Home Новини сучасних технологій Розповідаємо, чи варто купувати дрон (квадрокоптер)

Розповідаємо, чи варто купувати дрон (квадрокоптер)

0

Безпілотники доступні, ніж будь-коли, і тепер доступні в різних розмірах і цінах. Але перш ніж братися за гаманець, варто подумати про кілька речей.

Закони та правила щодо дронів: ваша найбільша перешкода

Незалежно від того, чому ви обираєте безпілотник, найбільшою перешкодою, яку вам доведеться подолати, є ваші місцеві закони та правила щодо дронів. Ми зосередимося на законах , що застосовуються до США, тому, якщо ви читаєте це та перебуваєте за кордоном, вам потрібно буде провести дослідження, щоб переконатися, що ви не порушуєте правила дронів у своїй країні .

У США вам потрібно буде пройти  рекреаційний тест безпеки UAS (TRUST) Федерального авіаційного управління (FAA) відповідно до федерального законодавства. Це безкоштовна пробна версія, яка займає менше години, яку можна завершити онлайн. Після схвалення ви отримаєте сертифікат, який вам потрібно буде зберігати та пред’являти органам влади за запитом. Якщо ви втратите свій сертифікат, вам потрібно буде пройти тест знову.

Проходження цього тесту дозволяє вам літати на дроні вагою менше 250 г нижче 121 метру у класі G (неконтрольований повітряний простір) для рекреаційних цілей. Якщо ваш дрон важить більше 250 г, вам потрібно буде зареєструвати його в FAA за 5 доларів США за безпілотник і надати інформацію, включаючи вашу адресу, номер телефону та серійний номер дрона.

Після реєстрації свого дрона ви отримаєте реєстраційний номер, який вам потрібно буде відобразити на своєму дроні. Ваша реєстрація дійсна протягом трьох років, після чого вам потрібно буде повторно зареєструватися за додаткові $5. І сертифікат TRUST, і реєстрація дрона дозволяють вам літати лише в неконтрольованому повітряному просторі для відпочинку.

Навіть якщо ці умови будуть дотримані, вам потрібно буде літати нижче 121 метру, підтримувати візуальну пряму видимості за допомогою дрона, переконатися, що у вас є світло на дроні під час польоту вночі, і ні в якому разі не заважати пілотованим літакам.

Найбільша перешкода, яку потрібно подолати, — це політ у неконтрольованому повітряному просторі. Якщо ви живете у великому місті або поблизу аеропорту чи військового об’єкта, вам, швидше за все, доведеться подорожувати, щоб легально керувати своїм дроном. Якщо ви живете посеред поля або лісу, ви, ймовірно, можете пролетіти над своїм будинком. Ознайомтеся з картою безпечної геозони DJI Fly Safe,  щоб дізнатися, чи підпадає ваша місцевість під якісь обмеження.

Цікаво: Квадрокоптери з найкращими камерами: 7 моделей для покупки у 2021 році.

Які типи дронів доступні?

На ринку є велика кількість дронів, у тому числі велика кількість старих моделей на вживаному ринку. Більшість дронів, які ми обговорювали нижче, виготовлені компанією DJI, яка постійно просуває найбільші стрибки в технології споживчих дронів (хоча інші компанії, такі як Parrot і Ryze , варті уваги). Вони варіюються від невеликих дронів FPV (вид від першої особи), призначених для гонок і трюків, до дронів, достатньо великих, щоб зібрати повні системи камер і карданів для професійного виробництва фільмів.

Зрештою, ваш вибір дрона залежить від передбачуваного використання. Якщо ви не хочете реєструвати свій дрон, ідеально підійде маленька модель до 250 г. Вага дрона розраховується за вирахуванням акумулятора, і є багато моделей для хобі та FPV, які підпадають під цей кронштейн.

Серія DJI Mini була створена спеціально, щоб задовольнити це положення FAA. DJI Mini 2 (від 449 доларів) і DJI Mini SE (від 299 доларів) — це ультракомпактні та легкі дрони, ідеальні для початківців або тих, хто любить подорожувати на легких місцях. Якщо ви хочете взяти свій дрон в похід або кемпінг, вони ідеальні, але вони жертвують деякими з більш просунутих оптичних і безпечних функцій, які можна побачити на більш дорогих моделях.

Якщо ви любите повозитися та створювати власні дрони, сцену з дронами FPV неможливо перевершити. Відвідайте такі форуми, як intoFPV.com  або r/FPV subreddit  , щоб побачити різноманітність пропонованих збірок. Згодом ви навчитеся ремонтувати та замінювати компоненти, покращувати свій дрон новими деталями та ставати більш ефективними в польотах .

Якщо у вас є більше грошей або ви хочете більш потужний дрон, ви можете подивитися на такі моделі, як серія DJI Air (включаючи Mavic Air ) або серія DJI Phantom. Ці дрони мають набагато більше корисне навантаження, більші батареї, більше функцій безпеки, таких як системи уникнення перешкод і елементи керування, які включають екран (замість того, щоб покладатися на ваш смартфон або гарнітуру FPV).

На вершині лінійки знаходяться безпілотники, такі як DJI Mavic 3 з його високоякісним змінним модулем камери, а також лінійка DJI Inspire, призначена для режисерів для перевезення великих систем камер. Якщо ви не маєте кількох тисяч доларів, що пропадають у вашій кишені, вони будуть зайвими для ваших потреб.

Цікаво: Компанія Sony анонсувала дрона для споживчого ринку.

Для чого ви будете використовувати свій дрон?

Багато власників дронів не мають жодних «причин» володіти своїм дроном, крім інтересу до польотів, і в цьому немає нічого поганого. Ось де дешевші дрони для хобі та FPV вступають у свої права, пропонуючи доступний шлях до захоплюючого хобі.

Дрони FPV часто розробляються з урахуванням швидкості та маневреності, часто відмовляючись від високоякісних камер і відеоканалів на користь легких конструкцій, які швидко обертаються та прискорюються. Хобі-дрони, як-от серія DJI Mini, менш маневрені, але можуть мати камеру, яка може знімати приємні фотографії та відео, які можна порівняти зі смартфоном.

Дрони з вищим корисним навантаженням приділяють більше уваги якісним камерам, деякі з них включають підвіси для плавного, стабільного відеозйомки. Багато з цих камер мають розумні системи відстеження, які триматимуть вас на місці, коли ви в дорозі, наприклад, катання на лижах або гірському велосипеді. Це робить їх більш підходящими для любителів фотографії та відеозйомки.

Безпілотні літальні апарати корисні не тільки для того, щоб літати або фотографувати. Прикладом можуть бути власники будинків, які використовують їх для огляду важкодоступних місць, зокрема водостоків, дахів і крон дерев. Майте на увазі, що некомерційні оператори дронів не можуть отримувати жодної плати за свої послуги, включно з комерційною фотографією.

Тримайте вартість в перспективі

Хоча дрони FPV і любителі часто вважаються доступними, остерігайтеся дешевих «готових до польоту» дронів, які звучать занадто добре, щоб бути правдою. Як і будь-який дешевий продукт, вони, як правило, мають низьку якість збірки з дуже коротким терміном служби акумулятора. Гроші, які ви інвестуєте в дешевий безпілотник, який зламався під час першого використання, можуть піднятися на модель більш високої якості або проект FPV, який ви можете відремонтувати самостійно.

Це підводить нас до іншого моменту: пам’ятайте про «справжню» вартість вашого дрона під час покупки. У той час як DJI Mini SE коштує близько 299 доларів за дрон і акумулятор, більшість операторів дронів хочуть аксесуари , як-от один або два запасних акумулятора (55 доларів США кожен для Mini 2), сумку для перенесення (39 доларів США) та додаткові додаткові елементи, як-от захист пропелера. (19 доларів США).

Це також стосується дорожчих моделей, які часто використовують батареї більшої ємності, які коштують дорожче (115 доларів США за DJI Air 2S). Якщо ви зацікавлені у зйомці високоякісних фотографій у форматі RAW або відео 4K, вам також потрібно врахувати вартість швидкої карти пам’яті великої ємності . Інші аксесуари, як-от додаткові зарядні пристрої та автомобільні зарядні пристрої, означають, що ваше хобі дрона може зрости в ціні в найкоротші терміни.

Фотографи часто називають це «синдромом придбання обладнання» або GAS. Якщо ви не впевнені, що польоти на дронах — це для вас хобі, подумайте про покупку вживаної моделі, перш ніж використовувати повний пакет «Fly More» під час оформлення замовлення.

Цікаво: Компанія DJI готується до анонса гоночного дрона.

Інші гаджети, які можуть вас зацікавити

Якщо ви не можете легко літати в необмеженому повітряному просторі, ви не впевнені, що любите просто керувати дроном, або турбуєтеся про вартість покупки дрона, є багато інших гаджетів, на які ви можете витратити свої гроші натомість.

Зрештою, дрон — це камера, яка може літати. Ви отримаєте кращі зображення зі спеціальної камери, як -от сімейство компактних камер Sony RX100 , або змінної бездзеркальної камери , як- от Fuji X-T3 . Фотографія – це хобі з набагато меншими обмеженнями, хоча воно також може стати дуже дорогим.

Є також екшн-камери та 360-градусні камери , які можуть дати вам новий погляд на ваші існуючі хобі. Ці камери можуть покращити ваші існуючі заняття, такі як піші прогулянки, їзда на велосипеді, дорожні поїздки, катання на байдарках або просто поїздка у відпустку та огляд визначних пам'яток. З’єднайте свою камеру з карданним підвісом, щоб отримати плавне відео для професійної зйомки вдома.

Для розваги розглянемо сучасну консоль, як-от Xbox Series X або PlayStation 5 . Хоча Nintendo Switch може бути однією з найбільш продаваних консолей, Steam Deck від Valve є гідною альтернативою для геймерів, які бажають грати у свою бібліотеку Steam на ходу. Іншим варіантом є гарнітура VR, як-от Valve Index  або Oculus Quest 2 .

Якщо вас найбільше цікавить пульт дистанційного керування (RC), автомобіль з радіоуправлінням завжди є варіантом. Зокрема, дивовижний світ RC скельних краулерів дозволяє перетворити свій задній двір на пустелю, яку можна підкорити в мікромасштабі. Як і дрони, моделі скелеходів дуже модульні, і навчання ремонту та заміні деталей є важливою частиною хобі.

Дрони - це дуже весело

Сподіваюся, тепер ви знаєте трохи більше про практичність і використання дронів. На них весело літати та пропонують унікальні можливості для аерофотозйомки, але мають унікальні правила та практичні міркування, які слід пам’ятати.

Якщо ви готові зупинитися, ознайомтеся з нашими найкращими виборами дронів (а також найкращими дешевими дронами для початківців від Review Geek ). Фотографам варто звернути особливу увагу на те, що фільтри об’єктива можуть принести у зйомку дрона .

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

NO COMMENTS

Exit mobile version