Останнім часом, досить часто можна зустріти новини про те, що українці отримують фальшиві банкноти в банкоматах. На перший погляд, може здатися, що це якась містика, оскільки банкомат обслуговують працівники банку і потрапляння туди фальшивок просто неможливе. На жаль, ймовірність цього присутня і ніхто не може гарантувати, що ви їх не отримаєте. Зараз же ми розповімо, що робити з фальшивою купюрою, отриманою в банкоматі.
Для початку варто нагадати перше і найважливіше правило, при знятті готівки в банкоматі - перевіряти та перераховувати отримані купюри зразу біля банкомату і рекомендовано це робити так, щоб камери банкомату "бачили" весь процес. В такому випадку, якщо буде виявлено підробку, буде легше довести банку, що отримана "купюра" була саме в цьому банкоматі.
Цікаво: Українцям розповіли, як розпізнати фальшиві купюри за допомогою смартфона.
Також не рекомендується ставити готівку зразу в гаманець (або кишеню) і тільки потім, відійшовши від банкомату, починати вивчення отриманих купюр. Причина та ж, що і в попередньому випадку - довести, що видав її банкомат, буде складно.
Третя рекомендація - якщо було виявлено фальшиву купюру, не намагайтеся нею поповнити свою картку через банкомат. В такому випадку, якщо вам це вдасться, ви вже не будете жертвою, а станете злочинцем, а це точно стане зайвими проблемами для вас.
З цим розібралися, тому переходимо до найважливішого - що робити з фальшивою купюрою і як отримати справжню замість неї.
Якщо при знятті готівки, вам не пощастило і ви виявили фальшиву купюру (або підозрілу, яка відрізняється від всіх інших), необхідно телефонувати на гарячу лінію вашого банку, або того банку, хто власник банкомату і при цьому не відходити від банкомату.
Далі ви пояснюєте оператору, що ви отримали не справжню купюру в банкоматі, який розміщений за адресою (називаєте адресу), в такій годині (рекомендовано вказувати точну годину, або ж максимально приблизну).
Продовжуючи розмову з оператором, повідомте його про те, що процес отримання цієї фальшивки було записано на відео банкомату і біля вас є свідки, які можуть підтвердити той факт, що гроші ви не підмінювали.
Зазвичай, оператори повідомляють про те, що необхідно відвідати найближче відділення банку, в яке вони передадуть отриману від вас інформацію. Далі вам прийдеться йти у відділення і віддавати купюру на експертизу. Процес компенсації займає певний час, оскільки в банку повинні виявити того, хто поповнив банкомат фальшивкою.
В більшості випадків, хвилюватися вам не прийдеться, оскільки весь процес отримання готівки, фіксують камери банкомату, тому підтвердження вашої чесності не займе дуже багато часу. Головне запастися терпінням і очікувати на компенсацію.
Також нещодавно було названо основні правила зняття готівки з картки в банкоматі.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.