Реклама

Що таке Халвінг Bitcoin і чому це вплине на ціну BTC?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Халвінг Біткойна є широко очікуваною подією в історії Bitcoin. Це відбувається кожні 210 000 блоків, приблизно кожні чотири роки, і передбачає зменшення блок-винагороди вдвічі, яку отримують майнери. Це зменшення впливає на кількість нових біткойнів, які надходять в обіг кожні 10 хвилин.

Останнє скорочення відбулося в травні 2020 року, коли винагорода за блоки знизилася з 12,5 до 6,25 біткойнів.

Цікаво: Binance: що це за біржа та чи заслуговує вона на довіру.

Що таке Bitcoin Halving?

Халвінг Біткойна – це запланована подія, яка відбувається кожні 210 000 видобутих блоків. Він є основоположною частиною протоколу Bitcoin і має значні наслідки для попиту та пропозиції криптовалюти Bitcoin. Коли відбувається халвінг, винагорода за блок зменшується вдвічі, а це означає, що майнери отримують менше біткойнів за свою роботу.

Біткойни створюються в процесі видобутку, в якому майнери використовують обчислювальну потужність для вирішення складних криптографічних проблем. Коли майнер вирішує проблему, до нового блоку додається новий блок блокчейн Bitcoin і майнер нагороджений новоствореними біткойнами.

До першої половини в 2012 році майнери отримували 50 біткойнів за блок. Після першого халвінгу, винагороди знизили до 25 біткойнів за блок. У другій половині 2016 року винагорода була зменшена до 12,5 біткойнів за блок. А в останній половині 2020 року нагорода була скорочена вдвічі, до 6,25 біткойнів за блок.

Цікаво: Криптобраузер: відкрийте для себе криптобраузер Opera.

Чому Bitcoin Halving важливий?

Удвічі менша кількість біткойнів важлива з кількох причин. По-перше, він контролює рівень інфляції криптовалюти. Зі зменшенням блок-нагороджень кількість нових біткойнів, які надходять в обіг кожні 10 хвилин, зменшується.

Це обмежує пропозицію біткойнів і може призвести до зростання вартості криптовалюти. Деякі аналітики вважають, що халвінг може спровокувати значне зростання ціни біткойна, оскільки попит залишається постійним або навіть зростає.

Крім того, скорочення Bitcoin має довгострокові наслідки для безпеки мережі. Блокові винагороди – це спосіб заохотити майнерів присвятити свою обчислювальну потужність мережі Bitcoin.

З часом, коли блок-винагорода зменшується, мережа все більше залежатиме від плати за транзакції, щоб заохотити майнерів продовжувати захищати та перевіряти транзакції. Це викликає питання щодо довгострокової життєздатності моделі безпеки Bitcoin та необхідності пошуку стійких рішень.

Цікаво: Розповідаємо, що таке стейблкойн (Stablecoin).

Як Халвінг впливає на ціну біткойна?

Удвічі менша кількість біткойна часто пов’язана з міркуваннями про ціну криптовалюти. Теорія, що стоїть за цим, полягає в тому, що зі зменшенням блок-нагород буде менше біткойнів, доступних для придбання, що може збільшити попит на криптовалюту і, отже, її ціну.

Однак важливо зазначити, що на ціну Bitcoin впливають різноманітні фактори, крім скорочення вдвічі. Такі фактори, як попит на ринку, технологічні розробки та макроекономічні події, також відіграють значну роль у визначенні ціни Bitcoin.

Тому, хоча скорочення вдвічі може вплинути на короткострокову ціну, важко передбачити її довгостроковий ефект.

Цікаво: Принцип роботи майнінгу біткойна.

Майбутнє Bitcoin Halving

Халвінг буде продовжувати відбуватися приблизно кожні чотири роки, поки загальна кількість біткойнів, що знаходяться в обігу, не досягне максимальної межі 21 мільйон. За оцінками, останній халвінг відбудеться близько 2140 року, коли більшість біткойнів вже будуть видобуті.

Після останнього халвінгу, майнери будуть покладатися виключно на трансакційні збори, які будуть винагороджені за свою роботу. Це викликає питання щодо стійкості моделі безпеки Bitcoin, оскільки постачання нових біткойнів буде обмеженим. Більше того, залежність від плати за транзакції означає, що Bitcoin потрібно буде вирішувати проблеми масштабованості для розміщення все більшої кількості транзакцій.

Висновок

Халвінг – важлива подія в історії криптовалюти. Він відбувається кожні 210 000 блоків, що видобуваються, і це призводить до скорочення наполовину блоку для майнерів. Халвінг контролює рівень інфляції Bitcoin і має наслідки для безпеки мережі. Крім того, це може вплинути на ціну Bitcoin, хоча важко передбачити його точний вплив.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Відомо, чим може бути небезпечний месенджер WhatsApp

Месенджер WhatsApp відноситься до категорії найпопулярніших месенджерів в світі, хоча першістю в Україні він поступається месенджеру Viber та Telegram....
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -