Вибір телевізорів, як і іншої техніки, зараз дуже великий і буває тяжко визначитись із моделлю. Особливо не легко тим, хто мало розбирається в технічних характеристиках. Є декілька порад як обрати правильно Smart TV про які вам навряд чи розкажуть в магазині консультанти. Нижче перелік на що точно потрібно звернути увагу перед покупкою.
Перш за все потрібно визначитись із розміром телевізора. Для цього знайдіть місце де він буде знаходитись та поміряйте. Особливо це стосується тих, хто планує телевізор вішати на стіну. Якщо у вас місце дозволяє купити модель будь-якого розміру, то потрібно визначитись із ще деякими деталями. Не варто звертати увагу лише на найбільші телевізори. Вони не завжди доречні. Якщо у вас невелика кімната і дивитись ви будете з невеликої відстані, то краще взяти меншу за діагоналлю модель, але насолоджуватись якісним переглядом. Експерти радять дивитись тв з відстанню в 1,5-2,5 м.
Цікаво: Відомо, як зі старого смартфона та телевізора зробити SmartTV
Наступною вибираємо роздільну здатність, але врахуйте якість сигналу в себе вдома. Зараз на ринку є 4 варіанти роздільної здатності в Smart TV: HD, FullHD, 4K, 8K. Якщо ви собі вирішили, що хочете 8К і нічого іншого, то переконайтесь, що сигнал достатньо якісний і зможе відтворити картинку на рівні. Окрім цього, телевізор із 8К буде знайти не так і легко, бо це все ще новинка в техніці. Найкращим варіантом буде покупка FullHd або 4К телевізорів. Їх на ринку є найбільше і це універсальна роздільна здатність, яка підійде кожному.
Третій важливий аспект у виборі - тип підсвічування. Думаємо, дуже мало людей враховували цю характеристику при виборі, але вона грає теж роль. У всіх Smart TV використовують виробники або Edge LED, або Direct LED. З першим варіантом сама модель буде тонша. В таких тв світлодіоди розташовані по всьому екрану і матриця освітлюється завдяки цим діодам, які розсіюють світло.Другий варіант тв може бути трохи більший в ширину через розташування діодів по всьому периметру за матрицею. Такий тип підсвічування дозволяє більш рівномірно показувати зображення та робити картинку глибшою у чорних та темних відтінках.
Останнє - частота оновлення. Від цього залежить як будуть відображатись динамічні сцени. Тут ситуація як з іграми. Чим більша частота, тим краще, але не у всіх варіантах. Якщо ви просто дивитесь новини, фільми, програми, то вистачить 60 Гц. Якщо ж ви плануєте використовувати телевізор для ігор, то краще брати 120 Гц.
Отож, перш ніж купити будь-який Smart TV, подивіться на всі описані вище деталі. Вони дійно важливі, а покупці просто забувають або не знають за них. Варто пам'ятати, що жоден продавець-консультант не зможе так якісно підібрати техніку як ви самі, просто інколи треба трохи довше розбиратись та обирати.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.