Який тип панелі вибрати для монітора – IPS, VA чи TN? Яка панель краща IPS, VA чи TN? Які особливості цих панелей?
На ці, та інші запитання відповімо в сьогоднішній статті.

Вибираючи необхідний тип панелі, найперше варто визначити для яких цілей вам потрібен монітор — перегляд фільмів, гра в ігри чи робочі моменти.

В попередній статті ми вже порівнювали IPS панелі з PLS панелями.
Рекомендуємо ознайомитися.

Усі типи панель, звісно, мають як переваги так і недоліки. До прикладу, VA панелі мають найвищий коефіцієнт контрасноті, проте повільний час відгуку. Тобто для ігор вони досить слабкі, а от для перегляду фільмів чудовий варіант. IPS панелі мають чудову швидкість відгуку пікселів та кольорову гаму, та й широкі кути огляду, проте вони в більшості випадків дорогі. Панелі TN мають швидкий час відгуку, але гірші кути огляду та ненайкращу якість зображення. Отож, розглянемо детально кожну з вище згаданих панелей.

Особливості IPS панелей

Який тип панелі вибрати для монітора

IPS панелі надають найбільш точні кольори та мають широкі кути огляду — 1780. Такі кути огляду дозволять вам переглядати вміст з будь-якого боку без втрати контрасності та кольору. Швидкість відгуку таких моніторів має 4-5 мс, вони добре підійдуть для дизайнерів, але й не помітять цієї затримки і випадкові геймери. Сьогодні ж на ринку представлені дорогі монітори з панелями IPS, які мають час реакції і в 1 піксель, наприклад LG 27GL850. Недоліком IPS, про який напевно знають всі, є світіння IPS. Також слід згадати про контрасність. Монітор IPS має коефіцієнт статичної контрасності 1000: 1, а от панелі VA мають близько 3000: 1, інколи й вище. Моделей та виробників IPS панелей зараз достатньо, і назви цих панелей можуть звучати по-різному. До прикладу, найпоширенішими версіями є IPS, Nano IPS чи AH-IPS від LG; PLS від Samsung; AAS – від InnoLux.

Непоганий представник IPSУльтраширокий IPS Монітор LG 34UM69G.

Переваги TN панелей

Який тип панелі вибрати для монітора

TN панелі найчастіше використовують для ігрових моніторів, так як швидкість відгуку тут найшвидша. Час реакції тут ~ 1 мс, що виключає затримку чи розмиття рухів у швидких іграх. Геймери будуть вибирати саме такі монітори. Проте є і мінуси, а саме вузькі кути огляду — 170о по горизонталі та 1600 по вертикалі, а також погане відтворення кольорів. Поєднуючи вказані два мінуси, зображення дещо змінює колір. Якщо кути огляду для вас не є проблемою, якщо продуктивність стоїть для вас на першому місці, то TN – хороший вибір.

Особливості VA панелі

Який тип панелі вибрати для монітора

VA панелі мають високу статичну контрасність між 2000: 1 та 3000: 1 та вище, тут уже від ціни залежить. Відповідно до цього, такі панелі мають глибші темні кольори, яскраві білі та загалом виразне співвідношення найтемніших та найяскравіших кольорів. Але тут уже час швидкості відгуку буде повільний. Це погано вплине на якість відеоігор, тому справжні геймери будуть вибирати панелі IPS та TN. Але знову ж таки, є деякі моделі моніторів які мають і чудові кольори і підтримують широку кольорову гаму. Найкраще такий тип панелей підійде для перегляду фільмів, особливо у темних приміщеннях. Також, залежно від виробника є й такі назви цих панелей, як AMVA, P-MVA, S-MVA та MVA.

Вирок

Вище ми охарактеризували три типи панелей та зазначили для яких потреб вони краще підійдуть. Проте окрім цього, при виборі монітору для покупки також варто звернути увагу і на роздільну здатність, частоту оновленя, тощо. Надіємось, з нашої статті, ви зможете зробити правильний вибір. Наші висновки будуть такі: якщо ви не надто дбаєте про якість зображення, а надаєте перевагу відеоіграм, то монітори з TN панелями саме для вас. Якщо в вашій діяльності кольори мають важливе значення, тоді варто зупинитись на IPS панелях. Надаєте перевагу контрасності — то VA панелі чудово вам підійдуть. А загалом, тут уже справа буде у ваших смаках та вподобаннях, ну і звісно в ціновому діапазоні. Маємо надію, що ми надали вам відповідь на запитання “Який тип панелі вибрати для монітора – IPS, VA чи TN”?! та допомогли з вибором правильної панелі.

Залишити відповідь