Серед українців найпопулярнішим банком останнє десятиліття є ПриватБанк, який окрім того, що є найбільшим, ще й пропонує великий асортимент послуг, серед яких найпопулярнішим є Приват24. З активним розвитком інтернету та смартфонів, з’явилася й велика кількість шахраїв, хакерів та вірусів, які здатні вивести з ладу не тільки смартфони (ПК, ноутбуки, планшети та інші розумні пристрої), а й додатки, до яких відноситься й Приват24. Якщо до цього всього додати ще й велику кількість міфів та дезінформацію в інтернеті, то стає логічним, що українці масово відмовляються від Приват24, аргументуючи це тим, що це небезпечно для їхніх заощаджень. Сьогодні саме про такі міфи й поговоримо, та назвемо найпоширеніші, через які українці відмовляються від Приват24.
Перший міф, який став неймовірно популярним — зайві дозволи Приват24.
В даному випадку мова йде про те, що для правильного функціонування Приват24, він вимагає дозвіл на доступ до камери, повідомлень, контактів, місцезнаходження та багато іншого. З одної сторони це може виглядати й дивним, але на ділі, всі ці дозволи справді необхідні додатку для правильного функціонування і в першу чергу для безпеки вашого рахунку.
Запитуючи ваше місцезнаходження, додаток намагається виявити, чи ви перебуваєте в додатку з того міста чи країни, звідки заходили й раніше в Приват24. Також вам будуть показані найближчі термінали, банкомати та відділення Приватбанку.
Доступ до камери необхідний для того, щоб сканувати штрих-коди і тому подібне.
Доступ до контактів потрібен для того, щоб швидше виконувати переказ коштів за номером телефону.
Фактично, всі дозволи використовуються тільки по призначенню і активуються тільки тоді, коли додатку їх необхідно використовувати.
Цікаво: В клієнта ПриватБанку зникли 4500 грн з банківської картки і ніхто не знає де вони.
Наступний поширений міф полягає в тому, що існує небезпека від зберігання на смартфоні повідомлень із кодами від ПриватБанку і додатку Приват24.
Аргументується це тим, що ті, хто зможе заволодіти вашим смартфоном, зможуть отримати доступ до Приват24 з використанням одноразових кодів. Якщо іншими словами, то згідно цього міфу, хтось зможе спробувати відновити пароль в Приват24, не знаючи ні номера вашої банківської картки, ні секретного слова, ні якоїсь іншої інформації, яка відноситься до секретної.
На ділі ж, ніхто не зможе так відновити пароль для доступу до Приват24, тому що маючи тільки телефон із додатком і номер телефону, відновлення паролю не відбувається, потрібно буде ще якусь додаткову інформацію. Також, з високою ймовірністю, для відновлення паролю в Приват24, можуть відправити в найближче відділення ПриватБанку.
Третій міф — завантаження смартфона, в результаті чого, він починає працювати повільно.
Ще один неймовірно популярний міф полягає в тому, що Приват24 завантажує систему смартфона, в результаті чого, смартфон починає працювати повільно, нестабільно, або ж взагалі не хоче працювати.
Абсурдність цього міфу немає меж, оскільки додаток Приват24 не може завантажувати систему смартфона більше, ніж це роблять інші додатки. Навіть більше, такі додатки як Instagram, Facebook, Viber, Telegram та схожі, працюють і в фоновому режимі, а от Приват24 працює тільки тоді, коли ви входите в особистий кабінет. Тому наступного разу, коли будете вважати, що всі проблеми із смартфоном через Приват24, перевірте кількість додатків, які прямо зараз працюють у фоновому режимі і займають оперативну пам’ять вашого смартфона.
Четвертий міф — велика кількість небажаних дзвінків.
Даний міф частково правдивий, але лише в тому плані, що кількість дзвінків від Приватбанку може збільшитися не через те, що ви завантажили Приват24 на смартфон, а через те, що ви просто стали клієнтом ПриватБанку і таким чином, вони телефонують вам (а ви залишали свій контактний номер їм), щоб запропонувати нові послуги, тобто в рекламних цілях.
Якщо ж вам телефонують з інших організацій і пропонують свої послуги, то перед тим, як грішити на Приват24, варто згадати, де і на яких сервісах ви ще залишали свій номер телефону — можливо, саме вони продали базу номерів.
Також нещодавно українцям розповіли, що робити, якщо Приват24 не працює на смартфоні.
Не забудьте подписаться на нашего Главного Редактора в Instagram, или на нашу официальную страницу в Facebook, канал в Telegram и в Twitter. Также следите за нами в Google News.