Кредитні картки – це платіжні картки, які дозволяють клієнту оплачувати товари і послуги за рахунок коштів банку. Це дає можливість завжди мати додаткову суму для витрат, що зручно в разі незапланованих покупок.
З кожним роком вимоги для кредитних карток стають простішими, щоб людям було комфортніше працювати з ними. В наш час отримання кредитної картки не складе зусиль. Також нам здається, що вони не передбачають наявність на них грошей клієнта, але в Україні кредитні карти мають овердрафт. Овердрафт – це коли користувач може використати як власні, так і позикові кошти.
Однією із функцій кредитної картки є пільговий період. Пільговий період – це кількість днів, протягом яких не нараховуються відсотки за користування кредитною лінією або овердрафтом, відкритим до карткового рахунку клієнта.
Цікаво: Названо найпоширеніші помилки, які допускають користувачі банківськими картками.
Якщо після прочитаного у вас з’явилось бажання замовити таку картку, то не поспішайте.
Всім нам відомо, що банкам потрібна вигода, але де вони її беруть? Отримують вони її якраз за допомогою своїх кредитних карток. І ви вже мабуть задалися питанням, яким чином вони заробляють? Існує багато видів цього, але тут зібрані найпопулярні:
Боргова яма
Існує ризик загнати себе в боргову яму, з якої вам буде складно вибратися. Кредитна карта, в якійсь мірі, розслаблює людину. Особливо, якщо там встановлений досить вагомий кредитний ліміт. І можна захопитися, регулярно знімаючи з карти певні суми грошей, повернути які швидко не вийде. А якщо банк почне нараховувати відсотки за користування кредитними коштами, то сума боргу і зовсім стане рости. Тому з кредитної карти необхідно знімати таку суму коштів, яку клієнт зможе досить легко погасити.
Як уникнути боргової ями:
- Планувати свій бюджет та платити вчасно.
- Зберігати квитанції після оплати.
- Мати в будь-який момент зв’язок з банком.
- Оцінити наскільки вам потрібен кредит.
Якщо ви все таки потрапили в неї, то необхідно:
- Зробити реструктуризацію договору.
- Оформити кредитні канікули.
- Рефінансувати позики.
- Продати майно.
Також забудьте про пропозиції по видаленню даних з бази МФО. Насправді, це не що інше, як спроба шахраїв виманити гроші у довірливих громадян. Часто люди ведуться на цей обман, коли забивають свою голову думками, що це їм допоможе вибратися із боргової ями.
Цікаво: З клієнта Приватбанку 12 разів незаконно списали кошти.
Комісія за обслуговування вашої кредитної картки
Однією з найпоширеніших пасток є нарахування різноманітних комісій, платежів, штрафів за різноманітні послуги банку. На рахунку може з’явитися нарахування комісії за обслуговування рахунку, яка може списуватися щомісяця або раз на рік. Ці платежі можуть нараховуватися незалежно від того, користувалася людина кредитними коштами чи ні. Якщо особа кредитною карткою не користується, може бути стягнуто штраф за невикористання кредитних коштів.
Комісія при знятті грошей
Якщо ви уважно читали умови при оформленні кредитних карток, то напевно знаєте про комісії, коли знімаєш кошти. При зніманні коштів списується не маленька комісія, що є дуже непомітним і одночасно великим “підводним каменем”. Банку все одно скільки ви хочете зняти грошей, тому відсотки будуть списані одразу після цього. Також в наш час у деяких випадках комісії за зняття готівки в банкоматах цього ж банку зникли.
Також нещодавно українцям розповіли, як вберегти гроші, якщо загубили банківську карту.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.