Процесор та програмне забезпечення

Процесор, який використовується в даному планшеті – це UNISOC T610, який складається із двох ядер Cortex-A75 з тактовою частотою 1,8 ГГц, і враховуючи його сегмент, він чудово справляється із своєю роботою та показує справді високу продуктивність. В стандартному щоденному користуванні ви не відчуєте ніякого дискомфорту в користуванні. Стандартні програми та програми із відповідними запитами щодо характеристик пристрою працюють відповідно без зависань А от якщо ви вирішитие встановити програми із надто високими вимогами, то так ви можете стикнутись із їх зависанням. Щодо самого процесора, то в одноядерному тестування Geekbench він отримав 346 балів, а в багатоядерному 1267 балів.

Якщо ви вирішите придбати даний планшет як ігровий, то варто утриматись. Так, невеликі ігри пристрій потягне, проте якщо мова йде про важкі ігри, то робота планшета геймерів явно не задовольнить. Частота кадрів тут досить низька, що не може надати того досвіду, який хотілось би в іграх. Проте, управління на планшеті досить плавне, що не можна не відмітити.

Щодо нагрівання пристрою, то при високому навантаження температура зростає, що й не дивно. При стандартному використанні ніяких проблем з нагріванням чи перегріванням у вас не повинно виникнути.

Lenovo Tab M10 (Gen 3) постачався з операційною системою Android 11 після запуску та досить довгий час користувачі даної моделі не отримували оновлення. Нам пощастило, тому на пристрої який ми оглядали уже була доступна нова версія Android 12. Раз на півроку компанія обіцяє випускати оновлення безпеки та підтримувати його до кінця 2025 року.

Екран

Екран планшета зручний у використанні, досвід роботи на ньому тішить. Він легко реагує на дотики та завдання, не зависає. Розкладка клавіатури в обох положеннях екрану зручна у використанні. Щодо контрастності, то тут вона на непоганому рівні, яскравість також досить добра, та й рівень чорного не розчаровує. Єдине, на вулиці при дуже яскравому освітлення може виникнути деякий дискомфорт в використанні, так як доведеться більше вдивлятись через високий ступінь відбиття. Загалом кольори яскраві, мерехтінь під час огляду ми не виявили.

В налаштуваннях екрану ви можете ввімкнути темний екран, активувати автоматичну яскравість, вибрати необхідний вам режим яскравості та колірний режим.

Щодо кутів огляду, то розглядаючи вміст на екрані з боків, вони показують себе досить рівномірними, а втрата яскравості справді незначна.

Wi-Fi та камери

Підключення до Wi-Fi відбувається легко, без будь-яких проблем. Сигнал підтримується стабільно. Навіть використання планшета досить далеко від маршрутизатора не приносить дискомфорту. Так, можливо деякі веб-сайти будуть завантажуватись повільніше, але це вважається варіантом норми.

Тепер стосовно камер. Основна камера на планшеті отримала 8-ми мегапіксельний датчик. Даний датчик добре справлятиметься із стандартними завданнями, створенням фото чи в більшості випадків камери на планшеті використовуються для сканування QR-кодів, тощо. Купувати планшет і покладати великі надії на його камери, це марна справа. Зазвичай якісних фотографій ви не отримаєте, тим більше враховуючи ціновий діапазон планшету, про який ми сьогодні говоримо. Нижче на фото ви зможете ознайомитись із знімками на основну та фронтальну камеру. Загалом знімки не деталізовані, з помітними артефактами та темними областями на них, що й не дивно.

Налаштувань камери небагато, автофокус дещо повільний та й для того, щоб зловити потрібне освітлення варто попрацювати. Зйомка відео відбувається 30 кадрів в секунду до Full HD . Щодо селфі камери, ситуація така ж. Зробити фото можна, а от про якість цих фото говорити складно.

Динаміки

Динаміки на планшеті досить добре розташовані, в певній мірі мають можливість створити м’який стереоефект та й звучать відповідно. Підтримує Lenovo Tab M10 такі кодеки як Bluetooth, aptX, aptX HD і LDAC, SBC і AAC, що дозволяє без проблеми підключити бездротові навушники та через них отримати ще більш якісний звук. Також підключати гарнітуру можна через 3,5 мм роз’єм.

Акумулятор

Щодо акумулятора, то він тут ємністю 5100 мАг і для повного заряду акумулятора вам знадобиться близько 2 годин. Загалом акумулятор не такий великий, як можливо б хотілось для 10-дюймовго планшета, проте він показує непогані варіанти продуктивності. Його часу автономної роботи залежно від навантаження може вистачити від 12 годин до 2 днів.

Висновок

Поговоривши про планшет Lenovo Tab M10 (Gen 3) ми можемо сказати, що це досить хороший, стильний планшет із відповідними характеристиками в своєму ціновому діапазоні. Його основними плюсами ми б виділили стабільну роботу, хороший час автономної роботи в плані щоденного використання, оновлена операційна система, корпус, екран без шумів та звісно з’єднання із Wi-Fi. Щодо недоліків, які також варто виділити, то це посередня продуктивність, камери, довгий час зарядки та нагрівання під час високого навантаження.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

NO COMMENTS

Exit mobile version