Реклама

Як часто за останні два роки війни українці купували техніку в кредит?

Останні Новини

Війна в Україні, яка триває вже майже два роки, внесла значні корективи в життя українців. У багатьох людей змінилися пріоритети, і вони стали більше цінувати комфорт і затишок удома. Це й призвело до зростання попиту на побутову техніку.

За даними Національного банку України, у 2022 році обсяг споживчого кредитування в Україні зріс на 37% порівняно з 2021 роком. І значну частину цих коштів українці витратили на покупку побутової техніки. Найбільш популярними товарами, які українці купували в кредит, були:
– телевізори;
– холодильники;
– пральні машини;
– комп’ютери.

Проте зараз основний товар, на який беруться позики, — це мобільні телефони. Середній чек кредиту по ринку — десь 15 тис. грн.

Чому зросла популярність кредитів на техніку?

Зростання попиту на побутову техніку в кредит пояснюється декількома факторами. 

По-перше, багато українців втратили роботу або заробіток під час війни. Тому вони не могли дозволити собі купувати техніку. 

По-друге, зростання цін в умовах інфляції, а також поширені випадки втрати майна внаслідок бойових дій або тимчасової окупації територій. Багато людей залишилися без необхідної побутової техніки та змушені її терміново придбати, звернувшись до споживчого кредитування.

У 2023 році попит на побутову техніку в кредит продовжує зростати. За даними НБУ, у першому півріччі 2023 року обсяг споживчого кредитування в Україні зріс на 20% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Чи збільшиться попит на купівлю техніки в кредит у 2024 році?

На частоту купівлі техніки в кредит впливають такі фактори:
– дохід населення;
– ставка кредиту;
– війна;
– економічна криза.

Люди також звертають увагу на умови кредиту, тому найбільший попит має оплата частинами. Тому банки працюють над поліпшенням своїх кредитних пропозицій.

Чи є ризики при купівлі техніки в кредит?

Будь-який кредит має певні ризики, в тому числі:

  1. Ризик неплатоспроможності. Якщо людина не зможе вчасно погашати кредит, банк чи МФО почнуть нараховувати пеню та штрафні санкції.
  2. Знецінення техніки. Якщо людина купує техніку в кредит, вона може позбутися її за нижчою ціною, ніж заплатила.
  3. Високі проценти. Часто люди не звертають уваги на певні деталі у договорі. Ми рекомендуємо відповідально ставитися до вибору кредитора, адже надто вигідні умови можуть приховувати певні підводні камені.

Щоб знизити ризики, обирайте кредити на Finance.ua. Фінансовий портал співпрацює з перевіреними банками та МФО України.

Словом, якщо в майбутньому ситуація в країні стабілізується, можна очікувати поступового скорочення обсягів кредитування, проте наразі цей фінансовий інструмент залишається практично єдиним варіантом для багатьох українців придбати необхідні товари.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Відомо, чому смартфон може швидко розряджається

Смартфони постійно, навіть у режимі очікування, виконують багато функцій. Вони майже весь час підключені до інтернету, є програми, які...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -