Практично всі користувачі смартфонів хоча б один раз чули про небезпеку шкідливих додатків, вірусів і тому подібного. Хоча зараз мало хто в це вірить, але на жаль це реальність і про таку небезпеку не варто забувати. Зловмисники все частіше вигадують нові способи викрадення коштів в користувачів і найпопулярніші способи полягають в списанні коштів тільки через 1-2 міс після зараження вірусом пристроїв жертви, щоб вона не змогла зразу виявити шкідника. Так ось, сьогодні трохи детальніше поговоримо про те і розповімо, як в користувачів Android-смартфонів викрадають кошти з рахунків. Для прикладу візьмемо останній випадок із поширенням шкідливого програмного забезпечення.
Власники Android-смартфонів найчастіше стають жертвами зловмисників через специфіку операційної системи Android та їхній фірмовий магазин Google Play. Як відомо, ОС Android відкрита і кожен може її використовувати для своїх пристроїв, а магазин Google Play, а точніше його модератори, славляться тим, що часто пропускають в маси додатки, які потім розповсюджують віруси і викрадають кошти у своїх жертв.
Не так давно, фахівці з Zimperian Labs опублікували черговий звіт, в якому було перераховано додатки, які заражені небезпечним вірусом - трояном, який грабує своїх жертв. В перелік ввійшли як додатки з малою кількістю завантажень, так і відносно популярні додатки. Фактично, всі додатки відносяться до різних категорій і їх об'єднує тільки наявність трояна. Ось неповний перелік додатків, які виявили в Zimperian Labs :
Handy Translator Pro;
Heart Rate and Pulse Tracker;
GPS Location Tracker;
iCare – Find Location;
My Chat Translator;
Bus – Metrolis 2021;
Free Translator Photo;
Slime Simulator;
Keyboard Themes;
Heart Rate Pro Health Monitor;
GetContacter;
Launcher iOS for Android;
Фактично, більшість із цих додатків використовували тільки 2 способи для списання коштів із рахунків жертв. Перший полягав в тому, що додатки перенаправляли своїх жертв на сайт, під виглядом отримання виграшу, де просили тільки ввести свій номер телефону. Далі шахраї робили фіктивні контракти для надання певних послуг і в результаті, із жертв списували близько 40 доларів в місяць за вигадані послуги. Наступний спосіб списання відбувався за допомогою традиційних СМС. Жертва підтверджувала якусь дію за допомогою смс і з неї списували необхідну суму.
До чого ми ведемо? До того, що краще видалити з свого смартфона додатки, які ми перерахували вище і перевірити його на віруси. Ще одна рекомендація - не завантажуйте які-небудь додатки і тим більше із сумнівних джерел.
Також нещодавно було названо непотрібні функції в Android-смартфонах.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.