Віруси та шкідливе програмне забезпечення несе серйозну загрозу для користувачів Інтернету. Потрапляючи на їх пристрої, вони наносять шкоду системам та встановленим програмам. Крім цього, можуть нести загрозу особистій інформації самого власника. Таке шкідливе ПЗ починає самостійно працювати на пристрої та отримувати доступ до конфіденційної інформації власника. Смартфони стали улюбленими для атак хакерів, хоча і інші пристрої так само знаходяться в зоні ризику.
Останнім часом збільшилась кількість фішингових атак хакерів через електронні листи. Хто не знає, як це працює – пояснимо детальніше. Хакери маскують шкідливі програми в листах, що приходять на Вашу електронну адресу під виглядом інформації від перевірених джерел.
Наприклад, вони можуть розсилати листи, нібито від банку, в якому буде вшита шкідлива програма. Ви відкриваєте подібний лист і от уже доступ до Вашого пристрою у хакерів відкритий. А далі програма знайде необхідну особисту та фінансову інформацію на Вашому смартфоні, яку потім і використають зловмисники в своїх цілях. Цей метод дуже ефективний, тому й набув такого широкого розповсюдження.
Цікаво: Названо 5 правил безпечного користування інтернетом з смартфону.
Якщо у Вас на смартфоні зберігається інформація про Ваші банківські дані та Ви здійснюєте фінансові операції з Вашого смартфона, потрібно дотримуватись усіх правил кібербезпеки. Компанія FortiGuard, яка займається виявленням подібних схем, попереджає про розповсюдження нової кампанії, яка загрожує Вашому пристрою зараженням шкідливою програмою RedLine. Вперше було виявлено вірус у березні 2021 року, та ще й досі він використовується хакерами через його успішність.
Як пристрій «підхоплює» шкідливе ПЗ RedLine?
Кіберзлочинці розсилають на Вашу електронну адресу листи з інформацією про коронавірус штаму Omicron. Більшість людей відкриє подібний лист, так як суспільство зараз дуже наелектризоване цією темою. Спеціалісти лабораторії FortiGuard стверджують, що у листі вшитий файл "Omicron Stats.exe", який заражає вірусом RedLine Ваш смартфон. Чи існують інші шляхи потрапляння цього шкідливого ПЗ на пристрої, окрім виявленої схеми, невідомо.
Цікаво: Деякі люди отримують більше фішинг-листів, ніж інші – ось чому.
Що відбувається із смартфоном після зараження вірусом?
Цей вірус створений для входу в систему та пошуку конфіденційних даних власника пристрою. Паролі, імена, номери банківських карток та інша особиста інформація користувача буде вірусом опрацьована та передана злочинцю. Після цього дані будуть передані зацікавленим особам за відповідну плату, або просто продані, усім бажаючим нею скористатися. В Даркнеті один запис такої викраденої інформації коштує від десяти доларів.
Як повідомляє BusinessInsider, вже виявлено дванадцять випадків «зливу» конфіденційних даних власників смартфонів. І, як бачимо, хакери зупинятися не збираються.
Порада наша така – старайтеся дотримуватися усіх правил кібербезпеки, ніколи не відкривайте підозрілих файлів, та ще й будьте більш пильними до електронних листів. Також хорошим методом захисту свого пристрою від фішингових атак є встановлення перевіреного антивірусного програмного забезпечення. Тому, що на противагу фантазії хакерів у вигадуванні вірусів, працює фантазія програмістів на виявлення подібних схем.
Також нещодавно українцям розповіли, як не стати жертвою фішингу.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.