Home Новини сучасних технологій 6 нових шахрайських схем 2022 року. Яким чином себе захистити та не...

6 нових шахрайських схем 2022 року. Яким чином себе захистити та не втратити кошти?

0
6 нових шахрайських схем. Яким чином себе захистити та не втратити кошти?

Зараз для України настали дуже складні часи, але нажаль не усі це розуміють. Є люди, які навпаки користуються становищем і вигадують різні незаконні схеми заробітку грошей – це шахраї. Для того, щоб захистити кожного громадянина, а також їх гроші, НБУ, Кіберполіція та Держспецзв’язку прослідкували та викрили ряд схем, якими актично почали користуватись злочинці. Їх є аж шість і про них сьогодні піде мова. Ознайомившись із усіма ви точно зможете передчасно викрити шахрая та не втратити свої кошти.

Для того, щоб кожному було зрозуміло, ми будемо наводити приклади ситуацій та список дій як себе потрібно поводити в кожній. Перший випадок, який дуже люблять користуватись зловмисники - продаж послуг або товарів, яких не існує взагалі. Тут потрібно бути дуже обережним і купувати щось в інтернеті на перевірених сайтах, окрім цього треба уважно кожен раз перечитувати назву адреси, бо шахраї створюють фішингові сайти, які виглядають як справжі, може відрізнятись один символ чи буква і людина навіть не дізнається, що втрапила у пастку. Якщо ви купуєте на спеціальних платформах чи дошках оголошень, то оформляйте замовлення лише на самій платформі і ні в якому разі не переходьте на інші посилання. Правилами таких сайтів не передбачено перехід на сторонні ресурси. Якщо ви взагалі не впевнені в сайті, то краще домовтесь про оплату після отримання (хоча не всі на таке погоджуються). Ну і останнє - ніколи не кажіть пін код, термін дії та код на звороті картки. Цю інформацію повинні знати лише ви, а ще краще створіть спеціальну картку для оплат в інтернеті на якій не буде грошей.

Цікаво: Шахрайство з Приват24, на яке не реагують в ПриватБанку

Дуже поширений тепер спосіб заробити на людях - збори коштів для ЗСУ. Найбільше в інтернеті можна побачити інформації про різні збори для різних бригад на автомобілі, захист, продукти і т.д. Звісно, під час війни обов'язково допомагати армії, але лише через перевірені фонди та благодійні організації. Не потрібно скидати гроші на перші рахунки, які попались на очі. Таким чином ви не допоможете бійцям, а лише втратите кошти. Також не можна залишати дані своєї картки, такими речами не займаються справжні офіційні фонди.

Третій спосіб - отримання соціальної допомоги. Знову ж таки, із початком війни зросла кількість допомоги від держави. Шахраї і тут вигадали як надурити людей. В інтернеті в соц мережах та різних групах пропонують переходити за посиланнями щоб отримати або ознайомитись із інформацією про нові виплати, які зможе отримати кожен. Не ведіться на таке. Все, що громадяни можуть отримати від держави описується на офіційних джерелах, розповідають по телевізору та новинах. Не варто думати, що є якісь таємні виплати про які ви не чули. Якщо ж все таки ви повелись на таку інформацію і залишили свої дані картки, то краще негайно подзвоніть до банку та закрийте той рахунок.

Наступна ситуація - далекий знайомий чи мало знайома людина просить про фінансову допомогу. Так, бувають ситуації, коли в людини немає виходу і вона дійсно просить в усіх допомоги, але інколи треба перевірити чи не видає хтось себе за вашого знайомого. Для цього подзвоніть або напишіть тій людині в іншому месенджері і переконайтесь, що це діймно все правдиво. Якщо ж це виявилось все брехнею, то хоча б повідомите, що профіль був зламаний шахраями.

Евакуація з передоплатою. Ну звісно зараз дуже багато людей тікають із свого міста чи села бо там велика загроза життю і для цього держава організовує евакуаційні рейси. Зазвичай вони або безкоштовні або з оплатою вже на місці. Але шахраї і тут вирішили влізти і надурити людей. Є такі, хто виставляє інформацію про евакуацію і просить за це наперед гроші (часто не малі), люди висилають потрібні суми, а автобус просто не приїжджає. Потрібно бути дуже уважним та слухати інформацію на офіційних джерелах від місцевої влади.

Варто знати: Названо найпоширеніші шахрайства з банківськими картками ПриватБанку

Ну і остання схема - підставний покупець телефонує до продавця в інтернеті щоб здійснити покупку, для цього просить номер картки. Після цього повідомляє точний час здійснення переказу, але власник картки звісно цих грошей не бачить. В той самий час ще один шахрай телефонує до продавця і представляється працівником банку. Каже про те, що картка не активована тому гроші і не зачислились, пропонує активувати картку. Людина, може не задуматись про наслідки і надати усі потрібні дані для активації картки. Після цього шахраї отримують доступ до ваших коштів. Щоб такого не трапилось треба завжди мати записаним номер банку, працівник справжній із банку ніколи не буде просити конфіденційну інформацію.

Ось така велика кількість шахрайських схем виникла останнім часом. Потрібно бути дуже уважним до усього в інтернеті. Де є можливість, то краще платити після отримання, відвідувати лише офіційні сайти та не читати неперевірену інформацію. Якщо ви стали жертвою шахраїв або просто їх викрили, то варто відразу звернутись до Кіберполіції та розповісти ситуацію. Так ви зможете зменшити кількість злочинів в Україні.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

NO COMMENTS

Exit mobile version