Реклама

Як не натрапити на шахраїв та вберегти себе і свої кошти від них

Останні Новини

Скільки б розмов та інформації не було про шахраїв та їхні методи роботи, нікого це не зупиняє і кожного разу з’являються все нові та нові шахрайські схеми. Окрім цього, не дивлячись на велику кількість розкритої інформації про зловмисників, користувачів, які втрачають свої кошти через їхні дії, все-одно залишається багато. Особливо це стосується шахраїв, які працюють у банківській сфері. Саме тому, сьогодні ми хочемо поговорити про те, як не натрапити на шахраїв, а вразі підозри шахрайських дій в вашу сторону вберегти себе та свої кошти.

Ми вже неодноразово говорили про те, що найчастіше люди втрачають свої кошти під час розмови по телефону з шахраєм, особливо коли вони представляються співробітниками банку. Зараз найбільш використовувана схема шахраїв якраз полягає в дзвінку нібито із служби безпеки Приватбанку, або ж Ощадбанку. Звісно, такі схеми стосуються і інших банків, які функціонують на території України.

І так, робота даної схеми полягає в наступному. До вас телефонують із невідомого номера, зазвичай вони досить схожі до номерів банківських установ, та чітко повідомляють вам про те, що турбують вас із служби безпеки певного банку. Причиною дзвінка став підозрілий переказ коштів, до прикладу, Іванову І.І., на суму в кілька тисяч грн. Звісно, що ви такого переказу не здійснювали, відповідно далі виконуватимете всі інструкції, нібито для збереження ваших коштів.

А далі вас попросять увійти в свій особистий кабінет, вірніше не самостійно зробити це, а повідомити «співробітнику» цей код. А після цього, я думаю ви вже здогадались, шахраї отримають доступ до вашого онлайн-банкінгу та без проблем зможуть перевести наявні в вас на рахунку кошти на свій рахунок. Досить часто, на цьому все закінчується, вас запевняють, що ваші кошти в безпеці і банк працюватиме над виявленням зловмисника.

Хоча, в деяких випадках, якщо зловмисник відчуває по розмові, що його жертва повністю йому довіряє та не підозрює обман, на цьому він не зупиняється. Наступними діями, шахрай намагатиметься вияснити про інші картки, які у вас є. Відповідно і кошти на цих картках, навіть якщо вони випущені іншим банком, також підпадають під ризик викрадення.

Тепер стосовно того, чому настільки відомі всім нам схеми продовжують працювати. На це є декілька причин. Перша причина полягає в несподіваності такого дзвінка, тобто багато людей просто не встигають зрозуміти, що відбулось, а в поєднанні несподіваності ще й зі страхом за свої кошти, шахраї легко добиваються своєї цілі. Друга причина – офіційний представник. При таких дзвінках шахраї настільки впевнено себе поводять, їхня мова чітка та зрозуміла, що не викликає ніяких підозр.

Але шахраї і на цьому не зупиняються, оскільки на рахунках звичайних користувачів не завжди є великі суми грошей. Виникає питання, як отримати більше, і відповідь на нього проста – кредит. На жаль, така схема також працює із користувачами різних банків. Суть схеми така: до вас телефонують та представляються службою безпеки банку, повідомляють про підозрілий вхід в онлайн-банк та спробу переказу грошей. Після отримання доступу до вашого особистого кабінету, цей самий представник банку повідомляє вам про заявку на кредитні кошти, звісно, яку вони самі і подали. Щоб зупинити усі шахрайські дії з вашими картками, з вами зв’язується ще один співробітник банку або ж навіть слідчий, який навіть може пред’явити вам посвідчення в електронному варіанті.

І найдивніше те, що для захисту ваших коштів, особливо кредитних, вони запевняють вас в необхідності піти в відділення банку та надані вам кредитні кошти відправити на рахунки, доступ до яких не зможе отримати ні один шахрай. Зв’язок із вами вони підтримують на протязі проведення всієї процедури з банком, тобто тримають вас в напрузі та не дають можливості схаменутись та щось запідозрити.

Як ви вже зрозуміли, після отримання необхідних їм коштів, вони просто зникають, їхні номери не дійсні, а підтвердження осіб виявляються підробленими. А ви залишаєтесь без своїх особистих збережень, та й ще з щойно відкритим кредитом, який необхідно буде погасити.

Так, якщо з першим варіантом шахрайських схем ще куди не йшло, то в другу схему повірити важко, оскільки по часу вона триває досить довго. Проте, такі схеми використовуються і громадяни справді втрачають свої кошти. Знову ж таки, в першу чергу причиною стає стрес, страх та емоції.
Як не потрапити в такого типу шахрайські схеми, рекомендації як завжди схожі:

1. Не відповідайте на невідомі чи підозрілі дзвінки, а у випадку початку розмови, переривайте її та передзвонюйте в банк самостійно для уточнення наявних проблем;

2. ніколи та нікому не передавайте ваші особисті дані, особливо це стосується кодів доступу до тих чи інших ресурсів, які надходять в смс-повідомленнях;

3. Якщо уже в процесі розмови, ви зрозуміли, що вас намагаються обманути, якнайшвидше закінчуйте розмову та проаналізуйте всю інформацію, яку ви встигли надати зловмисникам.

Також нещодавно стало відомо, що можуть зробити шахраї з банківською карткою, знаючи тільки її номер.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо декілька моделей смартфонів 2022 року, які гірші за своїх попередників

Виробники смартфонів намагаються кожного року випускати нові моделі та чимось дивувати своїх фанатів. На жаль, це не завжди виходить...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -