Мережею 3G користується багато людей, не дивлячись на те, що вже є 4G. Але проблема в тому, що інколи вистачає лише недалеко від’їхати від міста, як мережа пропадає або стає дуже слабкий сигнал. В чому проблема та на якій відстані може працювати станція 3G?
Якщо говорити про стандартні вежі 3G розташовані в містах або тих районах, де багато користувачів, то вони можуть працювати на відстані 30-35 км. При тому варто враховувати ще й інші фактори такі, як навантаження, кількість людей, які підключені, перешкоди та інше. Ну в ідеалі, такі станції можуть нормально обслуговувати абонентів на відстані до 35 км.
Цікаво: Декілька порад, як покращити мережу на смартфоні
А що робити тим, хто знаходиться в малонаселених ділянках або ж, наприклад, тим самим дослідникам, які їдуть у безлюдні місцевості і їм необхідний просто інтернет. Рішення є. Колись раніше була створена технологія Extended Cell (розширення стільника). Вона дозволяла встановлювати такі станції, які могли працювати на відстані 70-105 км. В сучасному світі 3G технології пішли далі і за допомогою Extended Cell можна розширити радіус покриття до 200 км. Проблема в тому, що встановлювати стандартні вишки, які тягнуть до 35 км не вигідно виробникам. Там ними рідко та мало хто буде користуватись, а витрати на встановлення та обслуговування будуть занадто високі. Саме по цій причині користуються розширенням стільника.
Прочитавши це, відразу може виникнути питання - то чому ж не встановити такі вишки кругом, де немає покриття 3G на даний момент? Справа в тому, що перш ніж встановити ці станції із розширенням стільника, потрібно мати пристрої, які б могли передавати так далеко сигнал. Звичайний смартфон навряд чи справиться із цією функцією. Ви ж подумайте яка це відстань - 200 км. В ідеальні, для хорошої передачі даних потрібна техніка із зовнішньої антеною. В такому випадку мережа буде працювати нормально. Якщо мова йде про місця де працюють різні дослідники чи науковці, то в них є й спеціальні прибори, які можуть зловити мережу.
Отож, як бачите станції 3G можуть працювати на величезній відстані, тільки, на жаль, поки що це не роблять для населених пунктів з малою кількістю людей. Це просто немає сенсу.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.