Реклама

Відомо, як в користувачів Android-смартфонів викрадають кошти з рахунків

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Практично всі користувачі смартфонів хоча б один раз чули про небезпеку шкідливих додатків, вірусів і тому подібного. Хоча зараз мало хто в це вірить, але на жаль це реальність і про таку небезпеку не варто забувати. Зловмисники все частіше вигадують нові способи викрадення коштів в користувачів і найпопулярніші способи полягають в списанні коштів тільки через 1-2 міс після зараження вірусом пристроїв жертви, щоб вона не змогла зразу виявити шкідника. Так ось, сьогодні трохи детальніше поговоримо про те і розповімо, як в користувачів Android-смартфонів викрадають кошти з рахунків. Для прикладу візьмемо останній випадок із поширенням шкідливого програмного забезпечення.

Власники Android-смартфонів найчастіше стають жертвами зловмисників через специфіку операційної системи Android та їхній фірмовий магазин Google Play. Як відомо, ОС Android відкрита і кожен може її використовувати для своїх пристроїв, а магазин Google Play, а точніше його модератори, славляться тим, що часто пропускають в маси додатки, які потім розповсюджують віруси і викрадають кошти у своїх жертв.

Не так давно, фахівці з Zimperian Labs опублікували черговий звіт, в якому було перераховано додатки, які заражені небезпечним вірусом - трояном, який грабує своїх жертв. В перелік ввійшли як додатки з малою кількістю завантажень, так і відносно популярні додатки. Фактично, всі додатки відносяться до різних категорій і їх об'єднує тільки наявність трояна. Ось неповний перелік додатків, які виявили в Zimperian Labs :

Handy Translator Pro;

Heart Rate and Pulse Tracker;

GPS Location Tracker;

iCare – Find Location;

My Chat Translator;

Bus – Metrolis 2021;

Free Translator Photo;

Slime Simulator;

Keyboard Themes;

Heart Rate Pro Health Monitor;

GetContacter;

Launcher iOS for Android;

Фактично, більшість із цих додатків використовували тільки 2 способи для списання коштів із рахунків жертв. Перший полягав в тому, що додатки перенаправляли своїх жертв на сайт, під виглядом отримання виграшу, де просили тільки ввести свій номер телефону. Далі шахраї робили фіктивні контракти для надання певних послуг і в результаті, із жертв списували близько 40 доларів в місяць за вигадані послуги. Наступний спосіб списання відбувався за допомогою традиційних СМС. Жертва підтверджувала якусь дію за допомогою смс і з неї списували необхідну суму.

До чого ми ведемо? До того, що краще видалити з свого смартфона додатки, які ми перерахували вище і перевірити його на віруси. Ще одна рекомендація - не завантажуйте які-небудь додатки і тим більше із сумнівних джерел.

Також нещодавно було названо непотрібні функції в Android-смартфонах.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы самые абсурдные причины, по которым украинцы берут кредиты

Стаття доступна українською...Кредиты сегодня стали настолько доступными, что оформить их может практически каждый. Однако не все оформляют их при...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -