Реклама

Значення «і» в назві «iPhone»

Останні Новини

Бренд Apple часто використовує таємничу букву «і» у назвах своїх продуктів. Це iMac, iPad, iPod та iPhone, про яку ми сьогодні поговоримо. Спробуємо вияснити значення «і» в назві iPhone, заглянувши в історію.

«І» - це інтернет?

Apple випустили вже більше 23 продуктів з використанням «і». Вважається, що в iPhone використовують цю букву, щоб поєднати смартфон з аналогічним брендом, наприклад, iMac, iBook, iPod.

Все почалось з інноваційного ПК iMac. Компанія Apple випустила його у 1998 році. Основним його покликанням був доступ до всесвітньої павутини інтернету. Спочатку цей ПК мав отримати назву «MacMan». Але Стів Джобс порадився з TBWA Chiat/Day і було прийняте рішення назвати комп’ютер «iMac». Власне, сама ідея назви належить Кену Сегалу, він був співробітником С. І буква «і» означала «Інтернет». Бо це було основним призначенням приладу. Цікавим є те, що Apple наважилась на використання маленької букви «і» в назві, хоча в той час слово «інтернет» писали виключно з великої.

Коли в травні 1998 року відбувалась презентація iMac, Стів Джобс кілька хвилин виділив на історію виникнення назви цього ПК. Він сказав, що дана модель створена через бажання споживачів мати легкий доступ з Macintosh до інтернету.

Зараз використанням інтернету нікого не здивуєш. А от у 1998 році створити комп’ютер, який дасть доступ до всесвітньої мережі був дуже важливим кроком. Але не лише через інтернет у назві продукції міститься «і». Вона означає значно більше. Скоріше, це можливості, які вона відкриває. Можна розшифровувати «і», як «inspire» (надихати), «instruction» (інструктувати), «inform» (інформувати), або «і» - це «я».

Саме значення «Я» пояснює багато речей, як зазначив Джобс. Компанія Apple створює продукти, які дають змогу виходу в інтернет. Але також вони прекрасно підходять для освіти, пошуку необхідної інформації та багатьох інших потреб користувачів. Вони надихають на створення кращого.

Попри те, що спочатку «і» означала «інтернет», Apple придумали як розшифрувати цю букву, щоб вона підходила до всього, що тільки можна. Можливо це і є секретом її прилаштування до всіх видів продуктів компанії.

Від iPod до iPhone

Коли Apple випустили плеєр iPod і він здобув світовий успіх, всі затамували подих в надії побачити наступне творіння компанії.

При роботі з телефонами, виникало багато думок з приводу назви. Розглядались такі, як «Mobi», «TriPod», «TelePod» і навіть «iPad». Але з’явилась ідея пов’язати телефон з потужним брендом iPod. Як бачимо, це спрацювало і на сьогодні найсильніша сторона Apple - це iPhone.

Сьогодні Apple відмовляється коментувати значення «і» у назві iPhone. Але виходячи з того, що телефони розроблятись для доступу в інтернет. Найбільш близьке пояснення – це «інтернет-телефон».

Думаю, що використовувати назву «iPhone» компанія буде ще дуже довго, хоча і експериментує з iPhone SE та iPhone XR.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо особливості Android-смартфонів, яких бракує в Apple iPhone

Практично всі чули, знають або навіть приймали участь в суперечках стосовно того, які смартфони кращі - на Android чи...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -