Відомо, як перетворити старий маршрутизатор на розширювач Wi-Fi

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Якщо ви не перебуваєте в невеликому будинку чи квартирі, швидше за все, є куточок вашого будинку, до якого ваш автономний маршрутизатор не зовсім досяжний. Незалежно від того, чи це виявляється як плямистий Wi-Fi або просто дратує повільне з’єднання, ви можете щось з цим зробити. Перетворивши старий маршрутизатор на розширювач Wi-Fi, ви можете захопити сигнал передачі даних Wi-Fi з повітря і повторно передати його в інші частини будинку.

Легко переналаштувати старий маршрутизатор на розширювач, щоб пристрій захопив потужний сигнал Wi-Fi і надіслав новий потік даних до раніше не з’єднаних областей. Хоча це майже нічого не коштує, не чекайте чудес Wi-Fi. Проте це хороший спосіб недорого наповнити свій будинок бездротовими даними.

Ми перетворили запилений маршрутизатор Netgear R7000 802.11ac на ретранслятор як приклад того, як зробити цей фокус. Використовуючи безкоштовну програму управління мережею для маршрутизаторів Netgear Netgear Genie, ми легко перетворили старий маршрутизатор на розширювач Wi-Fi, щоб додати Wi-Fi до кімнати для гостей.

Загальний процес для інших маршрутизаторів подібний, але не зовсім однаковий. Якщо у вас його немає або щось подібне (наприклад, R6700 або R6900), ви можете придбати вживаний приблизно за 20 доларів в Інтернеті.

1. Перевірка маршрутизатора

Якщо маршрутизатор не підтримує роботу в якості ретранслятора або розширювача за допомогою прошивки виробника, існує інший спосіб. Перевірте, чи може маршрутизатор використовувати прошивку з відкритим кодом (наприклад, DD-WRT). Якщо так, то, швидше за все, ви можете використовувати свій старий маршрутизатор як розширювач.

Будьте обережні з маршрутизаторами епох 802.11b та ​​g; вони не працюватимуть добре, оскільки вони мають нижчу максимальну пропускну здатність, що створює вузькі місця у вашій мережі. Обчисліть: якщо у вас з’єднання 100 Мбіт / с, а розширювач обмежений піком 11 або 54 Мбіт / с, ви, швидше за все, витратите більшу частину своєї смуги пропускання на старішому маршрутизаторі. Підійде лише маршрутизатор 802.11n або змінного струму.

Нарешті, маршрутизатори Asus AiMesh можуть зв’язуватись, щоб створити сітчасту мережу самостійно. Є 17 маршрутизаторів Asus, які підтримують інструмент AiMesh і можуть автоматично створювати топологію сітчастої мережі для заповнення будинку бездротовими даними. Однак вам потрібно буде завантажити нову прошивку, щоб вона працювала.

2. Оновіть мікропрограму та скиньте налаштування

Після отримання та встановлення останньої прошивки R7000 та підключення маршрутизатора до нашої мережі за допомогою кабелю перемички, ми відкрили вікно браузера та набрали “www.rouoterlogin.net”, щоб відкрити екран входу. Інші виробники маршрутизаторів матимуть різні адреси або матимуть фактичні IP-адреси, наприклад 192.168.1.1. Дивіться таблицю нижче, щоб дізнатися деталі вашої марки маршрутизатора.

БрендIP-адресаURL
Asus192.168.1.1http://router.asus.com
Бєлкін192.168.2.1http: // маршрутизатор
D-Link192.168.0.1http: //mydlinkrouter.local
Linksys192.168.1.1http: //myrouter.local
Netgear192.168.0.1http://www.routerlogin.net
TP-Link192.168.1.1http://tplinklogin.net або http://tplinkwifi.net

За замовчуванням для багатьох маршрутизаторів Netgear використовується адміністратор / пароль, але інші використовують різні комбінації, найпоширенішими паролями є admin, за замовчуванням, 1234 та пароль. Якщо ці паролі за замовчуванням не працюють, ви, як правило, можете знайти правильні на сторінках підтримки виробника.

Само собою зрозуміло, вам слід якнайшвидше змінити пароль на щось більш безпечне . Якщо ви встановили новий пароль для маршрутизатора і забули його, продовжуйте і виконуйте скидання налаштувань, яке видалить усі наявні дані з системи. Зазвичай ви робите це, утримуючи кнопку скидання натиснутою протягом 20 або 30 секунд, а потім маршрутизатор перезапуститься. 

Для зміни конфігурації ми використовували програмне забезпечення Genie від Netgear, вбудоване в маршрутизатор R7000. Увійшовши в систему, перейдіть до розділу бездротового зв’язку на головній сторінці конфігурації. Потім відкрийте Додаткове налаштування та Повторення бездротового зв’язку внизу. Почніть із розділу 2,4 ГГц зверху та переконайтесь, що ім’я та пароль мережі відповідають решті мережі, щоб забезпечити надійний зв’язок від маршрутизатора до розширювача. Далі клацніть або торкніться Увімкнути функцію бездротового повторення, а потім на Бездротовий ретранслятор.

3. Встановіть статичну адресу

Це трохи складно, але далі вам потрібно ввести статичну IP-адресу для ретранслятора. Мені подобається використовувати 192.168.1.2 (один, що перевищує адресу базового маршрутизатора), щоб позначити, що це частина інфраструктури локальної мережі, а не клієнт або принтер. Я зберігаю рукописний список статичних адрес, приклеєних до маршрутизатора, щоб уникнути подальшої плутанини щодо IP-адрес.

Майже зроблено. Переконайтесь, що маска підмережі збігається з маскою маршрутизатора – маска підмережі є тим, що маршрутизатор використовує для визначення локального чи віддаленого сегмента мережі та клієнта. Цю інформацію зазвичай можна знайти в програмному забезпеченні управління маршрутизатором на тому самому екрані, що і IP-адреса, яку ви щойно встановили. Найпоширенішою маскою підмережі за замовчуванням є 255.255.255.0, і немає жодних причин її змінювати.

Перш ніж закінчити, поставте прапорець біля пункту Вимкнути асоціацію бездротових клієнтів і введіть MAC-адресу маршрутизатора; зазвичай це на наклейці на задній або нижній стороні маршрутизатора або входить до документації до пристрою.

4. Повторіть для 5ГГц

R7000 є двосмуговим маршрутизатором, тому перейдіть до розділу 5 ГГц і повторіть попередній набір інструкцій. Коли закінчите, натисніть кнопку Застосувати. Маршрутизатор повинен перезавантажитися і через пару хвилин поводитися як бездротовий розширювач.

Пора налаштувати розширювач. Виберіть місце із розеткою змінного струму, яка знаходиться приблизно на півдорозі між мережевим маршрутизатором та областю, яку потрібно заповнити Wi-Fi. Існує безліч специфік, про які слід турбуватися при пошуку найкращого місця для вашого маршрутизатора , але ви в основному шукаєте найкраще місце, де ви отримуєте найкращі показники.

Запустіть розширювач і використовуйте ноутбук, телефон або планшет, щоб вийти в Інтернет. Слідуйте за цим за допомогою перевірки Speedtest.net на вашу доступну пропускну здатність. Потрібна певна пробна версія, багато помилок і, можливо, подовжувач, якщо розетка змінного струму знаходиться не в потрібному місці.  

Для мене це зайняло близько 15 хвилин і чотири спроби знайти гарне місце: приблизно 20 метрів від маршрутизатора, що дозволило розширювачу R7000 наповнити кімнату для гостей Wi-Fi. Результати говорять самі за себе. 

Можливо, я далекий від супершвидкого з’єднання, і затримка в розширеному Wi-Fi вища, ніж у решті моєї домашньої мережі, але швидкість передачі даних достатня для загального перегляду веб-сторінок, перегляду фільмів і навіть невеликої гри. 

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Redmi готує до релізу черговий автономний смартфон – Redmi 9T

Сьогодні стало відомо, що Redmi готує до релізу черговий автономний смартфон - Redmi 9T. Відповідний пристрій засвітився в базі...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -