Home Новини сучасних технологій Бізнес новини Правила безпеки в користуванні банківськими картками

Правила безпеки в користуванні банківськими картками

0

Життя без банківської картки стало практично неможливим. Люди використовують їх кругом: для оплат, для отримання соціальних виплат/зарплат, для кредитів, оплат в інтернеті тощо. Все що потрібно, можна зробити через банківську картку. Звісно, про безпеку своїх клієнтів банки також піклуються, але це не означає, що потрібно повністю знімати з себе відповідальність за це питання. Сьогодні і поговоримо як користуватись карткою, щоб не натрапити на неприємності.

Цікаво: Українцям розповіли, як діяти при втраті банківської картки.

Для початку поговоримо про декілька шахрайських схем, які найчастіше зустрічаються. Найелементарніший - крадіжка. Тут є два варіанта, або ви губите картку, а хтось її знаходить і користується, або ж у вас примусово її забирають. Зазвичай перед цим шахрай вже вас бачив біля банкомату і підглянув пін-код. Тому обов'язково дивіться чи не стоїть хтось за спиною, коли ви підійшли до банкомату. Переконайтеся, що усі на безпечній відстані.

Наступна популярна схема - це фальшивий банкомат або ж пристрій для зчитування даних. Буває, що зловмисники встановлюють не справжній банкомат, але люди цього не бачать. Коли клієнт підходить і вставляє картку, то відразу система дає збій, людина нічого не може зробити і забрати картку швидше за все теж. В той час банкомат зчитує всі потрібні дані. Окрім цього, шахраї часто ставлять в кардрідери спеціальні зчитувачі. Людина вставляє картку, користується банкоматом, забирає і не підозрює, що її дані вже вкрали. Пін-код дізнаються зазвичай за допомогою прихованої камери, або ж буває клавіатура, яка запам'ятовує цифри.

Інші схеми реалізуються за допомогою мобільного зв'язку та інтернету. Шахраї полюбляють дзвонити або присилати смс для виманювання даних по карті. Є люди, які дійсно на це ведуться, адже злочинці говорять завжди впевнено, як працівники банку, вони відповідають на усі питання, все можуть пояснити та розказати. До того ж вони використовують усі можливі прийоми для переконання людини, що це безпечно і вимагають дані картки нібито для користі самого ж клієнта. З розсилками та ж сама історія. Звісно, зараз вже багато людей розуміє, що не потрібно реагувати на сумнівні дзвінки та смс, але є і такі, що цього не розуміють і продовжують втрачати гроші.

Цікаво: Українцям розповіли, що робити, якщо ПриватБанк змушує оформити нову банківську карту.

З інтернетом все трохи тяжче. Справа в тому, що шахраї створюють сайти або інтернет-магазини, які точно такі ж самі як оригінал, єдине, це вони змінюють адресу (буквально декілька букв). Людина може залишити на сайті усі свої дані, а він виявиться не справжнім, а власністю шахраїв.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв, є декілька правил. Ні в якому разі не можна нікому давати свою картку. Навіть якщо це родина, краще випустити додаткову картку. Пін-код так само не можна нікому повідомляти, писати та тримати в доступному місці. Щоб ніхто не дізнався його, краще взагалі вивчити на пам'ять. Якщо ж ви вводите пін-код в банкоматі чи будь-де, то краще перевірити чи ніхто цього не бачить. Така ж історія і в магазині, не варто давати картку в руки продавцю. Краще самому проводити по терміналу.

Цікаво: Названо 4 причини, чому банкомат може не зчитувати банківську картку.

Наступне правило стосується самих працівників банку. Вони ніколи не просять по телефону називати якісь дані, а тим більше не шлють смс. Тому будь-що такого роду, це точно шахраї. Для надійності, запишіть всі номери банку, щоб точно не сплутати. В такому разі ви будете знати коли до вас дійсно дзвонить банк.

Для інтернету варто створити окрему картку і скидати гроші на неї лише в разі потреби. Тоді якщо шахраї і отримають до неї доступ, то нічого вкрасти не зможуть. Але пам'ятайте, ніколи не користуйтесь сайтами, які хоча б якусь викликають недовіру. Є багато перевірених, які точно не підведуть.

Не дивлячись на всі ці інструкції, є шанс натрапити на зловмисників. І далі поговоримо, що робити в такій ситуації. Якщо у вас вкрали кошти, то першим ділом блокуйте картку і дзвоніть в банк. Далі їдьте у відділення і пишіть дві заяви, одну залишаєте в себе. Після цього варто звернутись до поліції. На цьому процедура закінчується і клієнт лише чекає повернення коштів. Є випадки, коли банк не хоче повертати гроші, але лише в тому випадку, якщо це сталось по вині клієнта.

Також нещодавно ми розповідали, якою банківською карткою краще користуватися в Україні.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

NO COMMENTS

Exit mobile version