В житті бувають різні непередбачувані ситуації, коли людям одночасно потрібна готівка. Нещодавно така ситуація склалась через початок війни в Україні. Люди в перші дні панічно бігли до банкоматів та в усі відділення аби зняти усі кошти, які зберігаються на картках. Звісно, це призвело до нестачі готівки. Люди почали дуже хвилюватись що ж робити та як отримати свої гроші на руки. Не варто перейматись таким раніше часу. Спочатку треба розібратись та зрозуміти як працює система в банках та чому складаються такі ситуації.
Розпочнемо із самих відділень банку. У більшості є така думка, що якщо це банк, то в нього не можуть закінчитись гроші. Готівка повинна бути весь час і в таких розмірах, як того потребують люди. Насправді все не так легко і просто як здається. Звісно, за всіма правилами, в банках завжди повинна бути мінімальна зазаначена сума. Вона визначається кожним банком і відділенням індивідуально. Все залежить від потреби кожного дня. Тобто, кожне віддалення визначає мінімальну кількість готівки, яка потрібна, щоб забезпечувати комфортну безперебійну роботу банку. Статистика та сума цих грошей прораховується в звичайних умовах. Якщо все в країні працює стабільно без перебоїв та надзвичайних ситуацій, то зіткнутись із проблемою відсутності готівки практично неможливо, адже йде постійний процес: одні закидають гроші на рахунку, інші знімають. Дуже рідко трапляються випадки, коли готівки або замало, або забагато. В такому випадку потрібно корегувати ситуацію, щоб сума відповідала нормі.
Цікаво: Українець не може повернути кошти, які не видав банкомат ПриватБанку
Якщо брати до прикладу ситуацію, яка склалась нещодавно у нас в Україні, то зрозуміло, що про достатню кількість грошей в касах і банкоматах і мови рне могло бути. В той час люди просто знімали кошти, але не закидали нічого назад.
Чому не можливо швидко вирішити ситуацію з відсутністю готівки? Знову ж таки спочатку говоримо про відділення банків. Якщо готівки немає, або ж замало, то є два варіанта: привезти гроші із іншого відділення, де їх більше, або ж замовити їх в Національному Банку України. Перший варіант швидший набагато, але в умовах, де усі кругом хочуть зняти кошти, він стає неможливий. Що стосується другого варіанту, то він займає достатньо часу. Не можуть просто приїхати інкасатори чи хтось інший, взяти гроші і привезти в банк. Спочатку потрібно залишити заявку, її розглядають, виділяють потрібну суму, далі їдуть інкасатори її забирають і аж тоді готівка з'являється в банках. До цього всього процесу ще потрібно додати, що інкасатори теж постійно зайняті і не можуть в будь-який момент їхати везти гроші.
В банкоматах теж часто стаються подібні речі, але і тут все не так просто. Для того, щоб наповнити банкомат купюрами, також потрібні інкасатори, а вони, як ви вже знаєте, бувають зайняті. Тим більше, якщо дійсно великий ажіотаж, то один банкомат поповнюють, а він стає пустий в лічені години. Ніхто не може так швидко відновити роботу усіх відділень та банкоматів.
Варто прочитати: Відомо, як перевірити банкомат на наявність шахрайських пристроїв
Якщо ви зіткнулись із подібною проблемою, то не варто відразу нервуватись та панікувати. Все абсолютно можна вирішити. Є два варіанти, або чекати поки десь зявляться гроші, але це не найкращий метод, ефективніше буде залишити в банку заявку на отримання готівки і спеціаліст з вами зідзвониться при першій можливості. Якщо ж вам гроші потрібні терміново, то можна зателефонувати на гарячу лінію та просто дізнатись в яких місцях залишилось хоча б трохи готівки.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.