Кожній людині, хоча б раз пропонували взяти кредит. Одні люди бояться їх оформляти, а інші роками живуть, закриваючи один і відкриваючи інший кредит. Нам їх пропонують банки, навіть, якщо ми не являємося його користувачем та фінансові установи.
Хтось бере гроші в кредит, а хтось житло або авто. Кредити оформляють на купівлю техніки, меблів, на довгоочікувану подорож, ремонт, лікування… В наш час, не всі мають можливість здійснити оплату в повному обсязі, тому банки і інші фінансові установи надають можливість здійснити задумані плани і мрії, дають в борг гроші на певний проміжок часу, щоб позичальник мав змогу їх повернути без особливого фінансового «удару» на свій гаманець.
Але при оформлені позики можуть виникнути деякі труднощі, і позичальнику відмовляють. Ми розповімо, яких обовʼязкових умов потрібно дотримуватися при оформленні кредиту.
1. Хороша кредитна історія
Хороша кредитна історія – це вагомий фактор, на який кредитори також звертають увагу. Її неможливо приховати, тому що інформація про позики знаходиться в єдиній базі, і тому легко перевірити, чи являєтеся Ви сумлінним позичальником, чи є прострочені платежі, чи вчасно Ви вносите або вносили оплати по попередніх кредитах.
2. Інформація про дохід позичальника
Кожний банк і фінансова установа в обовʼязковому порядку будуть перевіряти платоспроможність позичальника. Тому при оформленні кредиту потрібно вказувати чи офіційно Ви працевлаштовані, скільки працюєте на останньому місці роботи і розмір заробітної плати. Іноді вимагають довідку про доходи від роботодавця.
Цікаво: Відомо, чим загрожує збільшення ліміту на кредитній картці.
3. Поручитель
При оформленні кредиту, а особливо на велику суму, Вам обовʼязково доведеться вказати контактні дані особи, яка може поручитися за Вас перед кредитором – це може бути хтось з родичів чи знайомих. Важливо, щоб ця людина також мала позитивну кредитну історію, це збільшить Ваші шанси на отримання кредиту.
4. Зовнішній вигляд
Наша порада, якщо Ви збираєтеся оформляти кредит і йти на співбесіду з працівником банку, то бажано мати охайний вигляд, адже народна мудрість говорить, що зустрічають по одягу… Статистично доведено, що зовнішній вигляд відіграє неабияку роль не тільки на кредиторів і роботодавців, але й на самого позичальника, тому що він надає впевненості в собі і своїх силах.
5. Надання документів на оформлення кредиту
В тому разі, якщо Ви все-таки вирішили скористатися кредитом, то краще відразу мати при собі необхідні документи для його швидкого оформлення. Про перелік документів можна дізнатися завчасно у представника банку чи фінансової установи. До цього переліку належать: паспорт, ідентифікаційний код платника податків, закордонний паспорт, довідка про доходи з останнього місця роботи, документи, що підтверджують право власності на майно і т. д.
Цікаво: Українцям розповіли, що таке “пільговий період” на кредитній картці і як на цьому заробляють банки.
6. Достовірні дані
Дуже важливо, при оформленні кредиту, надати працівнику банку тільки достовірні дані і правдиву інформацію про місце роботи та проживання; про суму доходів на місяць; інформувати про наявність інших кредитів. Тому, що вся ця інформація впливатиме на рішення про надання кредиту і безперечно працівники банку будуть перевіряти ваші дані і кредитну історію по службах безпеки та кредитних бюро. У Ваших інтересах надавати тільки правдиві дані щодо своєї платоспроможності.
7. Надання застави
Надання особистого майна (житла чи автотранспорту) під заставу передбачається в разі оформлення кредиту на велику суму і на тривалий час. В такому разі Ви повинні надати банку документи, що ви є власником нерухомого майна і підписати договір про те, що в разі невиконання Вами кредитних зобовʼязань – банк забере його в якості повернення боргу.
Саме таких факторів слід притримуватися при оформленні кредиту, і тоді Ви обовʼязково отримаєте позитивне рішення.
Також нещодавно було названо товари та послуги, які не рекомендується брати в кредит.
Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.