Реклама

Українцям назвали послідовність дій в ситуації, коли забули свою банківську картку в банкоматі Приватбанку

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Ми всі не ідеальні, часто буваємо незібраними або неуважними, робимо щось «на автоматі». Такий наш стан біля банкомату може призвести до тимчасової втрати банківської картки. Найчастіше трапляється таке – ми задумалися довше необхідного і банкомат задля безпеки «проковтнув» картку. Або, Ви самі пішли від банкомату, лишивши її в ньому.

У цій статті ми опишемо алгоритми Ваших дій в таких форс-мажорних обставинах, щоб Ви не впадали в паніку і були обізнаними, якщо щось подібне трапиться з Вами.

Що Вам робити, якщо банкомат Приватбанку «з’їв» Вашу картку?

Ми розглянемо два випадки:

  • Коли Ви через банкомат Приватбанку втратили картку саме цього банку;
  • Коли картку іншого банку затягнув банкомат.

Ваші алгоритми дій у обох випадках є різними.

Спільним в цих ситуаціях є одне – яку б картку не «проковтнув» банкомат – він, перед цим обов’язково сповіщає звуковим сигналом, аби Ви забрали її. Проте у людних місцях сигнал не завжди чути, або користувач може бути неуважним в той момент і не звернути увагу. Далі банкомат чекає 30 секунд і «з’їдає» картку. Ця його функція є методом безпеки та захистом Ваших коштів, щоб хтось інший не забрав картку та не скористався нею.

Панікувати з цього приводу не потрібно, бо всередині банкомату картка не пропаде, вона автоматично попаде в спеціальний відсік. Інкасатори, при наступній процедурі вилучення коштів, виймуть її звідти та доставлять у банк.

Цікаво: Українцям розповіли, що робити з фальшивою купюрою, отриманою в банкоматі.

Послідовність Ваших дій, якщо Ви залишилися без картки випущеної Приватбанком:

1. Зателефонуйте на гарячу лінію Приватбанку або у філію, в якій Ви отримували картку, поясніть ситуацію та уточніть, як Вам її забрати і що для цього потрібно.

2. Отримавши необхідну інформацію, чекайте пару днів, доки пройде інкасація і Ваша картка потрапить до банку.

3. Далі приходьте в банк, маючи при собі паспорт, який засвідчить Вашу особу. На місці необхідно написати заяву. При бажанні це можна зробити завчасно.

Після цього працівники банку видадуть Вам картку.

Ваші дії, якщо банкомат «проковтнув» картку іншого банку:

В цьому випадку термін отримання назад Вашої картки буде дещо довшим. Інколи він затягується до двох тижнів.

1. Так само потрібно подзвонити у Приватбанк та уточнити, що мати при собі та через скільки днів можна приходити.

2. Потрібно оформити у банку, в якому Ви отримували картку, підтвердження, що саме Ви є власником втраченої картки.

3. Після цього, з паспортом та підтверджуючим документом банку-емітента, Ви так само відвідуєте Приватбанк, пишете в ньому заяву на отримання картки та забираєте її.

Якщо подібна ситуація сталася з Вами за кордоном, рекомендуємо просто подзвонити у банк та заблокувати картку, так як процедура її повернення занадто складна. Сама по собі напрошується порада – ніколи не їздіть за кордон тільки з однією карткою, майте при собі також і готівкові кошти.

Цікаво: Відомо, для чого біля банкомату стоять камери.

Що робити, якщо Ви просто пішли та залишили картку відразу після завершення процедури у банкоматі?

Якщо Ви пішли від банкомату, а картку лишили в ньому, Вам необхідно, в першу чергу заблокувати її, щоб ніхто сторонній не зміг зняти з неї кошти. Це можна зробити зателефонувавши в банк, або через Інтернет.

Як заблокувати банкывську картку по телефону?

В першому випадку Ви маєте подзвонити на гарячу лінію Приватбанку, або хоча б у те відділення банку, де Ви отримували картку. Працівник банку повідомить Вам телефон гарячої лінії, або сам заблокує картку. Краще ці дії робити з того ж номеру, до якого прив’язана картка, тоді і питань до Вас буде менше. Далі Ви маєте повідомити оператору гарячої лінії свої дані та номер картки, після чого вона буде заблокована.

Можливість користуватися коштами у Вас залишиться, так як розрахунковий рахунок у банку залишається діючим.

Як заблокувати картку через Інтернет?

Також Ви можете скористатися Інтернетом, щоб заблокувати залишену карку. Для цього на сайті Приватбанку увійдіть в особистий кабінет, виберіть необхідний номер картки (якщо у Вас їх декілька) та натисніть «Заблокувати».

Ті ж самі дії можна зробити і в додатку «Приват24», якщо він встановлений у Вас на телефоні. В обох випадках картка буде заблокована відразу.

Цікаво: Названо основні правила зняття готівки з картки в банкоматі.

Ваш особистий рахунок в банку залишиться робочим та відкритим, кошти на нього зможуть надходити, знімати їх в касі банку Ви також зможете, пред’явивши при цьому паспорт.

Слідуючі Ваші кроки:

Якщо Ви самостійно заблокували картку, не звертаючись у відділення банку, то слідуючим кроком буде звернення в банк. Вам необхідно поспілкуватися з менеджером та розповісти йому все, як було. Тут є два можливі варіанти розвитку подій та два шляхи вирішення проблеми.

Якщо банкомат затягнув картку всередину після того, як Ви пішли, то вона попала у відповідний відсік і, після інкасації, потрапить в банк. Далі Вам потрібно зробити всі дії, які були описані вище і тоді працівники банку Вам повернуть картку та розблокують її.

Інший варіант – картку забрала стороння людина. В цьому випадку Ви більше нею не скористаєтеся. Вона буде заблокована та не підлягатиме відновленню. Ці дії банку направлені на максимальний захист коштів своїх клієнтів від усіх видів афер та від зловмисників.

Цікаво: Названо причину, чому не варто допомагати людям знімати готівку в банкоматах.

Щоб знову почати користуватися картковими розрахунками, Вам потрібно буде написати заяву у Приватбанку. Далі банк випустить нову картку та присвоїть їй нові реквізити. Ви отримаєте бажане, а Ваші кошти при цьому будуть надійно захищеними.

Також нещодавно українцям розповіли, яка функція дзеркала в банкоматі.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Huami провів конференцію Next Beat 2021 та представив кілька новинок

Сьогодні Huami Technology провів конференцію Next Beat 2021 та представив кілька новинок, зокрема було представлено нове покоління мікросхем Huangshan...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -