Головна Новини сучасних технологій Бізнес новини Українцям розповіли, як взяти кредит із зіпсованою кредитною історією

Українцям розповіли, як взяти кредит із зіпсованою кредитною історією

0
Українцям розповіли, як взяти кредит із зіпсованою кредитною історією

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский


Якщо ви хоча б один раз мали справу з кредитами, оплатою частинами, позикою чи чимось схожим, у вас точно є кредитна історія. Що вона собою являє? Це повна інформація про вас, як про платника. Там описані усі кредити, суми, а також відомості де були взяті кошти та як вони віддавалися.


Кредитну історію зіпсувати дуже легко. Вистачає затримати, або не зробити оплату хоча б одного з платежів. Після цього є велика вірогідність, що банк не захоче вам ще раз давати кошти.


Кожна організація сама приймає рішення на рахунок кожного клієнта, але, звісно, з урахуванням інформації розміщеної в Бюро кредитних історій. Якщо ви нормально платите по усіх кредитах, але вам один з банків відмовив у новому, це зовсім не означає, що інші теж не погодяться.
Втішає те, що кредитна історія зберігається на протязі десяти років. А організації звертають увагу взагалі лише на останні роки. Тому погана історія це не вирок на все життя.

Цікаво: Названо 6 причин, чому ПриватБанк може відмовити в наданні кредиту

Є декілька порад, яких варто дотримуватись, щоб до вашої кредитної історії не вчепились. По-перше, дані про себе в банках потрібно постійно оновлювати. Тобто слідкувати, щоб вони не застаріли. По-друге, не треба брати кредити у різних організаціях на маленькі суми. Це ніколи не викликало довіри. Наступне, у вас не мають бути щомісячні кредитні платежі великі по відношенню до заробітної плати. Якщо у вас є позички, які ви виплатили, то зберігайте все одно усі чеки та підтвердження. Буває, що у банку щось наплутали, а у вас завжди буде підтвердження на папері. І найважливіше, переконайтеся, що у вас немає протермінованих платежів в якійсь іншій сфері (аліменти, квартплата, телефон, інтернет, тощо).

Якщо сталося так, що кредитна історія вже погана, це не привід засмучуватись. Немає ситуацій, які не можна було б виправити.

Щоб оцінити масштаби проблеми, потрібно самому ознайомитись із даними кредитної історії. Для цього можна відправити безкоштовний запит на офіційному сайті. Якщо ви в результаті побачили якісь заборгованості, яких не мало б бути, переконайтеся, що не було ситуацій, коли вашими даними могли скористатися зловмисники.

Варто ппрочитати: Як дізнатися, чи шахраї оформили на вас кредит в ПриватБанк?

Припустимо у вас дійсно не втішна кредитна історія. Потрібно зробити декілька дій для її покращення. По-перше, після декількох відмов у кредитах, треба зачекати якийсь час, а тоді намагатись це зробити знову. По-друге, візьміть кредитку в будь-якому банку та користуйтесь нею. Якщо вона вам взагалі не потрібна це нічого, зате вона оновить останні дані по кредитній історії на більш позитивні.

При наявності кредиту, який вам тяжко виплатити, або ви вже його заборгували, візьміть нову позичку для закриття старої. Це називається рефінансування. Воно завжди добре впливає на репутацію людини.

У випадку, коли ви не можете взагалі платити по кредиту, або хочете змінити суму, або ж взяти тимчасові "вихідні" від платежів - зверніться в банк. Там є можливість написати заяву з одним із прохань. Так ви не зіпсуєте історію і владнаєте свої проблеми.

В ситуаціях, коли кошти треба дуже терміново, можна залишити під заставу майно (машина, нерухомість та інше). Тоді банк буде мати альтернативний варіант в разі не сплати коштів.


Різні кредитні організації, які не являются банками, видають позички менш уважно. Тобто, там є більша вірогідність отримати бажане навіть з поганою репутацією. Але умови там можуть бути не дуже вигідні клієнту.

Як бачите, з не дуже хорошою кредитною історією є можливість взяти гроші в банку, а також завжди є шанс покращити репутацію кількома простими діями. Тому переживати немає чого.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ