Останнім часом все частіше з’являються новини про те, що хакери знаходять лазівки в банківській системі, за допомогою яких отримують не тільки дані клієнтів банку та дані їхніх банківських карток, а й викрадають кошти. Сьогоднішня новина стосується саме такої проблеми, але в нашому випадку вона стосується не хакерів, а дослідників, які довели, що банківські картки в небезпеці, оскільки PIN-до картки можуть розсекретити нейромережі, які вони ж самі і створили. Зараз детальніше.
Нещодавно стало відомо, що дослідники (італійські разом з нідерландськими) розробили нейромережу, яка здатна з 3-ьох спроб підібрати пін-код до банківської картки і це при умові, що власник картки вводить його в банкоматі, прикриваючи рукою.
Даний метод підбору пін-коду полягає в навчанні нейронної мережі та модуля короткострокової пам'яті, які "переглядаючи" записані відео з банкоматів, здатні з 3-ьох спроб підібрати 4-х значний пін-код. Нейромережа, вивчаючи відео, звертає увагу на положення руки при введенні пін-коду і в понад 40% випадків, відгадує пін-код. Якщо мова йде про PIN-код із 5-ти цифр, то штучна нейромережа показує позитивний результат в 30% випадків.
В даному дослідженні приймало участь 58 добровольців, які на камеру вводили близько 100 автоматично згенерованих пін-кодів (з 5 цифр). Нейронна мережа зіставляє зірочки на екрані банкомату із положенням рук під час введення пін-коду, що дає їй приблизне уявлення про положення пальців на клавіатурі банкомату.
Як зауважили дослідники, від даного методу підбору пін-кодів ще не знайдено захисту і невідомо, чи він буде колись знайдений. Стосовно збільшення кількості цифр в пін-коді, то таке рішення також не виправить ситуацію, оскільки тоді виникне проблема із запам'ятовуванням пін-кодів. Також ситуацію не врятує і хаотичне розміщення цифр на клавіатурі від такого методу розсекречення конфіденційної інформації.
На даний момент невідомо, яким чином дане дослідження вплине на банківську систему і чи вплине воно взагалі.
Також нещодавно було названо причини, чому банківські картки мають обмежений термін дії.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.