Головна Новини сучасних технологій Бізнес новини 5 порад, як в Інтернеті випадково не витратити гроші на вітер

5 порад, як в Інтернеті випадково не витратити гроші на вітер

0
5 порад, як в Інтернеті випадково не витратити гроші на вітер

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

З появою у нашому житті комп’ютерів та інтернет-технологій практично всі звичні і буденні нам речі можна зробити в режимі онлайн. Купівля будь-яких товарів, поповнення балансу, оплата комунальних послуг та десятки інших операцій доступні на наших гаджетах і не є чимось дивним та незвичайним.

Однак досі можна побачити людей, які з острахом ставляться до комп’ютеризації цих дій та продовжують обирати традиційний варіант. Цей страх частково є виправданим, адже всім відомі історії, пов’язані з інтернет-шахраями, та все ж кожне наступне покоління стає все більш діджиталізованим, тому цілком вірогідно, що проведення певних дій найближчим часом взагалі не потребуватиме втручання людей. Вже зараз багато хто користується банками, у яких навіть немає фізичних точок обслуговування клієнтів.

Цікаво: Відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою.

Ось 5 порад, як в Інтернеті випадково не витратити гроші на вітер:

Перевірте сайт перед оплатою покупки на ньому

Не варто нічого оплачувати на сумнівних сайтах, в яких ви невпевнені. Щоб перевірити сайт, потрібно переглянути його URL-адресу і перевірити, чи це оригінальне посилання на адресу. Одна неправильна літера чи цифра вже свідчать про недоброчесність сайту і означає, що оплачувати що-небудь на ньому точно не потрібно.
Якщо все ж ви не перевірили інформацію і оплатили, вказавши всі дані з картки, то є досить велика ймовірність втрати всіх грошей з картки, що тільки посприяє більшій кількості проблем.

Тримайте в секреті банківську інформацію

Таку інформацію як терміни дій банківських карток, їх коди, повідомлення із кодом доступу і подібну, не розповідайте нікому задля своєї ж безпеки. Для переводу грошей з чужої картки на вашу, відправнику потрібний лише номер вашої карти і нічого більше. Ні в якому разі не повідомляйте дані із зворотного боку картки, якщо не хочете залишитись без грошей.

У випадку проведення операцій з банком, у вас попросять не весь номер картки, а лише декілька останніх цифр. У випадку дзвінка з банку для уточнення інформації не варто довіряти, тому що часто це можуть бути шахраї. Краще перетелефонуйте, уточніть інформацію і в жодному разі не встановлюйте програми, про які вам скажуть під час телефонної розмови, адже справжній банк в цьому незацікавлений.

Ще однією порадою стане уважне прочитання відгуків на тому сайті, де плануєте робити покупку, адже найчастіше там написана вся правда. Та все ж майте на увазі, що відгуки також можуть бути куплені та недостовірні.

Цікаво: Відомо, чи можуть шахраї за допомогою функції для оплати обличчям викрадати кошти.

Створіть банківську картку на своєму гаджеті

Ви можете мати одночасно і фізичну банківську картку, і віртуальну, створену в онлайн-банку, або ж володіти тільки одним із варіантів. Створення картки за допомогою інтернету не забере у вас багато часу, але дає більше можливостей і вищий рівень захисту, адже можна у будь-який момент змінити свій ПІН-код чи заблокувати у разі втрати, тому краще все ж мати її.

Бажано, щоб на такій картці ви не зберігали кошти, особливо великі суми, а просто оплачували нею інтернет-покупки, перед тим надіславши на неї потрібну суму. Якщо все ж вам здається, що доступ до картки має ще хтось, окрім вас, то одразу блокуйте її і за потреби створюйте нову.

Плюсом віртуальних карт є зручність у випадку підписок на різні платформи для читання книг, перегляду фільмів, прослуховування музики або

Не вірте раптовим появам грошей

Майже кожному з нас, хоча б раз в житті проходило повідомлення чи відкривався сайт із текстом про те, що ми виграли велику суму грошей, але, сподіваюсь, жоден цьому не вірив і не вірить. Найчастіше потім вас попросять внести певну комісію за так званий виграш і тут ваша радість закінчиться, бо зрозумієте, що мали справу із шахраями.

Згадуйте, що легких грошей не буває, а незнайомі люди просто так їх не даруватимуть, бо халяви в Інтернеті зараз немає. Не піддавайтесь спокусі навіть, якщо інтерфейс сайту створений на вищому рівні, адже зараз це не показник чесності.

Якщо ви очікуєте на певну суму коштів від держави, то перевіряйте її за допомогою юридичних послуг, а не на підозрілих сайтах, адже шахраї саме і отримують гроші від комісій тих, хто не розглядає ситуацію критично і не ставить її під сумнів.

Звертайте увагу на дані одержувача

Дзвінок з невідомого номеру від людини, яка нібито є вашою близькою людиною з проханням надіслати велику суму грошей, також варто ретельно перевірити. У такому випадку не треба одразу виконувати прохання, а потрібно перевірити правдивість цієї інформації – зв'язатись із людиною, якою представились під час дзвінка. Звісно, бувають випадки, коли телефонує справді друг або родич, але все ж краще зайвий раз перевірити. Так само зробіть, якщо схожа ситуація трапилась з вами у соціальній мережі – поспілкуйтесь із людиною за допомогою голосових повідомлень, щоб бути впевненими, що вас не обдурюють.

Також нещодавно стало відомо, чому шахраї телефонують і мовчать в слухавку.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ